„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kultura

Amatorzy i zawodowcy

Mea pulpa

Aktor Wojciech Medyński (znany głównie z tego wywiadu) narzeka w wywiadzie, że aktorzy amatorzy zabierają chleb i odbierają pracę aktorom zawodowym. Jako aktor amator uważam, że amatorzy odbierają pracę tylko niezdolnym zawodowcom.

Krzysztof Zalewski, laureat programu „Idol” sprzed blisko dekady, pożalił się w wywiadzie, że jeden z jurorów nie poznaje go na ulicy. Media żal podchwyciły, robiąc z niego temat tygodnia. Wszystkim oburzonym podpowiadam, że to nic nienaturalnego nie poznawać kogoś na ulicy w momencie, gdy się kogoś nie poznaje.

• To prawdziwie sensacyjna wiadomość. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2016 r., które odbędą się we Francji, nie będą pokazywane w TVP. To ciekawe, zostały jeszcze trzy lata, a oni już wiedzą, że nasi się nie zakwalifikowali.

• Szykuje się gorący i wesoły hit. W styczniu TVP pokaże dwa pilotowe odcinki nowego krajowego sitcomu „Słodkie życie”. Największym atutem nowości będzie udział w niej Kabaretu Moralnego Niepokoju. Zapowiada się ciekawe uzupełnienie codziennego w telewizji publicznej kabaretu finansowego spokoju.

Małgorzata Rozenek wdarła się do show-biznesu i kilku innych miejsc z niespotykaną siłą. Teraz perfekcyjna pani domu postanowiła okrzepnąć na postumencie autorytetu politycznego i udzieliła wywiadu tygodnikowi „Wprost”. Dzięki czemu teraz jest nie tylko czyściej, ale i śmieszniej.

• Telewizja publiczna szykuje kontrofensywę wiosennych nowości. W miejsce serialu z Tomaszem Karolakiem zatytułowanego „Rodzinka.pl” pojawi się serial z Tomaszem Karolakiem zatytułowany „Baron 24”. Pozostałe rzeczy tradycyjnie bez zmian.

• Szok. Prawie dla wszystkich. Jedna z klinik chirurgii estetycznej podała informację, że aktor Bogusław Linda poddał się u nich zabiegowi Ulthera, czyli nieinwazyjnego liftingu twarzy. Trudno uwierzyć, jak mogłyby dziś brzmieć legendarne słowa Franza Maurera z „Psów”. Co ty wiesz o odsysaniu?

• Trwa cicha wojna na telewizyjne sylwestrowe propozycje koncertowe. W TVN wieczór sylwestrowy poprowadzi czterech prezenterów. Polsat poszedł dalej. Ich koncert poprowadzi sześciu. TVP planuje rozbić bank i zapowiada 12 prowadzących. Pomiędzy nimi wystąpią bloki reklamowe.

• Ukazała się składanka muzyczna ilustrująca film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Zarówno koncepcja, aby wykorzystać w obrazie polską muzykę lat 80., jak i wybór poszczególnych utworów były autorskim pomysłem Patrycji Bukowskiej. Niestety, wydawca płyty całkowicie ten fakt pominął i wpisał siebie. Skromność godna niemal głównego bohatera.

• Jeszcze nie wszyscy doszli do siebie po obejrzeniu któregokolwiek odcinka reality show „Ekipa z Warszawy”, a już mamy zapowiedź kolejnej bomby. Stacja MTV planuje realizację formatu zatytułowanego „Nastoletnie matki”. Serial z nieletnimi matkami wyreżyseruje Marcin Koszałka. Przynajmniej wiadomo, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w castingu.

• Właściwie nie wiadomo, co się stało. Wystarczy, że w prasie podzielił się kilkoma faktami z własnego życia, i wszystko się zmieniło. Tomasz Jacyków, stylista, wyznał, że sypiał z chorym na HIV dyrygentem Wojciechem Kroloppem oraz że był alfonsem w hotelu Forum, i z miejsca stracił pracę. Zazdrość ludzka nie zna granic.

• Świeżo upieczony ojciec Krzysztof Rutkowski, znany szerzej jako detektyw, został skazany na półtora roku więzienia z zarzutem prania brudnych pieniędzy. Biedne dziecko. Na szczęście blisko jest od słowa krata do słowa tata.

Marina Łuczenko, kiedyś podobno wokalistka, ujawniła wreszcie zdjęcie pokazujące, że być może łączy ją coś poważniejszego z bramkarzem Arsenalu Wojtkiem Szczęsnym. Szefowa własnego marketingu mniej więcej od roku żyje medialnie na koszt tej niesprecyzowanej relacji. Jak powszechnie wiadomo, bramkarza nie wolno faulować tylko na polu bramkowym.

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Kultura; s. 135
Oryginalny tytuł tekstu: "Amatorzy i zawodowcy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Życie usłane Lotosem. Sprawdzamy, ile ludzie bliscy Obajtkowi zarabiają w norweskiej spółce Orlenu

Dochody uzyskiwane i opodatkowane w Norwegii stanowią w tym kraju informację publiczną. Zapytaliśmy więc tamtejszy urząd podatkowy o zarobki w orlenowskiej spółce.

Anna Dąbrowska, Mieszko Czarnecki
03.06.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną