Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Burza

Mea pulpa

Anna Lewandowska Anna Lewandowska Aleksander Majdański / Newspix.pl
Ania Lewandowska, chyba obecnie najbardziej znana żona sportowca, znana z tego, że nie jest tylko żoną sportowca, idzie jak burza. Właśnie została twarzą, i na szczęście nie tylko twarzą, firmy Nike, co – jak wiemy od czasu, gdy jedna taka mogła zostać „twarzą rajstop” – jest zajęciem dość ryzykownym. Coraz trudniej w tym małżeństwie ustalić, kto strzela gole, a kto zalicza asysty.

• Polski szoł biznes rozwija się mniej więcej tak samo jak światowy. Tam, gdy ktoś osiągnie sukces, to dywersyfikuje swoje aktywności na wiele obszarów. U nas często jest tak samo, nawet bez sukcesu. Przykładem są perfumy Weroniki Rosati. Na całym świecie ludzie chcą pachnieć jak gwiazdy. U nas możesz pachnieć jak narzeczona gwiazdy.

• W programie „Must Be The Music” wreszcie zmiany. Po 43 edycjach muzycznego show ze składu jurorskiego odchodzi Łozo, czyli Wojtek Łozowski. Zasłynął przede wszystkim takimi wypowiedziami jak „Łoł” oraz nie mniej częste „Łał”. Pewne jest jedno. Zastępujący go Piotr Rogucki, pomimo Comy, zna dużo więcej słów na „ł”.

• Ten romans był od samego początku przedmiotem medialnej, drobnomieszczańskiej nagonki. Aktor serialu „Plebania” Włodzimierz Matuszczak związał się z młodszą o 34 lata Karoliną Nolbrzak. Niestety, związek nie wytrzymał próby czasu i rozleciał się podobnie jak serial. Jaki stąd płynie wniosek? Nawet na plebanii nie spodziewaj się cudów.

• Oto programowa roszada, o której mówią wszyscy. „Taniec z gwiazdami”, superprodukcja TVN, od nowego sezonu będzie w Polsacie. Nowością programu będzie to, że nie będzie gwiazd.

• Nazywano ich Najbrzydszym Zespołem Świata czy Gastronomicznymi Pterodaktylami Rocka. Legendarna Budka Suflera zapowiedziała koniec działalności. Bez względu na to, ile razy jeszcze zagrają „Takie tango” oraz ile razy wokalista zostanie senatorem, ich dwie pierwsze płyty to potęga. Pozostałe to nuda do potęgi.

• Zakończył się pierwszy sezon programu „Projektanci na start”. Po wyemitowaniu 12 odcinków telewizja Fox Life wyłoniła laureata. Został nim 26-letni projektant z Warszawy Pjotr Górski. O jego niezwykłości informuje nas pisane dość nietypowo imię. Reszta jak to zwykle u projektanta. Zresztą, co tu się rozpisywać, skoro i tak wszyscy nie widzieli.

• Ta wiadomość spadła na nas znienacka jak pijany Mikołaj przez komin. Okazało się, że tuż po rozwodzie z Dominiką Kulczyk Jan Lubomirski spotyka się z Omeną Mensah, zasadniczo pogodynką. Heraldycy rodziny szybko zareagowali, uspokajając starszyznę Lubomirskich, że parę chmurek i zamglenie zawsze się wciśnie.

• Nadeszła wreszcie długo oczekiwana zmiana w kultowym już programie Agaty Młynarskiej zatytułowanym „Świat się kręci”. Pojawiła się nowa, jeszcze fajniejsza scenografia. No, wreszcie jakiś element zachęcający do oglądania.

• Panie, panowie! Losy krajowych seriali spoczną w dobrych rękach. Ania Mucha powiła syna. Od czasu pojawienia się jego o dwa lata starszej siostry Stefanii scenarzyści „M jak miłość” śpią spokojnie, pewni, że obsady im nie zabraknie. Teraz gdy na świat przyszedł chłopiec, nawet Pyrkosz może się zacząć denerwować.

• Lada dzień rusza kolejne skandalizujące reality show zatytułowane „Enjoy the viev 3 Natalia". Telewizja VIVA zdecydowała się emitować program dopiero po godzinie 22 ze względu na jego treść. Natalia Siwiec zaprezentuje nam bowiem bez ogródek najbliższą rodzinę, partnera, przyjaciół, miniaturowego pieska oraz drugo- i trzeciorzędowe cechy płciowe.

• Telewizyjna Dwójka szykuje nowy teleturniej, który na antenie powinien pojawić się już na wiosnę, pod batutą Tomasza Kammela. „Tylko ty” to format, w którym dwuosobowe drużyny będą udzielać odpowiedzi na temat odpowiedzi, jakich udzielili wcześniej ankietowani. Ma to być odwrotność kultowej „Familiady”. Będzie więc na antenie krótko, ale za to dowcipnie.

• Ruszyły castingi do kolejnej edycji programu „X Factor”. Istotną zmianą wobec poprzednich edycji jest udział zespołów grających swój repertuar oraz czwarty juror, którym została 20-letnia wokalistka Ewa Farna. Wszystkich oburzonych jej młodym wiekiem zapewniam, że gdyby Justin Bieber czy Miley Cyrus urodzili się w Polsce, to do dziś nie wyszliby poza zespół Fasolki.

Polityka 5.2014 (2943) z dnia 28.01.2014; Kultura; s. 93
Oryginalny tytuł tekstu: "Burza"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Tadeusz Gołębiewski. Król odszedł, niestety hotele zostały

Odszedł król polskich hoteli – mówią miłośnicy Tadeusza Gołębiewskiego. – Niestety jego hotele zostały – dodają oponenci.

Juliusz Ćwieluch
28.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną