Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Namiętnie ogląda pornosy w sieci. Uważa, że jego życie jest smutne. Marzy o Ryanie Goslingu. Ludzie nie rozpoznają go na ulicy. Ma pociąg do starszych kobiet. Przed lustrem wykonywał szlagiery grupy Boney M. Boi się pająków. Płacze, kiedy go biją. Dawid Podsiadło wydał nową płytę. Jeśli się nie boisz – posłuchaj.

• To będzie przebój. Telewizja Discovery wyprodukuje film poświęcony 61-letniej kobiecie, która całkiem niedawno urodziła bliźniaki. Barbara Sienkiewicz, bo o niej mowa, to mało znana aktorka serialu „Klan”. Mieszka z matką w 37-metrowej kawalerce, z emeryturą 1200 zł. Stacja pokaże go w cyklu „Zagadki Ziemi”.

• Wyciekł tajny raport stacji TVN na temat afery Kamila Durczoka. Oczywiście za wyciekiem stał, jak to zwykle bywa z wyciekami, dziennikarz o nienagannej przeszłości, niejaki Tomasz Szymborski. Z raportu można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Ot, takie małe vademecum przyszłego podrywacza.

• Ta wiadomość wstrząsnęła fanami wokalistki Katarzyny Stankiewicz. W jednym z wywiadów była gwiazda zespołu Varius Manx wyznała, że rzadko się myje, nie używa dezodorantów oraz generalnie oszczędza wodę. Czyli śmierdząca sprawa. Trudno się dziwić, że lider zespołu Robert Janson postanowił umyć ręce.

• To miała być walka roku. Mariusz Pudzianowski zmierzył się na wielkiej gali KSW w Londynie z australijskim zawodnikiem Peterem Grahamem. Niestety, przegrał przez nokaut. Być może powodem przegranej była źle dobrana muzyka. Pudzian wchodził na scenę przy muzyce z „Gladiatora”. A tam zginęli wszyscy.

• Aktor i prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz wyznał w wywiadzie dla „Gazety”, że nie ma żalu do Jerzego Zelnika za to, że ten – wkręcony przez Rock Radio – wytypował go jako kandydata na wcześniejszą emeryturę. Każdy władca ma swych ulubieńców – wyznał. Jak mówi przysłowie, każdy Bronek ma swego Karolaka.

• To jest dowód na to, że Radio Zet jest kuźnią niezwykłych karier. Reporter tej stacji z Wrocławia Tomasz Jankowski został rzecznikiem wrocławskich wodociągów i kanalizacji. Gratulujemy. Jest coś, co łączy obie firmy. Intensywne lanie wody.

• Oto najlepszy dowód, że na naszych oczach rodzi się prawdziwy demokrata. Poseł Paweł Kukiz wniósł do sądu pozew o używanie nazwy przez zespół Piersi. W ślad za powództwem grupa otrzymała zakaz wydawania płyt. Tuż przed premierą nowego krążka. Niedługo, gdy będziesz chciał, czytelniku, powiedzieć swojej dziewczynie, że ma fajne cycki, będziesz musiał mieć zgodę Kukiza.

• To była niespodzianka nawet dla głównego bohatera afery. Sprawa Krzysztofa Hołowczyca, kierowcy rajdowego, oskarżonego o przekroczenie prędkości w miejscowości Żurominek i to o 114 km/h, została umorzona. Proces ciągnął się od 2013 r. – żeby w końcu dojść sprawiedliwości, trzeba się, jak widać, mocno rozpędzić.

• Znana postać bez książki jest jak łóżko wodne bez wody. Kolejnym bohaterem prawie literackim jest Wojciech Malajkat. „O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze” to wywiad rzeka z aktorem i reżyserem. W środku między innymi o tym, jak namiętnie potrafi całować Malajkat. Opowiada Zbyszek Zamachowski.

• Nie wiedzieć czemu ta informacja jakby przeszła bokiem. Zbigniew Ziobro, najzdolniejszy z niezdolnych prawników, ponownie został ojcem. Kolejny syn waży 3,1 kg, mierzy 53 cm i otrzyma imię Andrzej. Jeśli jednak Zbyszek nie zostanie ministrem, synowi natychmiast imię zostanie zmienione.

• Jest kolejna reklama z udziałem Magdy Gessler. To Ulgix Total, który podobno eliminuje wzdęcia oraz uczucie ciężkości. I coś w tym musi być. Magda w filmie ma moim zdaniem całkowicie inne uczucie ciężkości niż na plakacie.

• Któż z nas nie zna takich przebojów, jak „Szklana pogoda”, „Windą do nieba”, „Dmuchawce latawce wiatr” czy „Chodź, pomaluj mój świat”. Za wszystkimi stoi jeden autor. To Marek Dutkiewicz. Właśnie ukazała się jego książka zatytułowana „Jolka, Jolka pamiętasz”, opisująca genezę wszystkich tych tekstów. Marek pisze o tym, jak pisał.

• Będzie polskie „Late Night Show”! – zapowiadają szumnie reklamy. Studio Akson planuje wyprodukowanie takiego formatu. Jedynym problemem jest brak prowadzącego. Program ma nawiązywać do amerykańskich klasyków. Nie tędy droga. Polska to inny rynek. W USA daje się prezenty w skarpetach. U nas skarpety w prezencie.

Polityka 46.2015 (3035) z dnia 08.11.2015; Kultura; s. 93
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Każde „nie” to głos szatana. Przemoc księży egzorcystów wychodzi na światło dzienne

W czasie śledztwa zamiast skupić się na tym, że odebrano mi wolność i molestowano, zajmowano się udowodnieniem, czy umiem mówić po aramejsku. Gdyby zmienić słowa „oprawca ksiądz” na „oprawca mężczyzna”, optyka na to, co się stało, byłaby zupełnie inna – mówi Irena, egzorcyzmowana wbrew woli przez kilkunastu księży.

Agata Szczerbiak
13.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną