Kultura

Majstersztyk

Mea pulpa

To był medialny majstersztyk tygodnia. Anarchiści z grupy o kryptonimie 15W08, zwani „farbiarzami”, znowu zaatakowali. Tym razem za cel wzięli restaurację dziennikarza Piotra Najsztuba. Zamalowali mu szyby na niebiesko w zemście za jego pierdo-niusy. Informacje o tym fakcie podali wszyscy. Czasami, żeby zrobić kogoś na szaro, można wykorzystać całkiem inny kolor.

• Nienawiść do postaci z medialnego świata sięga nowych horyzontów. Tym razem dostało się prowadzącej program „Dzień Dobry TVN” Jolancie Pieńkowskiej za to, że ma w szafie torebkę damską wartości 47 tys. zł. Podobno jest tak cenna, że partner dziennikarki musiał od niej zapłacić podatek od nieruchomości.

• W minionym tygodniu osoby dość jednostronnie uznawane za gwiazdy pojawiły się na otwarciu domu towarowego przy placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Dom otwierała między innymi Beata Ścibakówna, Anna Wendzikowska, Magda Steczkowska czy Edyta Herbuś. Cieszy mnie coraz wyższy poziom aspiracji rodzimych gwiazd. Podobno to aż trzy piętra.

Kate Rozz to postać wielowątkowa. Raz jest żoną jednego, to znowu innego, potem bywa francuską aktorką, by gdzie indziej być swojską Gwizdałą. Obecnie Kate pracuje nad sztuką teatralną opartą na powieści Paulo Coelho. Tytuł dzieła „Weronika musi umrzeć”. Pierwszy akt napisał Piotr Adamczyk w drodze do Zamościa.

• Prasa krzyczy jednym głosem: Wielki dramat projektantki! Kaja Śródka, była narzeczona Borysa Szyca, żali się, że od czasu, gdy rozstała się z aktorem, przestano ją zapraszać na bankiety i pokazy. Gratulujemy. Zrozumienie swych atutów to podstawa sukcesu.

• Program Mai Sablewskiej „Sablewskiej sposób na modę” okazał się wielkim hitem stacji TVN Style. W tym samym czasie emisji konkurencja nie ma nic do powiedzenia. Gratulujemy. Już od czasów „X Factora” czuć było, że Maja jest najlepsza w przymierzaniu ciuchów.

• Już w tym roku szykuje się medialne wydarzenie roku przyszłego. Edyta Górniak i jej partner Piotr Schramm planują wziąć ślub w obrządku buddyjskim na jakiejś „niekomercyjnej azjatyckiej wyspie”. Podczas zaślubin Edyta zamierza lewitować, a następnie wejść na ścieżkę schodzenia.

• W Warszawie odbył się pierwszy Bal Radiowca, podczas którego wręczono nagrody Radiofony 2013. Otrzymali je między innymi: Aleksandra Kaczkowska, Tadeusz Mosz, Piotr Kędzierski, Kamil Nosel i Marcin Zimoch. Zwycięzców wyłonili radiosłuchacze, czyli przypadkowi ludzie. A ci, jak było widać po stołecznym referendum, nie wiedzą, co dobre.

• Po skandalizującej autobiografii, która nie była autobiografią, pomimo że wszystko się tam zgadzało, Jan Jakub Kolski trafił na półkę z autorami, na których nowe książki się czeka. I jest. Nowa powieść zatytułowana „Dwanaście słów”. Kolski wyrasta nam na mistrza aksamitnej perwersji. Podobno audiobook przeczyta sam arcybiskup Michalik.

• Oto wyznanie godne aktora starej daty. Jan Englert, postać i żywa legenda, wypowiedział się na temat udziału aktorów w reklamie: „Nie po to całe życie pracuję na szacunek, żeby potem mówić, że nagniotki najlepiej niszczyć takim oto kremem”. Potem pada wyznanie, że nie wystąpi nawet za 3 mln. Gratulujemy. Englert zaczynał w „Kanale”, miejscu, w którym większość celebrytów kończy.

• Wreszcie jest. Działają niedługo, a już efektywnie. Jak podaje „Gazeta Polska”, TV Republika otrzymała prestiżową nagrodę Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Statuetkę Tytanowe Oko dostali za konsekwentne widzenie rzeczywistości tylko z jednej strony.

• „Fashion Magazine”, pismo podobno poświęcone modzie, trendom i stylowi życia, przyznał po raz drugi swoje nagrody dla najlepiej ubranych ludzi kultury i biznesu. Laureatami zostali Katarzyna Zielińska, Beata Tadla, Michał Żebrowski i Maciej Stuhr. Najlepiej – niebezpieczne słowo, którego najlepiej często nie używać.

• Prasa od jakiegoś czasu próbowała zainteresować społeczeństwo domniemanym kryzysem w związku Adama Sztaby i Doroty Szelągowskiej. Nie chwyciły specjalnie newsy o ślubie, nie zagrały o kryzysie po ślubie, nie stały się hitem nawet te o rozwodzie. Zniesmaczona tym faktem małżonka postanowiła wrócić do męża.

Polityka 43.2013 (2930) z dnia 22.10.2013; Kultura; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Majstersztyk"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną