Kultura

Mea pulpa

Twarz

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To jest szok cywilizacyjny. Daniel Olbrychski, bohater takich filmów jak „Popioły”, „Pan Wołodyjowski”, „Ogniem i mieczem”, „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Panny z Wilka”, został twarzą Biedronki. Po dłuższym zastanowieniu uznajemy, że jest coś, co łączy niektóre role aktora ze sklepami Biedronki. Na przykład Azja Tuhajbejowicz. U niego też były sine ryby.

• W TVP2 powiew nowości. Własny program na tej antenie dostała Małgorzata Ohme. Małgorzata znana jest z tego, że jest koleżanką Kingi Rusin, psychologiem, koleżanką Bartka Węglarczyka, psychoterapeutą rodzinnym oraz wykładowcą w szkole o dość długiej nazwie. Jej program będzie się nazywał „Życie od kuchni”. Małgosia odwiedzi różne rodziny i opowie im, jak to trudno jest mieć dziwne koleżanki i kolegów.

• Chociaż deklarował, że definitywnie kończy z filmem, to na szczęście nic nie wspominał o telewizji. Marek Kondrat poprowadzi w kanale TVN Style program „Podróże winne Marka Kondrata”. Aktor pojedzie gdzie trzeba, zakupi i, w przeciwieństwie do reklamy banku, nie będzie się oszczędzać.

• Ostatnio, gdy napisałem o produktach firmy Soraya, to dostałem karton kremów, więc napiszę chętnie ponownie oraz jak zwykle obiektywnie. Tym razem firma zatrudniła do reklamy swoich produktów pogodynkę Dorotę Gardias. Podobno oblicze Edyty Górniak było zbyt pochmurne, więc zamieniono je na pogodniejsze. Coraz trudniej bowiem znaleźć celebrytę nieznajdującego się w zasięgu klina. Nie zawsze wyżowego.

• Choć niektórzy zdążyli okrzyknąć tę zmianę transferem roku, to jednak jest to sytuacja z cyklu: wiele hałasu o nic. Piotr Gąsowski, do niedawna gwiazda TVN, poprowadzi w telewizji Polsat program „Kalambury”.

Polityka 09.2013 (2897) z dnia 26.02.2013; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama