Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kolejny dowód, że nasza ojczyzna już jest pełna prawa i sprawiedliwości.

• To towarzyski news tygodnia. Maja Sablewska, naczelna stylistka kraju, rozstała się ze swym partnerem, muzykiem Wojtkiem Mazolewskim. Podobno z powodu jego licznych niewierności. W sieci pojawiły się równie liczne zdjęcia smutnej Mai. Trwają poszukiwania zdjęcia smutnego Wojtka.

• Oto kolejny czarny koń tych wyborów. Z listy numer 16 w barwach PSL wystartuje w województwie mazowieckim lider grupy Bayer Full Sławomir Świerzyński. Specjalista od majteczek w kropeczki kandyduje już po raz czwarty. Jak widać doświadczenia ma full. Tylko najwidoczniej bajer ma kiepski.

• Bracia Łukasz i Paweł Golcowie zostali twarzami banku BZ WBK. A dokładnie nowej oferty kredytowej. Wreszcie nazwisko adekwatne do sytuacji klienta po spłaceniu ostatniej raty.

Agnieszka Kałużna, znana głównie z faktu bycia małżonką kabareciarza Michała Wójcika, odbywa tour po mediach, opowiadając, jak to jej były już małżonek nie dość, że ją zdradził z licznymi paniami, to jeszcze dokumentował to na wideo. Tym samym złamała konstytucyjną zasadę ich związku. Ani Mru Mru.

• Człowiek znany jako DJ Adamus wypowiedział się na temat najbardziej gorącego nazwiska minionych miesięcy w polskiej piosence, czyli Sarsy. „Nie widzę różnicy pomiędzy nią a jogurtem” – rzekł. Ja nie widzę dużej różnicy pomiędzy nim a dieslem Volkswagena. Dużo smrodu, niewiele przyjemności.

• Krucjata familijna „Newsweeka” trwa. Tym razem redaktorzy postanowili przewietrzyć trochę medialnie relacje pomiędzy ojcem Rajmundem Kaczyńskim a przyszłym prezydentem i premierem. Niesmaczne i pełne insynuacji. Gratuluję. Po raz pierwszy od tych, co skubnęli księżyc, gorsi są ci, co porwali się na niego z motyką.

• Szykuje się nowy telewizyjny hit na najwyższym poziomie. Stacja TLC przygotowuje program zatytułowany „Gwiazdy w karetce”. Gwiazdy takie jak Weronika Książkiewicz, Olga Bołądź czy Radek Pazura pokażą pracę zespołów ratowniczych pogotowia. Na końcu, jako pacjenci, dołączą do nich widzowie.

• Kolejny dowód, że nasza ojczyzna już jest pełna prawa i sprawiedliwości. Telewizja Trwam będzie musiała zapłacić karę 50 tys. zł za publiczne chwalenie podpalenia tęczy na placu Zbawiciela. No cóż. Jacy katolicy, taki krzew gorejący.

• Oto akt odwagi godny pochwały. Maciej Orłoś, Kamil Sipowicz, Piotr Zelt, Ewa Błaszczyk i Jarosław Gugała zostali ambasadorami kampanii „Twarze depresji”. Kampania ma zwrócić uwagę Polaków na problem depresji, która przez wielu nie jest postrzegana jako choroba. Nowe twarze depresji dołączą do kampanii zaraz po kampanii.

• To wiadomość ciekawa, ale i zaskakująca. Stacja TVN24, a dokładnie program „Wstajesz i wiesz” bez Jarosława Kuźniara przyciąga więcej widzów niż ten z jego obecnością. To zrozumiałe. Ludzie, tak jak pierwsi chrześcijanie, zbierają się i wspólnie czekają, aż kapłan wróci.

• Po zakończeniu współpracy z Lidlem Pascal Brodnicki nie czekał długo na nowe propozycje. Polsko-francuski kucharz wystąpił właśnie w reklamie popularnej margaryny Rama – Smaż jak szef kuchni. Oto człowiek, który się nie poddaje. Pomimo że Francuz.

• Człowiek o imieniu detektyw Rutkowski niestety został ostatecznie skazany. Wyrok w procesie tak zwanego śląskiego gangu paliwowego utrzymano w mocy. Tym samym 1,5 roku stało się faktem. Znając wyrywność detektywa, chętnie by zgarnął kasę za doprowadzenie siebie samego do aresztu.

• Okazuje się, że można cicho, dyskretnie i z klasą. Aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska w tajemnicy przed mediami wzięła ślub ze swoim partnerem z Teatru Kwadrat Kamilem Kulą. W małym kościółku na Pojezierzu Brodnickim. Kula poznany w Kwadracie. Ewidentnie dopasowani.

Michał Kamiński, dyżurny giaur PiS oraz zawodowy Ten Obcy PO, postanowił – jak przystało na spin doktora – zaskoczyć wyborców swoim nowym spotem wyborczym, w którym dziarsko śpiewa, że „nie pęka”. I nie chodzi o to, czy ma głos, czy go nie ma. Chodzi o sytuację, gdy rozpacz dochodzi do głosu.

• Dosyć nietypowo zakończyła się planowana i zapowiadana jako hit wieczoru walka Tomasz Adamek kontra Przemek Saleta. Po pięciu rundach Saleta wycofał się z walki z powodu urazu barku. Wcześniej zgłaszał kłopoty z reumatyzmem, ale sędzia je oddalił.

• Oto ciekawy pomysł na promocję. W minionym tygodniu w wielu miastach Polski pojawiła się kampania reklamowa rajstop Adrian. Widnieje na nich kobieta w rajstopach oparta o trumnę, a obok cytat z ks. Twardowskiego o szybkim kochaniu ludzi. Ja bym dał inny: Życie jest jak prostytutka. Przychodzi na krótko.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Kultura; s. 101
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Sprawa Iwony Wieczorek wraca na Netflixie. I nadal budzi wielkie zainteresowanie

„Sprawa Iwony Wieczorek” szybko stała się hitem Netflixa. Nie kusi widza fałszywą obietnicą, iż znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania. Po serial na pewno obowiązkowo powinna sięgnąć policja.

Ryszarda Socha
16.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną