Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Rolowanie

Mea pulpa

Natasza Urbańska Natasza Urbańska EAST NEWS
Początek roku to ewidentnie dobry czas Nataszy Urbańskiej. Jej piosenka i teledysk zatytułowany rodzinnie „Rolowanie” dosłownie trafiły pod strzechy. Następnie wokalistka odbyła małe tournée po mediach, tłumacząc, o co jej naprawdę chodziło. Tym samym osiągnęła ideał więzi z odbiorcą. Każdy oglądający, podobnie jak artystka, kończy w łazience.

Rafał Ziemkiewicz, intelektualny rewolwerowiec prawicy, wypowiedział się na temat choroby nowotworowej byłej wokalistki Maanamu: „Jak choroba Kory ma się do argumentacji, że marihuana leczy?”. Z marihuaną, drogi Rafale, jest jak z katolicyzmem. Bez względu na to, czym się człowiek odurza, na co dzień może pozostać zwykłą świnią.

• A jednak słowo stało się ciałem. Dokładnie dwoma ciałami. Jednak Małgorzata Rozenek ma romans z Radosławem Majdanem. Często się mówi, że nasi futboliści są przepłacani i żyją ponad stan. Ale czego się w końcu nie robi, żeby mieć czyściej w domu.

• Mamy nietypowego lidera rankingu na najbardziej dochodowy program telewizyjny minionego sezonu. To Ewa Drzyzga i jej „Rozmowy w toku”. Jak widać, Polacy są gotowi zapłacić wszystkie pieniądze, żeby zobaczyć, że inni Polacy są gorsi.

• Oto dowód, że nasz kraj rozwija się normalnie. Skandalizujący show ze stacji MTV „Ekipa z Warszawy” będzie prezentowany w Europie. Zobaczą go Niemcy, Holendrzy, Duńczycy, Szwajcarzy i Szwedzi. Dotychczas w tamtejszych mediach Polskę reprezentowały słowa Krystyny Pawłowicz czy Arcy Michalika. Widzowie nie będą więc zaskoczeni.

• Oto nowy transfer telewizji TVN. Swój nowy program poprowadzi tam Dominika Kulczyk, do niedawna Lubomirska, córka jednego z najbogatszych Polaków. To dobra wiadomość. Ze swojego kontraktu tylko na ten rok wiem, że stacji będą potrzebne pieniądze.

• Oto powrót wart naszego zainteresowania. Na antenę Superstacji wraca legenda krajowego talk-show Wojtek Jagielski. Jego program nazywa się „Wojtek Jagielski na żywo” i ma być emitowany trzy razy w tygodniu. Co prawda nie wiem, czy Superstacja to radio czy telewizja, ale serdecznie gratuluję.

• Tą wiadomością pan Apoloniusz Tajner wzbudził mą sympatię oraz szacunek. Ten 60-letni trener podobno zakochał się w 23-letniej dziewczynie z Pakistanu i wcale tego nie ukrywa. Gratuluję. W jego notatce biograficznej czytam, że jest kombinatorem norweskim. Nie tylko Norwegia jest z pana dumna.

• Media prawicowe w natarciu. Od czasów legendarnych „Szpilek” i „Karuzeli” nie było w ojczyźnie tak wesołej gromadki. Tym razem „Gazeta Polska” udowadnia, że hiphopowy producent Donatan to rosyjski agent, który chce wepchnąć krajową młodzież w objęcia „antypolskiego panslawizmu”. Czyli generalnie Donatan walczy z niepodległościowymi aspiracjami Polski. To prawda. Ilekroć oglądam falujące biusty w jego klipach, przestaję myśleć o ojczyźnie.

• Szykuje się nowy hit stacji MTV. Właśnie rusza reality show zatytułowane „Teen Mom Poland”. Będzie pokazywało nastolatki, które na skutek wyjątkowo fajnej edukacji seksualnej zostały mamami w wyjątkowo młodym wieku. Nie wiem, czy to już jest to osławione gender, ale na pewno obrazi moje uczucia religijne.

• Oto wiadomość pokazująca, że jest coś jeszcze ważniejszego aniżeli marzenia o byciu kartonową pop star. Paweł Małaszyński zrezygnował z gry w serialu „Lekarze”. Podobno irytowało go to, że od trzech sezonów nikt nie umarł pod przychodnią, a miało być jak w życiu.

• Oto klasyczna trylogia medialna. Magda Gessler najpierw rozpętała „Kuchenne rewolucje”, potem reklamowała coś na kłopoty z trawieniem, a teraz płyn do zmywania naczyń. Tym samym cykl żywieniowo-trawienny dobiegł do szczęśliwego końca.

 

Polityka 4.2014 (2942) z dnia 21.01.2014; Kultura; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Rolowanie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną