Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Oko demokracji

Siergiej Łoźnica o swoim filmie o Majdanie

Siergiej Łoźnica (rocznik 1964) – jeden z najwybitniejszych filmowców europejskich. Siergiej Łoźnica (rocznik 1964) – jeden z najwybitniejszych filmowców europejskich. Tomasz Adamowicz / Forum
Rozmowa z reżyserem filmowym Siergiejem Łoźnicą, autorem dokumentu „Majdan. Rewolucja godności”.
Siergiej Łoźnica po ukończeniu reżyserii w 1997 r. nakręcił szereg dokumentów. W 2001 r. wyemigrował do Niemiec.materiały prasowe Siergiej Łoźnica po ukończeniu reżyserii w 1997 r. nakręcił szereg dokumentów. W 2001 r. wyemigrował do Niemiec.

Janusz Wróblewski: – Urodził się pan na Białorusi. Mieszka w Berlinie. Dlaczego zdecydował się pan nakręcić dokument o ukraińskiej rewolucji?
Siergiej Łoźnica: – Urodziłem się w Baranowiczach, małym mieście w zachodniej Białorusi. Ale od szóstego miesiąca życia kolejne 27 lat spędziłem na Ukrainie. Dorastałem i wychowywałem się w Kijowie. Potem studiowałem w Moskwie, gdzie ukończyłem m.in. WGIK, najlepszą uczelnię filmową sowieckiego imperium.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Oko demokracji"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022