Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Transkulturowo

Transatlantyk Festival w Poznaniu

Transatlantyk Festiwal Poznań / materiały prasowe
„Czarny węgiel, cienki lód” – brutalny chiński kryminał w stylu noir Diao Yinana, uhonorowany Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale – to największa atrakcja filmowa festiwalu idei Transatlantyk.

Wśród ponad setki prezentowanych tytułów warto zwrócić uwagę na włoski dokument „Rzymska aureola” Gianfranco Rosiego, zwycięzcę konkursu weneckiego, oraz poruszający dramat psychologiczny Niemca Dietricha Brüggemanna „Droga krzyżowa” o katolickim fundamentalizmie. Wydarzeniem będzie cykl „Kino kulinarne”, łączący projekcje z degustacją wytrawnych dań. W programie nie zabraknie także spotkań z wybitnymi kompozytorami filmowymi, m.in. Michaelem Price’em, współtwórcą ścieżki dźwiękowej do trylogii „Władca Pierścieni”, Amerykaninem Brucem Broughtonem, nominowanym do Oscara m.in. za muzykę do „Silverado”, oraz Peterem Golubem, dyrektorem Muzycznym Instytutu Sundance. Z polskich wydarzeń warto zwrócić uwagę na pokaz specjalny wizjonerskiej produkcji Lecha Majewskiego „Psie pole”, poświęconej katastrofie smoleńskiej. Reżyser zaprezentuje film osobiście.

Transatlantyk – 8–14.08 Poznań

Polityka 32.2014 (2970) z dnia 05.08.2014; Afisz. Premiery; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Transkulturowo"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Marek Kondrat dla „Polityki”: Już nie noszę ojczyźnianego plecaka

Rozmowa z Markiem Kondratem o potrzebie ucieczki z klatki ocen, roli czystego zachwytu w życiu i biznesie i o tym, dlaczego nie chodzi już do teatru.

Martyna Bunda
28.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną