Kultura

Wiek cierpliwości

Jak się miewa polski komiks

Krzysztof Gawronkiewicz Krzysztof Gawronkiewicz Bartek Sadowski / Forum
Czołowy polski rysownik komiksów Krzysztof Gawronkiewicz podsumowuje swój dorobek antologią „Krzesło w piekle”. To zarazem metafora losu całego pokolenia twórców.
„Krzesło w piekle” - antologia krótkich prac, szkiców i projektów Krzysztofa Gawronkiewicza, wydawnictwo Kultura GniewuKultura Gniewu „Krzesło w piekle” - antologia krótkich prac, szkiców i projektów Krzysztofa Gawronkiewicza, wydawnictwo Kultura Gniewu

Nie ma nic gorszego niż klątwa. A ta najbardziej znana w polskim komiksie to tzw. Klątwa Marciniaka. Zmarły w tym roku doktor Tomasz Marciniak oznajmił swego czasu, że komiks to jedyny element zachodniej popkultury, który nie zakorzenił się w naszym kraju. O tym, jak bardzo Marciniak miał rację, przekonali się w pierwszej kolejności ci artyści, których debiut przypadał na przełom lat 80. i 90. Jednym z nich był właśnie Krzysztof Gawronkiewicz.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Kultura; s. 78
Oryginalny tytuł tekstu: "Wiek cierpliwości"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021