Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Po Mike’u Tysonie na polskim rynku napojów energetycznych pojawi się kolejne wielkie nazwisko. Legendarny portugalski trener Chelsea Londyn José Mourinho będzie reklamował napój izotoniczny. Nie wróży to dobrze naszemu krajowi. Ostatni zagraniczny trener kadry też spowodował, że piliśmy więcej.

• Zmiany, zmiany, zmiany. Stacja TVN uruchamia nowy kanał telewizyjny przeznaczony dla rodaków mieszkających za granicą. iTVN Extra będzie obejmował programy rozrywkowe, lifestyle’owe, dokumentalne, biznesowe i dla dzieci. Bardzo dobry pomysł. Dlaczego ci za granicą mają mieć lepiej?

• W najnowszej ramówce TVP1 zaprezentuje nowy serial z Maćkiem Zakościelnym w roli głównej zatytułowany „Strażacy”. Projekt wejdzie w sobotnie pasmo zamiast popularnego „Komisarza Alexa”. Prawdziwy paradoks. To tak jakby Pawlakiem zastąpić Bogusława Lindę. Strażak wygryzł psa.

• To jest hit miesiąca. W związku z XVI Charytatywnym Balem Dziennikarzy odbywały się liczne aukcje i licytacje. Sensacją okazał się fakt, że kolacja z Karoliną Szostak i Mateuszem Borkiem jest atr akcyjniejsza niż śniadanie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. To oczywiste. Szostak nie jada na noc.

• Wreszcie znamy szczegóły filmu o Smoleńsku Antoniego Krauzego. W rolach głównych zagrają Ewa Dałkowska i Lech Łotocki. Czyli już widać, że będzie petarda. Całość ma być opowieścią sensacyjno-kryminalną. Przy czym w kryminale dopiero na końcu dowiadujemy się, kto zabił, a tutaj wiemy od razu.

• W sobotę 31 stycznia miało w naszym kraju wydarzenie szczególne. Stacja TVN zakończyła nadawanie kanału Religia TV, matecznika takich gwiazd, jak Sowa czy Hołownia. W ostatnim czasie Religia TV nadawała wyłącznie powtórki, a nie od dziś wiadomo, że powtarzanie modlitwy to najgorsza pokuta.

• Niedobre wiadomości z Niemiec. Robert Lewandowski przestał być najdroższym zawodnikiem Bundesligi. Branżowy portal transfermarkt.pl na 55 mln euro wycenił Thomasa Müllera, a tylko na 50 naszego zawodnika. Mnie to mocno dziwi. Od czasu Bitwy nad Bzurą Niemcy powinni przestać nas nie doceniać.

• Oto kulisy sukcesu. Jak donoszą media, wielki sukces Ewy Chodakowskiej, trenerki wszystkich Polaków, ma jednak swoje cienie. Okazało się, że aby kalendarz ze zdjęciami Ewy został hitem, musieli go kupić wszyscy pracownicy Empiku. Gratuluję. Żeby mieć taką dyscyplinę, trzeba naprawdę sporo ćwiczyć.

• Nie mamy Cię! Taki komunikat usłyszał ze strony telewizji TVN Szymon Majewski, pierwszy gospodarz programu „Mamy Cię!”. Nową edycję wkręcającego widowiska poprowadzą Marcin Prokop i Szymon Hołownia, w tej chwili najlepszy duet męski w telewizji. Śmieszniejsi od nich są tylko bracia Karnowscy.

• Kino Polskie w ewidentnej ofensywie. Przebojem ostatnich dni jest superprodukcja Łukasza Barczyka zatytułowana dumnie „Hiszpanka”. Na film o powstaniu wielkopolskim wydano 25 mln zł, co nie zmienia faktu, że więcej osób w nim występuje, niż go obejrzało. Powstanie wielkopolskie pochłonęło podobno 2261 ofiar. Film niewiele więcej.

Zosia Ślotała, znana z dobierania garderoby znanemu aktorowi, postanowiła doradzić młodym matkom, jak żyć i wychowywać dzieci. W tym celu otworzyła stosowny serwis w sieci. Problemem jest jedynie to, że Zosia jest w ciąży dopiero od czterech miesięcy. Ale Zbigniew Brzeziński też nigdy nie był prezydentem, a prezydentom doradzał.

• Serwis o jednoznacznej nazwie Sport.pl ma kolejny powód do dumy. Paweł Wilkowicz, człowiek orkiestra, poprowadzi w nim talk-show zatytułowany „Sam na sam z Wilkowiczem”. Ważne osobowości polskiego sportu odpowiedzą mu sensownie na każde pytanie. No, może z wyjątkiem Tomasza Adamka.

• Oto jedno z najgorętszych ostatnio nazwisk w Polskim szołbiznesie, czyli Mama Kisio. Legendarna już mama aktorki Aleksandry Kisio będzie prowadzić program „Modowy Rentgen” w serwisie YouTube. Oceni w nim stylizacje gwiazd oraz udowodni, że promieniowanie X to dla niej chleb powszedni.

Polityka 7.2015 (2996) z dnia 10.02.2015; Kultura; s. 91
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nikt ci tyle nie da, ile coach obieca. Sprawdziłam na własnej skórze

Coach wyremontuje mi duszę, wyznaczy ścieżkę do bogactwa, a nawet oczyści energię seksualną po byłych partnerach. Może też trzeźwo pomóc w wyzwaniach zawodowych. Oferta tych usług pokazuje, jak bardzo staliśmy się głodni wsparcia.

Joanna Cieśla
12.01.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną