Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Podwójny Nelson

Willie Nelson - rebeliant country

Do dziś o Nelsonie mówi się przede wszystkim jako o pracowitym, wybitnym autorze nowych standardów country. Do dziś o Nelsonie mówi się przede wszystkim jako o pracowitym, wybitnym autorze nowych standardów country. Tim Larsen/AP / EAST NEWS
Od 80 lat w ciele Williego Nelsona żyją dwie osoby. Amerykański bohater tworzący piosenkowe standardy i wyjęty spod prawa, przełamujący stereotypy kowboj.
Willie Nelson z Waylonem Jenningsem, z którym zmieniali historię muzyki country.AP Photo/EAST NEWS Willie Nelson z Waylonem Jenningsem, z którym zmieniali historię muzyki country.

Siedem lat temu w Luizjanie policja zatrzymała autokar. W środku znaleźli ponad pół kilo marihuany i 100 gramów halucynogennych grzybków oraz grupę pasażerów w wieku od 60 do 75 lat, których wiozło dwóch 50-letnich kierowców. Dwóm osobom postawiono zarzuty, ukarano je grzywną i półrocznym wyrokiem więzienia w zawieszeniu. „Aresztowali dom starców” – komentował ironicznie 73-latek o przenikliwym, dość wysokim i bardzo nosowym głosie.

Polityka 19.2013 (2906) z dnia 07.05.2013; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Podwójny Nelson"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022