Kultura

Gwiazda z osiedla

Literacki fenomen Zadie Smith

Smith nie ma żadnych rytuałów pisarskich, pisze kiedykolwiek i gdziekolwiek. Smith nie ma żadnych rytuałów pisarskich, pisze kiedykolwiek i gdziekolwiek. Leemage / EAST NEWS
Ponad 600 osób przyszło posłuchać pisarki Zadie Smith, która odwiedziła Warszawę podczas Big Book Festival. Kogo tak bardzo chcieli zobaczyć?
Zadie Smith prowadzi program zachęcający czarnoskórych do studiowania, ale coraz więcej takich osób jest przekonanych, że studia nie są dla nich.Geraint Lewis/Writer Pictures/Forum Zadie Smith prowadzi program zachęcający czarnoskórych do studiowania, ale coraz więcej takich osób jest przekonanych, że studia nie są dla nich.

Jest tak piękna jak na zdjęciach albo nawet bardziej – mówił chłopak, odchodząc z upolowanym autografem. Sala w dawnej fabryce serów SerWar była spora, ale w trakcie czerwcowego spotkania z 39-letnią brytyjską gwiazdą literatury i tak nie pomieściła wszystkich chętnych.

W Polsce książki Zadie Smith od razu miały świetny odbiór, począwszy od jej debiutanckiej powieści „Białe zęby”, która ukazała się u nas w 2002 r. Teraz wydawnictwo Znak wznowiło ją przy okazji wydania nowych opowiadań „Lost and Found”.

Polityka 26.2015 (3015) z dnia 23.06.2015; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Gwiazda z osiedla"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021