Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Dobre zdanie

Mea pulpa

Robert Kozyra, jeden z najbardziej wyluzowanych krajowych jurorów, znowu ocenił Natalię Lesz. Podczas wywiadu dla prestiżowej telewizji wideoportal.pl stwierdził: „To, że ktoś chodzi na imprezy i pojawia się w gazetach, to nie oznacza, że ma talent i może istnieć”. Dobre zdanie na temat piosenkarki, ale jeszcze lepsze na początek własnej autobiografii.

• Kontrowersyjne wyznanie na temat palenia marihuany padło ostatnio z ust Kory Jackowskiej. „Paliło całe moje pokolenie. Ludzie, którzy dziś są politykami, premierami, prezydentami, artystami światowej sławy, nawet prawnikami”. Jako przedstawiciel pokolenia, nie potwierdzam, nie zaprzeczam, a od dawna się nie zaciągam.

• Do realizacji filmu zatytułowanego złowieszczo „Smoleńsk” szykuje się reżyser Antoni Krauze. Film zdaniem twórcy będzie pokazywał całą prawdę i tylko prawdę. Żeby było jeszcze prawdziwiej, sugerujemy, żeby rolę Jarosława Kaczyńskiego zagrał Wiktor Zborowski.

• Z popularnego programu stacji TVN, zatytułowanego po słowiańsku „X Factor”, odchodzi dotychczasowy prowadzący, czyli Jarosław Kuźniar. Szkoda. Dzięki obecności Jarka program był bardzo popularny wśród wszystkich tych, którzy twierdząc, że najważniejsi są uczestnicy, uczestnicy i jeszcze raz uczestnicy, koncentrowali się na Kuźniarze.

• Oto zmiana na lepsze oraz na gorsze zarazem. W zależności od czyjej strony patrzymy. Nowym zastępcą wyrzuconego redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” został Bartosz Węglarczyk. Jest w obu tych karierach coś wspólnego. Naczelny wyleciał za trotyl, a Bartosz z „Gazety Wyborczej” wyleciał za „Top Model”. Oba preteksty rozrywkowe, wybuchowe i podzielone na odcinki.

• Dobra wiadomość dla fanów finalisty pierwszej edycji „X Factora” Matsa Meguenni. 30 listopada Mats wraz ze swoim zespołem wystąpi wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Co ważne, na koncert ten złożą się wyłącznie kompozycje młodego artysty. Jeśli po koncercie dalej da się ich słuchać, to będzie płyta.

• To było spore zaskoczenie. Agnieszka Chylińska nie napisała kolejnej autobiografii o tym, że maż ją bił, a ona w tańcu się odnalazła, o tym, jak zachować sylwetkę i nie zdziwaczeć, czy o tym, czy być sexy, czy mamą. Napisała książkę dla dzieci zatytułowaną „Zezia i Giler”. Przeczytałem z ciekawością. Niestety, nie jest to ani „Z zimną krwią”, ani „Dziecko Rosemary”. Nie dość, że wszyscy się kochają, to na złość jeszcze żyją.

Marek Niedźwiecki, dziennikarz radiowej Trójki, został uznany za największy autorytet przez studentów dziennikarstwa z 18 krajowych uczelni. A wszystko to w ramach szóstej już edycji nagród o nazwie MediaTory. Gratulacje! Słynne stwierdzenie Ozzy’ego Osbourne’a, że „dziś ktoś zwróci uwagę na radio tylko wtedy, gdy ono spadnie mu na łeb”, odsyłamy do innych rozgłośni.

• To już koniec. Z anteny Programu 2 TVP zniknie mocno rozrywkowy program narodowców zatytułowany „Kocham Cię, Polsko”. Formuła była prosta. Prowadzący wykrzykiwał pytania, a uczestnicy wykrzykiwali odpowiedzi, udając, że nie znali ich wcześniej. Widzowie, jak dosłyszeli, o co chodziło, to oglądali, a jak nie, to nie.

• Powracają kultowe już w niektórych kręgach Jarzębiny. Zespół z Kocudzy Drugiej, który wtargnął na rynek szalonym hitem „Koko Euro spoko”, właśnie wydaje kolejną płytę. Znajdą się na niej kolędy, pastorałki, psalmy i modlitwy. Te ostatnie to oczywiście z myślą o polskiej reprezentacji.

• Ostatnio modne jest oprotestowywanie, więc pan raper Fokus oprotestował teledysk pani Dody, w którym wcześniej wziął udział. Pani Doda uwzględniła protest pana Fokusa i zamieściła klip w sieci. I śmiało można powiedzieć, że ich wspólne dzieło to jeden z najlepszych ostatnio polskich filmów. Nie gra w nim ani młody Stuhr, ani stary Karolak. Na dodatek źle się kończy i, co najważniejsze, szybko.

• To news pokazujący, że jednak jest życie po sporcie, a nawet po wielkiej karierze. Adam Małysz został komentatorem telewizji Eurosport. Będzie relacjonował w nadchodzącym sezonie konkurs skoków narciarskich Pucharu Świata. Jeśli tylko będzie miał płacone od każdego wypowiedzianego słowa, stacja nie powinna się spodziewać radykalnego wzrostu kosztów.

Polityka 48.2012 (2885) z dnia 28.11.2012; Kultura; s. 97
Oryginalny tytuł tekstu: "Dobre zdanie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Mark Rothko w Paryżu. Mglisty twórca, który wykonał w swoim życiu kilka wolt

Przebojem ostatnich miesięcy jest ekspozycja Marka Rothki w paryskiej Fundacji Louis Vuitton, która spełnia przedśmiertne życzenie słynnego malarza.

Piotr Sarzyński
12.03.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną