Kultura

2 cm polityka

Mea pulpa

Znaczek Poczty Polskiej Znaczek Poczty Polskiej Poczta Polska
Poczta Polska postanowiła uczcić czterech najwybitniejszych trenerów w historii polskiego sportu. Wyszła właśnie seria czterech znaczków z wizerunkami Kazimierza Górskiego, Feliksa Stamma, Huberta Wagnera i Henryka Łasaka. Ciekawe, który z naszych polityków zasłuży kiedyś na takie wyróżnienie. Znaczek ma dwa centymetry na dwa. Sporo jest osób tego formatu.

• Mamy mową medialną przyjaźń. Janusz Palikot i Leszek Miller. Lider naćpanej hołoty dogadał się z Sokratesem z Żyrardowa. Panowie wcześniej mawiali do siebie poezją, prozą i słowem takim, że Sowa&Przyjaciele wymiękają. To dobra wiadomość dla prawdziwej lewicy. Wreszcie zwolniło się dla niej miejsce.

• Miniony tydzień był specyficznym medialnym pojedynkiem czterech ślubów. Izabeli Janachowskiej – brylanty, rolls-royce, jedwabne obrusy, Artura Boruca – Grecja, lampiony, płatki róż, Kasi Tusk – brak ślubu oraz Kuby Wesołowskiego – Dubaj, Armani, szampan.

Polityka 28.2014 (2966) z dnia 08.07.2014; Kultura; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "2 cm polityka"

Czytaj także

Świat

Meghan i Harry zadali cios tysiącletniej monarchii

Szacowny dom Windsorów sypie się w posadach. Ostatnie miesiące przypominają kryminał Agaty Christie „I nie było już nikogo”, bo „znikają” kolejni członkowie królewskiej rodziny.

Marek Rybarczyk
09.01.2020