Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Bliskowschodni i liberalny - nowe blogi na POLITYKA.PL

Ruszają dwa nowe blogi na POLITYKA.PL. Ruszają dwa nowe blogi na POLITYKA.PL. Sergej Lopatin / PantherMedia
Spieszymy donieść, że grono naszych zacnych blogerów powiększyło się o dwie osoby. Dwa nowe miejsca w Sieci to blog Orient Express Agnieszki Zagner i Moja Polityka Leszka Jażdżewskiego. O czym będą?

Zacznijmy od bloga Orient Express dziennikarki POLITYKI Agnieszki Zagner, poświęconego tematyce bliskowschodniej. Dlaczego akurat Orient Express i o czym dokładnie będzie traktował? To już zdradza na blogu sama autorka: "Prawdziwy Orient Express z szykiem i gracją odjeżdżał z Paryża, by skończyć bieg w Stambule. Ja proponuję Państwu podróż nowym szlakiem, w nowych czasach. Trasa będzie wiodła przez główne miasta Bliskiego Wschodu, który na naszych oczach zmienia Arabska Wiosna. Będziemy zaglądać wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Zapraszam wszystkich chętnych. Miejsca nienumerowane. Rozkład jazdy nieznany. Opóźnienia możliwe, jak to na Bliskim Wschodzie."

Innym nowym ciekawym miejscem w Sieci będzie blog Moja Polityka politologa i publicysty Leszka Jażdżewskiego, współzałożyciela i redaktora naczelnego liberalnego pisma Liberté!. Przywołajmy fragment jego pierwszego wpisu "Narodowcy wprawdzie już biją, ale jeszcze słabo", by przybliżyć "awanturniczą" naturę autora."16 XII 1922: Zachęta – Pamiętamy. Z takim napisem samotnie pojawiłem się w sobotę 15 grudnia na Pasażu Schillera, punkcie zbiórki narodowców przed marszem „Idzie antykomuna”. Większość zgromadzonych napis mijała obojętnie, chyba niewiele im mówił. Ja się nie odzywałem, stałem i obserwowałem zgromadzenie. Po kilku minutach kiedy zaczęły się wystąpienia wspiąłem się na niewielki murek, napis stał się widoczny dla wszystkich. Szef Młodzieży Wszechpolskiej Adam Małecki w Łodzi próbował mnie stamtąd usunąć. Z pomocą paru osiłków wyrwał mi a następnie podarł wykonany z tektury napis. Grupa ogolonych na łyso młodzieńców szarpiąc i wykręcając ręce ściągnęła mnie na ziemię". Brzmi ciekawie? To dopiero początek!

Zachęcamy także do odwiedzenia odświeżonego graficznie bloga Joanny Kańdulskiej Bambusowy Las poświęconego tematyce Chin - od kultury, poprzez problematykę społeczną, aż po ciekawostki z cyklu "to się nie śniło (europejskim) filozofom". Kto by na przykład pomyślał, że w Szanghaju było żydowskie getto?

Jednym słowem - zapraszamy! Do lektury i komentowania.

Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną