Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Autobiografia

Mea pulpa

To może być biografia dekady. I nie będzie to pozycja z cyklu „Poczytaj mi mamo”. Raczej z cyklu „Córko, ani mi się waż!”. Pierwszy hiphopowiec III RP, czyli niejaki Liroy, wydaje autobiografię. Treść dzieła jest jak twarz posła Wiplera. Naznaczona alkoholem i przemocą.

• Czemu ludzie to robią? – do dziś trwają badania amerykańskich naukowców. Iwona Węgrowska poinformowała świat, że lubi mieć w domu pełną lodówkę. Następnie wyznała, że zawsze przed snem obowiązkowo ogląda pornosy. Małżonek gwiazdy ma o wiele gorzej. On ogląda Węgrowską.

• Wreszcie jest. A właściwie będzie. Natalia Siwiec, gorące nazwisko ostatniego roku i jeszcze gorętsze ciało, prowadzi własne reality show w telewizji Viva. Program będzie nosił tytuł „Enjoy the view”. Bystrzy obserwatorzy pamiętają, że takowy napis modelka nosi na łonie. Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę doczekać się czołówki.

• To jest wstrząs kulturowy, estetyczny, polityczny oraz historyczno-histeryczny. W ostatnich badaniach preferencji politycznych wyszło, że partia Janusza Korwin-Mikkego, czyli Nowa Prawica, może wejść do Sejmu z 5 proc. poparcia. Korwin jak Myszka Mikke. Nie do zdarcia.

• Ciekawym doświadczeniem mógł się pochwalić w minionym tygodniu jeden z naczelnych dworzan PiS, czyli Mariusz Błaszczak. Pojechał Mariusz na spotkanie z fanami do Oleśnicy. Kiedy jakiś nieokrzesany tubylec zadał mu pytanie, jaki ma samochód w garażu, Mariusz nie odpowiedział, a tubylec szybko zniknął. Partia doszła już do tego momentu, że akceptuje tylko pytania o samolot.

Jarek Jakimowicz po brawurowej reklamie firmy zajmującej się regeneracją katalizatorów idzie jak burza. Aktor wystąpił obecnie w kampanii propagującej nowy środek na wzmocnienie potencji u mężczyzn. Cieszymy się. Liczymy, że przy okazji mocno stanie też jego kariera filmowa.

• Ostatni tydzień to także swoisty dramat naszego reprezentacyjnego bramkarza Przemysława Tytonia. Podczas meczu jego macierzystej formacji PSV Eindhoven zawodnik tak nieszczęśliwie interweniował, że wpadł głową na słupek. Spekuluje się, że to była próba samobójcza po informacji na temat powołania Adama Facken Nawałki.

• Jest już na rynku nowa książka niezawodnego duetu Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Panowie zasłynęli niepowtarzalnym stylem prowadzenia programu „Mam talent” oraz niewątpliwymi talentami pisarskimi. Ich nowe dzieło nosi tytuł „Wszystko w porządku” i błyskotliwie opowiada o tym, jak pomysłowo pisze się książkę w sytuacji, gdy się na nią nie ma specjalnego pomysłu.

• Ciekawą inicjatywę wymyśliła firma Sunreef, produkująca i sprzedająca luksusowe jachty. Otóż jako firma działająca w miejscu Stoczni Gdańskiej postanowiła ona swe luksusowe produkty reklamować... Lechem Wałęsą. Pierwsza prezentacja ma się odbyć w Dubaju i Meksyku. Były prezydent będzie zachęcał inwestorów, by kupili żaglówki za 146 mln zł. Czyżby znowu poczuł wiatr historii?

• Ukazał się chyba pierwszy na naszym rynku podręcznik dla tych, którzy chcieliby zrobić karierę w show-biznesie, zatytułowany „Z talentem do gwiazd”. Jego autorami są Adam Grzegorczyk i Tomasz Kopeć. Obaj od lat związani z krajowym rynkiem muzycznym. Po przeczytaniu tej książki już wiem, że nigdy kariery nie zrobię, ale teraz przynajmniej wiem dlaczego.

Joanna Horodyńska, podobno modowa wyrocznia, która o modzie wie wszystko to, czego nie wiedzą inni, postanowiła zareklamować w nietypowy sposób swój program w Polsat Cafe. Joanna stanęła nago przed kamerą i wygłosiła stosowne orędzie. Program nazywa się „Gwiazdy na dywaniku”. A powinien: „Gwiazda na skraju desperacji”.

Polityka 45.2013 (2932) z dnia 05.11.2013; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Autobiografia"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną