Kultura

Mea pulpa

Mea pulpa

Kobieta, której kariera rozwija się w tempie przesuwanego lodowca, znowu wróciła. Kate Rozz, była żona Piotra Adamczyka i najbardziej zagadkowa postać polskiego show-biznesu, wyznała, że ma 500 par butów. Teraz już wiemy, jak skończył się jej związek z Adamczykiem. Umarł w butach.

• W TVP1 miała miejsce historyczna debata z kandydatami na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wystąpili ci, których znają wszyscy, oraz ci, o których istnieniu wiedzą tylko rodziny i psychoterapeuci. Są takie momenty, że człowiek żałuje, że nie ma alzheimera. Bo będzie to długo pamiętał.

Ewa Chodakowska, najpopularniejsza trenerka kraju, wymieniana jednym tchem obok takich nazwisk, jak Mourinho i Guardiola, zdobyła się na szczere wyznanie: „Nie mam czasu na czytanie książek. Teraz książki piszę sama”. Ewa nie chciała przyjść do mojego programu, bojąc się czarnego piaru. Jak widać, świetnie sobie radzi sama.

• To się nazywa talent biznesowy. Zespół pieśni i tańca Big Cyc będzie reklamował własne piwo o takiej samej nazwie. Mało tego, dla wszystkich, którzy przesadzą z rozmiarem trunku, grupa przygotowała też oranżadę PRL. Piwo Big Cyc. Chciałoby się powiedzieć: dwa w jednym.

• Zaskakującym wyznaniem podzielił się ostatnio, obchodzący swe 65 urodziny, muzyk, wokalista, skrzypek i kuzyn Pszczółki Mai Zbigniew Wodecki. Wyznał, że miał w życiu za mało kobiet. To niesamowite, bo ja zawsze myślałem, że w tej materii obowiązują u niego te same kryteria co z fryzurą. Raczej bujne.

• To już jest hit. Tomasz Zeliszewski, perkusista Budki Suflera, powołał do życia nową grupę. W jej skład wchodzą tacy muzycy, jak Robert Chojnacki, Mieczysław Jurecki czy Ryszard Sygitowicz. Zespół nazywa się Wieko. Ciekawy pomysł. Mamy nadzieję, że Tomasz szybko nie zamknie Wieka.

• Tuż przed wyborami rzutem na taśmę przypomniał o sobie kandydat z końca stawki Grzegorz Braun. Dokonał rzeczowej i demaskatorskiej analizy „Gwiezdnych wojen” i wyszło mu, że mistrz Yoda to Żyd, a Lord Vader to pułkownik Kukliński. Ewidentnie ma rację. A „Powrót Jedi” to tak naprawdę „Powrót Judi”.

• Aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska została gospodynią programu „Niepokonane” na antenie stacji ID. Marta przedstawi prawdziwe losy kobiet, którym udało się uciec z rąk swoich oprawców. Co ciekawe, sama prowadząca była w podobnym związku. Jej partner nie był jednak oprawcą, tylko tancerzem.

• Każdy młody zna takich artystów, jak Tede, Pezet czy Kaliber 44. Każdy stary zna takie nazwiska, jak Ewa Bem, Wojciech Gąssowski czy Krystyna Prońko. Płyta „Albo inaczej” to klasyka polskiego hip-hopu wykonana przez klasykę rozrywki. To paradoks. Hip-hop, przeżywający kryzys wieku średniego, dzięki emerytom odżył.

• Jeden z najprzystojniejszych, ale też chyba mocno pechowych aktorów, Bartek Świderski, wystąpił w reklamie margaryny. Przedmiot marzeń i obiekt maślanych spojrzeń wielu pań radzi, jak sobie obniżyć zły cholesterol. Dla człowieka z takim doświadczeniem margaryna to bułka z masłem.

• Szykuje się prawdziwa bomba. Primadonna polskiego popu Maryla Rodowicz szykuje się do współpracy z Donatanem – mistrzem słowiańskiego rapu i słowiańskich biustów. Donatan zapowiada, że będzie to gruby, ociekający tłuszczem, dudniący bit. Poszukałem jego nowych zdjęć. Rzeczywiście, nie kłamał.

• Niezwykłego wyznania doczekaliśmy się od jednego z pastorów Kościoła Chwały. Pan pastor opowiada o nawróconych na wiarę Agnieszce Frykowskiej i Ani Świątczak-Wiśniewskiej: „Poznały głębie ciemności. Życie gwiazd to dno. Szatan chce je z powrotem”. Długo zastanawiałem się, czy potrafię być śmieszniejszy. I doszedłem do słusznego wniosku, że nie.

Stanisława Celińska nagrała kolejny album, tym razem zatytułowany „Atramentowa”. Kobieta, która tak samo smacznie potrafi zagrać Lusię w „Nie ma róży bez ognia” i Gertrudę w „Hamlecie”, znowu staje przy mikrofonie... Trzeba być naprawdę niezwykłym człowiekiem, żeby śpiewać tak jak ona. I robić to tak rzadko.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

Gasiłem getto. Świadectwo człowieka, który w czasie powstania w getcie pracował jako polski strażak

Któregoś dnia widziałem tak potworne wydarzenie, że prawie zemdlałem.

Janusz Ostrowski
04.11.2009
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną