Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Twarz

Mea pulpa

To jest szok cywilizacyjny. Daniel Olbrychski, bohater takich filmów jak „Popioły”, „Pan Wołodyjowski”, „Ogniem i mieczem”, „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Panny z Wilka”, został twarzą Biedronki. Po dłuższym zastanowieniu uznajemy, że jest coś, co łączy niektóre role aktora ze sklepami Biedronki. Na przykład Azja Tuhajbejowicz. U niego też były sine ryby.

• W TVP2 powiew nowości. Własny program na tej antenie dostała Małgorzata Ohme. Małgorzata znana jest z tego, że jest koleżanką Kingi Rusin, psychologiem, koleżanką Bartka Węglarczyka, psychoterapeutą rodzinnym oraz wykładowcą w szkole o dość długiej nazwie. Jej program będzie się nazywał „Życie od kuchni”. Małgosia odwiedzi różne rodziny i opowie im, jak to trudno jest mieć dziwne koleżanki i kolegów.

• Chociaż deklarował, że definitywnie kończy z filmem, to na szczęście nic nie wspominał o telewizji. Marek Kondrat poprowadzi w kanale TVN Style program „Podróże winne Marka Kondrata”. Aktor pojedzie gdzie trzeba, zakupi i, w przeciwieństwie do reklamy banku, nie będzie się oszczędzać.

• Ostatnio, gdy napisałem o produktach firmy Soraya, to dostałem karton kremów, więc napiszę chętnie ponownie oraz jak zwykle obiektywnie. Tym razem firma zatrudniła do reklamy swoich produktów pogodynkę Dorotę Gardias. Podobno oblicze Edyty Górniak było zbyt pochmurne, więc zamieniono je na pogodniejsze. Coraz trudniej bowiem znaleźć celebrytę nieznajdującego się w zasięgu klina. Nie zawsze wyżowego.

• Choć niektórzy zdążyli okrzyknąć tę zmianę transferem roku, to jednak jest to sytuacja z cyklu: wiele hałasu o nic. Piotr Gąsowski, do niedawna gwiazda TVN, poprowadzi w telewizji Polsat program „Kalambury”. Ten sam, który prowadził w latach 90. Polsat słynie ostatnio z kalamburów. Jednym z nich było nazwanie spotkania Salety z Gołotą walką.

• Ogłoszono nominacje do Wiktorów. Wiktory to największa kara, jaką los mógł zrzucić na ludzi branży medialnej, bo zmuszani są oni do przyznawania nagrody swoim kolegom z pracy. W tym roku najciekawsza nominacja to Tamara Aagten, producentka „Pamiętników z wakacji”. Gratulujemy całej akademii. Wiktory ostatnio były przyznawane na Zamku Królewskim. Myślę, że wkrótce czas na Wawel.

• Dobra wiadomość z TVP Kultura. Po przerwie na antenę wraca program Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego zatytułowany „Po trochu wyciągane z lochu, czyli archi wizja”. Jest to subiektywny przegląd archiwaliów TVP, starych programów rozrywkowych i teledysków. Archiwum TVP. Podobno są tam gdzieś śmieszne polskie komedie bez Karolaka.

• To jest news zaskakujący jak meteoryt nad Uralem albo Dreamliner na niebie. Andrzej Gołota napisał książkę. O tym wzniosłym literackim fakcie poinformował świat Andrzej Gmitruk, trener pięściarza. Każdy, kto nie rozumie decyzji sportowca, powinien posłuchać audiobooka dzieła czytanego przez niego samego. Wtedy nie zrozumie jeszcze więcej.

• To może być hit. Mariusz Całamaga, niesforny lider formacji Łowcy.B, poprowadzi własny program w telewizji Comedy Central. Rzecz się będzie nazywała „Nie rób tego w domu”, a Mariusz będzie gotował jajka w klimatyzacji czy fajerwerki w mikrofalówce. Patronem show jest Straż Pożarna. Próby do widowiska odbywały się wcześniej w domach Szymona Majewskiego i Karoliny Korwin-Piotrowskiej.

• Nie zadajemy sobie pytania, co to mówi nam o współczesnych mediach, ale ten news cytowali wszyscy. Ewa Kasprzyk, aktorka i niegasnąca seksbomba, zadeklarowała publicznie, że zamierza powiększyć sobie punkt G. Z punktem G jest jak ze sklepami Żabki. Może zamiast powiększać jeden, lepiej zwiększać liczbę wszystkich. Żyć przyjemniej, a i znaleźć łatwiej.

Polityka 09.2013 (2897) z dnia 26.02.2013; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Twarz"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Świat

NATO kilku prędkości? Pomysły trumpistów coraz bardziej szalone i coraz groźniejsze

Lepsza ochrona dla krajów więcej „płacących” – gorsza lub brak dla tych, którzy się ociągają. Tak według wojskowego doradcy Trumpa miałoby wyglądać NATO po reformie. Dawni członkowie trumpowskiej administracji mówią wprost: następna kadencja oznacza wyjście USA z Sojuszu i jego rozpad.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
17.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną