Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Maryśka

Mea pulpa

To był pojedynek tygodnia. Niczym Gary’ego Coopera i Johna Wayne’a. Jan Pospieszalski starł się w boju śmiertelnym z Kamilem Sipowiczem. Rzecz dotyczyła marihuany. Janek zakpił z Kamila i jego rodzinnej miłości do używek typu maryśka, Platforma czy Tusk. Kamil odparował, że niejednokrotnie skręcał jointy z Jankiem do czasu jego słynnego skrętu w prawo. Czyli w skrócie: od skrętów – w prawo.

• Niedobra wiadomość dla fanów laureata drugiej edycji programu „Must Be The Music” Macieja Czaczyka. Młody muzyk poinformował wszystkich, że porzuca karierę muzyczną, ponieważ został przyjęty do seminarium duchownego i planuje zostać księdzem. To słuszna decyzja. Muzyk, w przeciwieństwie do księdza, musi coś umieć, żeby mieć widownię.

• Gwiazdy – jak powszechnie wiadomo – można podzielić na te, które mają coś do zaoferowania światu, i te, które światu oferują wyłącznie siebie. Jedną z nich jest świeżo upieczona małżonka (upieczenie mocno widać) Ilona Węgrowska. Ilona zasypuje Internet zdjęciami z małżonkiem. Po licznych operacjach plastycznych wokalistki, kto jest na fotografii kim, dowiedzieć się można już wyłącznie po odzieży.

• Do historycznego momentu szykuje się w naszym kraju kanał FOX Life. Planuje wprowadzić do swej ramówki program „Projektanci na start”. Będzie to modowe reality show, w którym przez 12 tygodni nieznani szerzej projektanci będą walczyć o uznanie jury i widowni. Osoba, która wygra program, będzie mogła sprzedawać swoje ciuchy, a ci, co przegrają, będą musieli je nosić.

• Kanał TVN Turbo szykuje ciekawy serial na najbliższą jesień. Będzie to cykl „Siła armii”, w którym major Arkadiusz Kups będzie pokazywał widzom, jak działa polskie wojsko i jakim sprzętem dysponuje. Zobaczymy między innymi Rosomaki, Anakondy czy czołgi Leopard. Odbędą się także spotkania z ostatnimi żyjącymi ludźmi, którzy widzieli kiedyś F-16 w powietrzu.

• Uzależnienie od mediów powoduje, że w lawinowym tempie rośnie liczba tzw. celebrytów do wynajęcia. Na otwarciu salonu fryzjerskiego niejakiego Kajetana Góry pojawiły się Tamara Arciuch, Aleksandra Szwed, Joanna Jabłczyńska oraz Dominika Ostałowska. Gratulujemy. Jak widać, dla niektórych hasło „Chcesz mieć sukces, rób to z głową” odnosi się wyłącznie do fryzur.

• To był szok dla wszystkich fanów jej sztuki aktorskiej. Osoba raczej mało znana jako Agnieszka Kaczorowska, a szeroko znana jako Bożenka z „Klanu”, nie dostała się do warszawskiej Akademii Teatralnej. Dziewczyna, która spędziła 14 lat na planie serialu, przed komisją egzaminacyjną spędziła zaledwie kilka minut. I znów potwierdza się stara zasada. Aktor po studiach ma dyplom. Aktor bez studiów ma widownię.

• Szykuje się kolejny serial w Polsacie. Rozpoczęły się zdjęcia do nowego projektu tej stacji zatytułowanego „To nie koniec świata”. Wystąpią w nim znani, młodzi i piękni – Karolina Gorczyca i Krystian Wieczorek. Będzie to historia warszawskiego amanta i człowieka sukcesu, który traci wszystko. Przystojny stołeczny bankrut. To się będzie w Polsce podobać.

• W pruderyjnych mediach trwa ogólnonarodowa dysputa na temat, czy Marek Kondrat i Antonina Turnau są parą. Paparazzi niczym pijany kominiarz spadają na domniemanych kochanków z każdego dachu. Trwa pospolite liczenie, ile to lat ich różni. Społeczni rachmistrze wyliczyli, że 40. Oto kraj, w którym wolność krzyżami się mierzy. I krzyżykami. Na czyimś karku.

• W „Gali” po raz kolejny Marzena Rogalska i Joanna Brodzik przypominają sobie, że są przyjaciółkami. Przypominają o tym także nam, bo od ostatniej publikacji, kiedy o tym wspominały, mogliśmy przecież zapomnieć. Panie mówią, jak się zaprzyjaźniły i po co, i jak mocna jest to przyjaźń. Teraz już wszyscy jesteśmy pewni, że przetrwa do następnego wywiadu.

• Wreszcie jakiś sukces z nazwiskiem Tusk w tle. Kasia Tusk, córka Tuska, została wyróżniona przez prestiżowy magazyn „Vanity Fair”. Co tydzień magazyn robi podsumowanie najlepiej ubranych osób zajmujących się modą na świecie i w tygodniu minionym dostrzegł właśnie ją. Kasia ma na sobie czerwony płaszcz, który przykrywa dziurawe spodnie, i to chyba mówi samo za siebie. Wystarczy zobaczyć wynik SLD w ostatnich sondażach.

Polityka 30.2013 (2917) z dnia 23.07.2013; Kultura; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Maryśka"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Czego uczy nas pokolenie „zetek”

Łączą nas podobne potrzeby, wystarczy jedynie się wzajemnie wysłuchać – postuluje prof. Tomasz Sobierajski.

Grażyna Morek
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną