Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Krzysztof Głowacki. Jeszcze tydzień temu mało znany sportowiec. Teraz gwiazda, o której mówi cały świat. Polski pięściarz po pokonaniu w USA niemieckiego zawodnika Marco Hucka został mistrzem świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Jeśli wszystkim zawiaduje ręka boska, to tego wieczoru była wyjątkowo celna.

• To jest transfer tysiąclecia. Dorota Wellman zastąpiła w najnowszej kampanii firmy Lidl Pascala Brodnickiego i Karola Okrasę. Już pierwszy film pokazuje dystans, humor i klasę Doroty. Doskonały wybór. Wreszcie Lidla reklamuje ktoś, kto kojarzy się z apetytem.

• Takiej interpelacji jeszcze w polskim parlamencie nie było. Raciborski poseł PO Henryk Siedlaczek zapytał minister kultury, dlaczego najnowszą część „Gwiezdnych wojen” mamy zobaczyć później niż reszta świata. Nic bardziej błędnego. Wszystko wskazuje, że Imperium Zła powróci do nas już 25 października.

• Program stacji TVN Style zatytułowany zgodnie z logiką treści „Magiel towarzyski” będzie prezentował nowy cykl komentujący – cytuję – upadek rzemiosła w zawodzie dziennikarza. Gospodynią tradycyjnie będzie Karolina Korwin-Piotrowska. Najlepsza ilustracja tezy.

• To wielka strata dla kultury narodowej. Codzienny magazyn, jak to się modnie mówi, lifestylowy, zatytułowany „Twój Puls”, nie wróci na antenę TV Puls. Program pomiędzy godziną 11 a 13 prowadziły Katarzyna Cichopek i Katarzyna Trzaskalska. Raz oglądałem ten program. Odjęło mi mowę. Prowadzącym, niestety, nie.

• Zła wiadomość dla wszystkich dziennikarzy prawicowych, a w szczególności dla Rafała A. Ziemkiewicza. Spółka Agora, wydawca między innymi „Gazety Wyborczej”, chce uruchomić minimum dwa kanały telewizyjne na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. W jednym Michnik będzie sprzedawał Polskę, a w drugim pobierał judaszowe srebrniki.

• Oto powody, dla których powinniśmy być dumni. Polska firma Papaya Films wyprodukowała najnowszy spot reklamowy do globalnej internetowej kampanii firmy Coca-Cola. W przetargu nasi filmowcy pokonali studia z USA, Argentyny czy Czech. Gratulacje. Miejmy nadzieję, że ten sukces podziała na nich jak coca-cola. Utuczy ich.

• Agencja MEC przeprowadziła badania na polskich internautach pod hasłem „Za jakimi programami telewizyjnymi tęsknimy najbardziej”. Wygrali „Milionerzy”, następne było kultowe „Zrób to sam”, a na trzecim miejscu „Koło fortuny”. Jak widać Polacy do pieniędzy chcą dojść dwoma metodami. Albo wygrywając, albo podrabiając.

Natasza Urbańska, cudowna dziewczyna, nad której karierą unosi się brunatny cień kariery jej małżonka Janusza Józefowicza, rozbierze się do „Playboya”. Albo inaczej. Ze zdjęć promujących pismo wynika, że się rozbierze tyle, ile pozwoli Janusz. Czyli raczej mało. Ta para to prawdziwy fenomen. Bez specjalnego wysiłku uzyskują naprawdę beznadziejne efekty.

• W ofercie sklepów Biedronka pojawiły się książeczki dla dzieci zatytułowane „Mały słownik ważnych pojęć”. Wyjaśnia on znaczenie takich słów jak wolność, imigrant, homoseksualista czy homofob. Szybko zareagowała „Fronda”, wzywając do bojkotu sieci za promocję zboczeń. Ja bym wezwał do bojkotu Biblii. Rzeź niewiniątek nijak się ma do hasła 500 zł na każde kolejne dziecko.

Wojtek Cejrowski, ewidentna gwiazda á rebours, powraca do TV Puls. Jesienią stacja pokaże kolejny sezon programu „Wojciech Cejrowski. Boso”. Tym razem autor wybrał się w podróż po Meksyku i Paragwaju, gdzie pokaże widzom zabytki Majów i opowie o lokalnych zwyczajach. W październiku wróci, by usunąć zabytki po Platformie Obywatelskiej.

• Szykuje się nowy stary program w TVP1. „Retromania” to magazyn prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka, Wojciecha Pijanowskiego oraz wokalistkę Margaret. Ma być poświęcony muzyce i gwiazdom. Kiedyś program Szewczyka, Pijanowskiego i Zientarskiego zatytułowany „Jarmark” był wyjątkiem w TVP. Dziś wyjątkiem są programy nieprzypominające jarmarku.

• Wielki sukces Kasi Tusk. Choć bardziej powinienem napisać: Katarzyny Tusk. Została prezesem firmy MLE zajmującej się produkcją i sprzedażą odzieży, toreb, kołder, poduszek, rajstop i skarpet. Cieszymy się. Biorąc pod uwagę Wielkie Dzieło Naprawy Rzeczpospolitej, ciepłe skarpety mogą się jej wkrótce przydać.

Polityka 35.2015 (3024) z dnia 25.08.2015; Kultura; s. 81
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Sztuczki z zapałkami. Jak sanacja Wielki Kryzys zwalczała

Ukrywanie deficytu, dodruk pieniądza i zmuszanie obywateli do pożyczania pieniędzy państwu, czyli jak sanacja zmagała się z budżetem w Wielkim Kryzysie.

Andrzej Krajewski
28.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną