„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Dyskusje o biznesie

Mea pulpa

Dominika Zasiewska Dominika Zasiewska Tomasz Urbanek/DDTVN / EAST NEWS
Słynna, kontrowersyjna, wszechstronnie uzdolniona, piękna i powabna Dominika Zasiewska, znana szerzej jako Dominika Wodzianka, wypływa na szerokie wody. We wrocławskim lokalu Grey Dominika poprowadziła panel dyskusyjny o biznesie. Jak widać, w Polsce ciągle można zrobić karierę na laniu wody.

• Z wielkim hukiem i niemałym sukcesem wystartował nowy „Taniec z gwiazdami”, tyle że w telewizji Polsat. Formuła programu uległa lekkiej modyfikacji. Teraz jest to taneczny teleturniej. 4 mln widzów szukają gwiazd na parkiecie.

• Pojedynek na celebrytów z Parlamentem Europejskim w tle trwa w najlepsze. Platforma Obywatelska skoczyła na głęboką wodę i wytypowała Otylię Jędrzejczak. Ma ona startować z regionu kujawsko-pomorskiego, gdzie nie mieszka, ale za to jest zameldowana. Teraz już dosłownie czuć, że ktoś na tych wyborach popłynie.

• Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek Małgosia Kożuchowska jest w ciąży. To dobra nowina. Gratulujemy serdecznie. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Wigilia będzie wcześniej.

• Rozdano po raz kolejny nagrody filmowe Polskie Orły. Gala miała rozmach światowy, prowadzący ją Maciej Stuhr miał rozmach europejski. Niestety, polskie gwiazdy wręczające poszczególnym laureatom nagrody sięgnęły już tylko poziomu krajowego. Zwykle informowały widzów o tym, jak bardzo są zdenerwowane. My często mamy to samo. Zaraz po wyjściu z kina.

• Wydało się. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski nie zadbał specjalnie o przyznanie dotacji na film Antoniego Krauze zatytułowany mgliście „Smoleńsk”. Skandal. Jak tylko opozycja przejmie władzę, to minister, stosując smoleńską frazeologię, szybko poleci.

• Media jak zwykle wykazały się niezwykłym refleksem i poinformowały naród, że Michał Figurski przestał pracować w firmie 4 Fun TV. My już dawno wiemy, że Michał został szefem warszawskiego oddziału firmy Stanisława Tyczyńskiego Alvernia Studios. Będzie przed jej ekscentrycznym właścicielem chronił stolicę.

• Trwa niepowstrzymana ofensywa kanałów tematycznych. Z nową ofertą wystartował Polsat Cafe. Pojawi się tam stylista Tomasz Jacyków, nowy talk-show Agnieszki Popielewicz oraz nowe reality show zatytułowane „Porody”. Jak widać, do licznych kanałów w telewizji dołącza kanał rodny.

• Marcin Bisiorek, współtwórca sukcesów Radia Eska, a potem Radia Eska Rock, powraca do gry. Marcin został szefem nowego kanału muzycznego telewizji Polsat. Gratulujemy. Drugim kanałem muzycznym ma być kanał disco polo. Bisiorek pracował wiele lat w jednym budynku z „Super Expressem”. Wie, co to sąsiad z prowincji.

• Paweł Kukiz znowu pisze list otwarty, znowu do Kamila Stocha i znów o Ukrainie. Tym razem były lider grupy Piersi ogłasza: „W czasie gdy ginęli ludzie, wy fetowaliście zwycięstwo. To nie jest pretensja do Ciebie. Nie gniewaj się, ale to trochę jak spowiedź potraktuj”. Kiedyś Paweł śpiewał słynny song o tym, że ksiądz się zbliża. Wygląda na to, że zbliżył się za bardzo.

• Oto dobra wiadomość dla fanów Wojciecha Jagielskiego. Dyrektor muzyczny Radia Zet, legendarny telewizyjny Wampir, został twarzą kawy Nescafe Classic. To dobry wybór. Ja też potrzebuję kawy, żeby nie zasnąć przy Radiu Zet.

• „Nie ma dobrych mediów za darmo” – takim hasłem Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, przygotowuje naród do wyjmowania po 10 zł miesięcznie na telewizję. A w Izraelu ogłoszono właśnie likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego. I jak tu nie być antysemitą?

• Wyobraźmy siebie, że 457 polskich posłów i posłanek ginie jednej nocy. W tajemniczych, choć odmiennych okolicznościach i różnych miejscach. Następnie dochodzi do zmartwychwstania Krystyny Pawłowicz. Taki spektakl szykują w teatrze IMKA Monika Strzępka i Paweł Demirski. Dla starożytnych Greków teatr to było prawdziwe święto. Wszystko wskazuje na to, że te czasy znowu wracają.

• To jest literackie wydarzenie tygodnia. Okazało się, że autorem tekstu słynnego przeboju Nataszy Urbańskiej „Rolowanie” jest nie tajemnicza Zofia Kondracka, tylko mąż artystki Janusz Józefowicz. Tak to już bywa. Są hity, na które pracuje się całe życie, i są takie, co kosztują całe życie.

Polityka 12.2014 (2950) z dnia 18.03.2014; Kultura; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Dyskusje o biznesie"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną