Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

To będzie hit.

• Zakończyła się kolejna edycja programu „Top Model”. Celem widowiska jest wyłonienie laureatki, o której jak najszybciej wszyscy zapomną. Tym razem wszyscy mówili o pani, która była cała wytatuowana, a wygrał bezbarwny pan. Ona nie pozwoli nam o sobie zapomnieć, on raczej nie pozwoli nam o sobie przypomnieć.

• To będzie hit. Serwis Player.pl szykuje program „Hardkorowa narzeczona”. Bohaterem widowiska ma być Robert Burneika, znany szerzej jako Hardkorowy Koksu. Przez kilkanaście odcinków kulturysta będzie szukał swojej drugiej połówki. A każdy, kto widział Burneikę, wie, że połowa to dopiero początek większej całości.

• Dosyć niespodziewanie na pokazie nowej kolekcji Roberta Kupisza pojawił się Adam Nergal Darski. Prawdziwą gwiazdę poznajemy nie po tym, gdzie bywa, ale raczej gdzie nie bywa. Widocznie demon popularności jest silniejszy nawet od diabła.

• Kolejne niespodziewane rozstanie w show-biznesie. Wokalistka Doda rozstała się ze swym ostatnim wybrankiem, niejakim Emilem Hajdarem. Podobno miał za dużo długów, dzieci, tajemnic i na sumieniu. No cóż. Prawdziwego mężczyznę poznajemy nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak Doda z nim kończy.

• Do kolejnego finału dotoczył się największy hit telewizyjny ostatnich lat, czyli „Rolnik szuka żony”. Sezon drugi. Program oglądały ponad 4 mln widzów, czyli o 600 tys. więcej niż sezon pierwszy. Tym razem aż trzech rolników znalazło żony. Jak widać z wyników, reszta lubi sobie tylko popatrzeć.

• Lepszego piaru nasza zawodniczka nie mogła sobie wyobrazić. Ula Radwańska, młodsza siostra tej Radwańskiej, została przyłapana, gdy była wynoszona na rękach swego narzeczonego z jednego ze stołecznych klubów. Tak to już bywa, jak komuś kolejny set pomyli się z kolejną setą.

Jarosław Kuźniar, konsekwentnie największy ulubieniec Polaków w sieci, wystąpił w odważnej kampanii #HejtStop. Ma ona walczyć z antysemityzmem, homofobią, ksenofobią czy rasizmem. Czyli mową nienawiści. TVP nie planuje emitować spotu z Jarkiem, bo bardziej od rasizmu czy ksenofobii nie lubią TVN.

• W Warszawie odbyła się promocja książki „Rodzice prezydenta”. Z rodzicami Andrzeja Dudy wywiad przeprowadziła Milena Kindziuk z tygodnika katolickiego „Niedziela”. Rozmawiają o rzeczach, które są najważniejsze. O wierze, wartościach, zaufaniu i odpowiedzialności. Czyli wszystkim tym, czego Andrzej nie wyniósł z domu.

Krzysztof Gojdź, najpopularniejszy wśród tak zwanych celebrytek lekarz medycyny estetycznej, wyznał w wywiadzie dla Gazeta.pl, że przychodzące do niego Polki chcą być jak Victoria Beckham lub Agata Młynarska. Victoria znana jest z tego, że jest popularna, a Agata z tego, że popularny jest jej ojciec.

• To wiadomość prosto z zaświatów. Jak poinformowała osobiście Maryla Rodowicz, w jej domu straszy. Słychać tajemnicze kroki, ale nikogo nie widać. W tym samym wywiadzie artystka zdradziła, że otrzymuje prawie 1600 zł emerytury. Teraz już wiemy, co to przechodziło. Ludzkie pojęcie.

• Jest kolejna dobra zmiana. Program publicystyczny „Bliżej” Jana Pospieszalskiego w TVP zostanie zamieniony przez program Jana Pospieszalskiego zatytułowany „Bliżej”. Wcześniej zapowiadano, że Janek zniknie tak samo jak Tomasz Lis. No cóż. Jaka władza, taki Niesiołowski.

• „Rzeczpospolita” opublikowała ranking najcenniejszych polskich marek. W kategoriach medialnych na 11. miejscu ulokował się TVN, na 14. miejscu TVP, a na 16. Polsat. Tytułem prasowym o największej wartości jest „Gazeta Wyborcza”, a najcenniejsza marka radiowa to Radio Eska. Ranking jest aktualny przez cały rok, z wyłączeniem dnia 11 listopada.

Papież Franciszek spotkał się w Watykanie na audiencji z prezesem TVP Januszem Daszczyńskim. Prezes udzielał głowie Kościoła rad, jak sprawować swoje rządy, żeby ci na górze nie zeszli na dół.

• To dobra wiadomość. Magazyny z tak zwanego segmentu people tracą czytelników. Jest to dziennikarstwo, w którym jedynym źródłem informacji jest wyobraźnia dziennikarza i brak hamulców. 40 proc. stracił „Flesz”, 20 proc. „Party”, a 12 „Show”. Gratulacje. Głupota to w końcu też jakiś stan używania umysłu.

Polityka 50.2015 (3039) z dnia 08.12.2015; Felietony; s. 97
Reklama

Czytaj także

Rynek

Apartamentowce na skażonej ziemi. Ludzie chcą tu mieszkać, a nie powinni

Jak to możliwe, że na skażonych gruntach powstają budynki mieszkalne?

Ryszarda Socha
22.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną