Kultura

Symbol zmiany

Mea pulpa

Ten powrót może być symbolem zmiany jakościowej w programie „Dzień Dobry TVN”. Na antenę wraca zwolniony w dość tajemniczych okolicznościach w 2008 r. Marcin Meller. Jak głosi wieść telewizyjna, Marcin był za mądry na ten program. Od tamtej pory wziął ślub, został ojcem i napisał książkę. Ewidentnie zgłupiał.

• Jedna z najładniejszych krajowych sportsmenek florecistka Sylwia Gruchała jest w ciąży. Nasza dwukrotna medalistka olimpijska oraz wielokrotna medalistka gdzie indziej stwierdziła, że zmęczyła się sportem i teraz chce odpocząć. Płeć odpoczynku na razie pozostaje tajemnicą. Mistrzyni celnego pchnięcia gratulujemy. Wreszcie trafiła na podobnego rywala.

• Wyróżnienie za rolę pierwszoplanową minionego tygodnia otrzymuje aktorka Bożena Dykiel. Pani Bożena od lat gra sobie spokojnie w serialu „Na Wspólnej”, a tu taki hit. Jednym zdaniem – „TVN pożydził na kalendarz” – zapewniła sobie miejsce na okładkach. Niestety, jak zwykle bezkarni ludzie mediów oszwabili nas i wycyganili sobie u szefów odroczenie za to podjudzanie.

• News w formie newsa, którego nie było. Sąd Okręgowy w Gdańsku zakazał pisać tygodnikowi „Nie” o rzekomym romansie posła Jacka Kurskiego z niejaką Anną P. Z powodu, że zdaniem głównego bohatera romansu nie ma. Też uważam, że w przypadku niektórych posłów nie powinniśmy pisać o rzeczach, których nie ma. Choćby takich, jak przyzwoitość, uczciwość, honor czy umiar.

Michel Moran, niewątpliwa gwiazda show kulinarnego zatytułowanego „Master Chef”, dostał własny program. Codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.55 Michel będzie przygotowywał jedno danie. Pokaże też, jak kroić, obierać, patroszyć, parzyć i smażyć. I jak już porządnie upier... stół, rozpoczną się „Fakty”.

• Ciekawą nowość przygotował do wiosennej ramówki Polsat. Będzie to oparty na rosyjskim formacie serial paradokumentalny zatytułowany „Zdrady”. W każdym odcinku pokazywana będzie historia pary, w której życiu dochodzi do aktów niewierności. W przypadku sukcesu eksperymentu stacja rozpocznie emisję serialu zatytułowanego „Gwałty”.

• Ubiegły tydzień to także zawzięta i nierozstrzygnięta debata na temat tego, czy to Szymon Majewski powinien złożyć hołd dyrektorowi programowemu stacji TVN za to, że tam był, czy może to dyrektor programowy stacji TVN powinien złożyć hołd Szymonowi Majewskiemu za to, że tam był. Znając Edwarda Miszczaka, przerobi ten konflikt na serial i pokaże w odcinkach.

• Będąca wciąż wielką piosenkarką Edyta Górniak ostatnio zasłynęła tym, że podczas występów zapominała teksty własnych piosenek, co jest dosyć nowatorskim podejściem zarówno do repertuaru, jak i słuchaczy. Niestety, na gali Miss Polonia Edyta nie zapomniała i wykonała cały numer „Nothing else matters”. Fani Metalliki długo jej tego nie zapomną.

• To jest zmiana bez mała rewolucyjna. Brylująca od lat w rankingach popularności telenowela „M jak miłość” straciła w porównaniu z rokiem ubiegłym 600 tys. widzów. Szok. Oglądany przez co trzeciego Polaka serial o wchodzeniu i wychodzeniu z pomieszczeń oraz opowiadaniu o tym dostał zadyszki. Potrzebne są zmiany. Może wreszcie ktoś wyszedłby na powietrze.

• „Nie zamierzam mieć nigdy nic wspólnego z żadnym przedsięwzięciem, z którym związany jest pan Hajdarowicz” – pisał niepokorny Rafał Ziemkiewicz, gdy rzeczony Hajdarowicz podziękował Pawłowi Lisickiemu za pracę. Teraz Ziemkiewicz pokornie w swej niepokorności do „Rzeczpospolitej” wrócił, nie bacząc na judaszowe srebrniki Hajdarowicza. Tak rodzi się na naszych oczach nowa grupa żurnalistów. Niepokorni inaczej.

• To był największy hit minionego tygodnia. Aktorka serialu „Na Wspólnej”, 22-letnia Marta Wierzbicka, zwierzyła się mediom ze swego dramatu. Jej zauważalnych już kształtów biust nie chce przestać rosnąć. Marta zaczyna go nienawidzić i myśli o zmniejszeniu problemu. Jak wynika z badań, ośmiu na dziesięciu facetów woli duże biusty. Pozostałych dwóch woli pozostałych ośmiu.

Polityka 07.2013 (2895) z dnia 12.02.2013; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Symbol zmiany"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jak Koreańczycy podbijają świat muzyki klasycznej. Słychać ją nawet w słynnych k-dramach

Muzycy z Korei Południowej coraz częściej podbijają świat muzyki klasycznej. To dalszy ciąg koreańskiej fali, efekt olbrzymich ambicji i kultury, która Beethovena i Brahmsa umieszcza w tytułach romansowych seriali.

Dorota Szwarcman
15.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną