Kultura

2 cm polityka

Mea pulpa

Znaczek Poczty Polskiej Znaczek Poczty Polskiej Poczta Polska
Poczta Polska postanowiła uczcić czterech najwybitniejszych trenerów w historii polskiego sportu. Wyszła właśnie seria czterech znaczków z wizerunkami Kazimierza Górskiego, Feliksa Stamma, Huberta Wagnera i Henryka Łasaka. Ciekawe, który z naszych polityków zasłuży kiedyś na takie wyróżnienie. Znaczek ma dwa centymetry na dwa. Sporo jest osób tego formatu.

• Mamy mową medialną przyjaźń. Janusz Palikot i Leszek Miller. Lider naćpanej hołoty dogadał się z Sokratesem z Żyrardowa. Panowie wcześniej mawiali do siebie poezją, prozą i słowem takim, że Sowa&Przyjaciele wymiękają. To dobra wiadomość dla prawdziwej lewicy. Wreszcie zwolniło się dla niej miejsce.

• Miniony tydzień był specyficznym medialnym pojedynkiem czterech ślubów. Izabeli Janachowskiej – brylanty, rolls-royce, jedwabne obrusy, Artura Boruca – Grecja, lampiony, płatki róż, Kasi Tusk – brak ślubu oraz Kuby Wesołowskiego – Dubaj, Armani, szampan.

Polityka 28.2014 (2966) z dnia 08.07.2014; Kultura; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "2 cm polityka"

Czytaj także

Niezbędnik

Lefebryści. Schizmatycy w łonie Kościoła katolickiego

Papież Franciszek i jego poprzednik Benedykt XVI wykonali pewne gesty wobec tradycjonalistycznego Bractwa św. Piusa X. Czy może dojść do pojednania? I jakie pole manewru mają obie ze stron, skoro każda z nich uważa, że to ta druga powinna się nawrócić?

Roman Graczyk
05.11.2019