Mea pulpa
Powstaje film o rodzinie Beksińskich. W rolę Zdzisława ma się wcielić Andrzej Seweryn, a w rolę syna Tomasza – Dawid Ogrodnik. Obraz ma trafić do kin już w przyszłym roku. Nie bardzo wiadomo, czy będzie to dokument, kryminał, film katastroficzny czy typowe polskie kino familijne. Czyli horror.

• Nagrodzona Oscarem „Ida” u nas okazała się antypolska, antysemicka, fałszująca, manipulująca, bagatelizująca Holocaust, antychłopska, czarno-biała, upraszczająca, prymitywizująca. Narzekano, że utrwala stereotypy oraz że za mało tam Niemców. A na dodatek dwie aktorki w trakcie przyznawania statuetki poszły do kibla.

• Oto świat szybkich newsów i nie mniej szybkich pomyłek. Jeden serwis podał informacje, że Bronisław Wildstein odszedł z „wSieci” i doszedł do „Do Rzeczy”, a inny za to, że odszedł z „Do Rzeczy” i doszedł do „wSieci”. My życzymy Bronisławowi – w kontekście tego, co czasem wypisuje – żeby jak najszybciej doszedł do siebie.

• W rozkładzie jazdy PKP pojawił się pociąg Pendolino firmowany logo Programu III Polskiego Radia. Trójkowy skład rusza na trasę Kraków–Gdynia już 15 marca. Właściwie trudno odgadnąć, kto tu reklamuje kogo.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną