Kultura

Wiek cierpliwości

Jak się miewa polski komiks

Krzysztof Gawronkiewicz Krzysztof Gawronkiewicz Bartek Sadowski / Forum
Czołowy polski rysownik komiksów Krzysztof Gawronkiewicz podsumowuje swój dorobek antologią „Krzesło w piekle”. To zarazem metafora losu całego pokolenia twórców.
„Krzesło w piekle” - antologia krótkich prac, szkiców i projektów Krzysztofa Gawronkiewicza, wydawnictwo Kultura GniewuKultura Gniewu „Krzesło w piekle” - antologia krótkich prac, szkiców i projektów Krzysztofa Gawronkiewicza, wydawnictwo Kultura Gniewu

Nie ma nic gorszego niż klątwa. A ta najbardziej znana w polskim komiksie to tzw. Klątwa Marciniaka. Zmarły w tym roku doktor Tomasz Marciniak oznajmił swego czasu, że komiks to jedyny element zachodniej popkultury, który nie zakorzenił się w naszym kraju. O tym, jak bardzo Marciniak miał rację, przekonali się w pierwszej kolejności ci artyści, których debiut przypadał na przełom lat 80. i 90. Jednym z nich był właśnie Krzysztof Gawronkiewicz.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiek cierpliwości"

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021