„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kultura

Mea pulpa

Gdyby tak popatrzeć na sposób świętowania kolejnej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, można by odnieść wrażenie, że nie dość, że się ono powiodło, to jeszcze przy okazji zajęliśmy Berlin. W tym roku gwiazdą była Natalia Siwiec z racami na plaży. Czekam na reakcje Pingwinów z Madagaskaru, Alvina i Wiewiórek oraz Mamy Kisio.

• Brukowiec „Super Express” wydrukował na pierwszej stronie roznegliżowane zdjęcia Moniki Jaruzelskiej. Leżała kobiecina w szuwarach na Mazurach i rozmyślała nad celowością stanu wojennego, a tu taki psikus. Gratulujemy naczelnemu. W demonstrowaniu swego antykomunizmu wreszcie odczepił się od pośladków prawicy.

Zuzanna Ziomecka, dzikie dziecko krajowych mediów, jedna z wciąż najbardziej nieodkrytych dziennikarek, poprowadzi własny program na antenie Polsatu Play. W rozmowach pod tytułem „Demakijaż” Zuzanna pokaże nieznane oblicze znanych kobiet mediów, sportu i kultury. Paradoks mediów polega na tym, że najbardziej znane są te nieznane.

• Wokalistka Justyna Steczkowska świętowała swe 43. urodziny. Gratulujemy. Życzymy artystce, aby wreszcie zrobiła coś oryginalnego. Ostatnie lata jej kariery sprawiają podobne wrażenie jak jej uśmiech. Niespecjalnie prawdziwych.

• Jedna z najbardziej barwnych postaci polskiej popkultury, czyli Michał Wiśniewski, został poinformowany przez ZUS, iż na skutek przedłużenia wieku emerytalnego jego emerytura wyniesie 36 zł. Jeśli oczywiście wokalista dożyje. To miłe uczucie. Wiele wskazuje na to, że w przyszłości wszyscy zostaniemy artystami.

• TVP1 w ramach naprawy wizerunku szykuje nowy serial. „Dziewczyny ze Lwowa” to 13-odcinkowa opowieść o czterech przyjaciółkach z Ukrainy, które w poszukiwaniu lepszego życia przyjeżdżają do Polski. Z takimi serialami jest jak z Licheniem. Nie wiadomo, czy to kościół czy aquapark.

• TVP1 nie próżnuje i kręci właśnie nowy serial zatytułowany „Młodzi doktorzy”. Będzie to dokumentalny cykl realizowany na podstawie formatu BBC, opowiadający o początkujących lekarzach wkraczających w świat medycyny. Widzowie dowiedzą się na przykład, że nieudana operacja to połowa udanej sekcji.

• Ukazała się kolejna książka Ani Lewandowskiej, tym razem z płytą DVD. Rzecz nazywa się „Trening Karate Cardio” i dotyczy ćwiczeń na szybkie spalanie, smukłą sylwetkę i silne ciało. Chyba warto kupić, bo na okładce Ania wygląda jak Lara Croft. A ona jest tym samym, czym dla wielu naszych rodaków trening. Fikcją.

• Prezenterka radia z muzyką do windy, czyli Zet Chilli, zmysłowa Gabi Drzewiecka, została twarzą kampanii reklamowej farb do włosów Garnier Olia. Słucham czasami pani Gabi w radiu. Jednak to, co mówi w tej reklamie, to dotychczas jej najciekawsze wystąpienie.

• Grafomania podobno pojawia się wtedy, kiedy piszącemu sprawia przyjemność pisanie. Czy Magda Gessler odczuwała taki stan, pisząc swoją nową książkę zatytułowaną „151 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce”, tego nie wiemy. Wiemy tylko tyle, że najlepsze hotele to te, do których nie dotarła jeszcze Małgorzata Rozenek.

• Już wkrótce zostanie rozegrany kolejny mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami TVP i TVN. Celem jest zebranie funduszy na odbudowę kliniki w Łodzi. Na czele drużyn staną Piotr Kraśko i Grzegorz Kajdanowicz. W ekipie TVN po raz pierwszy zabraknie Kamila Durczoka. Pomimo że sędzia nie dopatrzył się faulu.

• To może być nowa jakość. TVP2 zaprezentuje jesienią nowy serial zatytułowany „Zziajani”. Bohaterem 13-odcinkowej opowieści będzie młoda para po trzydziestce. Brzmi zachęcająco. Nowością jest to, że sponsorem serii jest firma kosmetyczna Ziaja. Może czas na serial „Wstawieni”. Sponsorowany przez producenta okien.

• Stacja TVN zaprezentowała nową ramówkę. Wielką nieobecną była Małgorzata Rozenek, której z sympatii udzielę kilku rad. Bycie gwiazdą to przejaw nie tylko ciała, ale i ducha. Bycie gwiazdą i gwiazdorzenie ma ze sobą tyle wspólnego co moralność i moralizatorstwo. I najważniejsze. Jakkolwiek będziesz się starała, widzowie i tak nie są idiotami.

Polityka 33.2015 (3022) z dnia 11.08.2015; Kultura; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak zostałem obrońcą życia. Reporter „Polityki” na szkoleniu antyaborcyjnym

Projekt ustawy zakazującej aborcji, homofobusy, banery ze zdjęciami abortowanych płodów. By przebić się ze swoim przekazem, Fundacja Pro – Prawo do życia idzie szeroko. Szeroko też werbuje, bo również wśród dziennikarzy „Polityki”.

Mateusz Witczak
03.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną