Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Każde dziecko już wie, że w Polsce którykolwiek sportowy pojedynek z Rosją to sprawa nie wyniku, tylko honoru. Wiedział o tym także Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, wychodząc na ring z Rosjaninem Grigorijem Drozdem. Niestety, Polak nie obronił tytułu mistrza świata federacji WBC. Rosjanin zrobił z twarzą Diablo to samo co Rosjanie z Donbasem. Zajął ją prawie w całości.

• Trwa antygejowska odyseja Marka Jakubiaka, właściciela piwa Ciechan. Pan Marek, ratując swój wizerunek, zadeklarował, że od lat podoba mu się twarz posła Biedronia, a przy warzeniu piwa Ciechan na bank pracują geje. Jak tak dalej pójdzie, nie spożywając tego piwa, będziesz czytelniku homofobem.

• To była debata tygodnia płynąca z elitarnych salonów literackich. Najpierw Kinga Dunin zarzuciła Ignacemu Karpowiczowi zaległości w oddawaniu długu. Następnie literat Karpowicz, korzystając z bogatego języka, kazał jej spie…ać. Rozwijając opowieść, wyznał, że Dunin go zgwałciła, a on na to pozwolił, bo liczył na nagrodę Nike. Nie wiem, jak wy, ale ja zaczynam pisać.

• Przegrupowanie? Manewry? Czy jednak koniec? Z Twojego Ruchu Janusza Palikota odeszło w minionym tygodniu 12 posłów. Wszystko wskazuje na to, że tym razem w Polsacie w Wigilię obejrzymy film „Janusz sam w domu”. Janusz, jeszcze tylko 14 i to będzie na bank Twój Ruch.

Polityka 41.2014 (2979) z dnia 07.10.2014; Kultura; s. 93
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >