Kultura

Mea pulpa

To był news o temperaturze miliona stopni Celsjusza.

• Niezwykłym talentem oratorskim błysnęła wybranka narodu Beata Kempa. Szefowa kancelarii pani premier, osobiście przez nią „umocowana i upoważniona”, podziękowała rodzinie Radia Maryja za wielką posługę ojczyźnie. Z okazji 24. urodzin. Padł rekord. W 3,5 minuty pokazała coś, do czego Stanisław Bareja potrzebował całego filmu.

• Mamy nową Miss Polski 2015. Nie mylić z Miss Polonia. Została nią 22-letnia Magdalena Bieńkowska z Mikołajek. Tegoroczny finał miał być połączeniem sił konkursu Miss Polski i Miss Polonia, ale – jak to bywa z kobietami – pokłóciły się tuż przed finałem. Ewidentnie jedna strona postanowiła dać za wygraną.

• Dobiegła końca literacko-erotyczna odyseja Weroniki Rosati i Andrzeja Żuławskiego. Chodziło o duże podobieństwo głównej bohaterki powieści Żuławskiego zatytułowanej „Nocnik” do Weroniki Rosati. Sąd ostatecznie kazał reżyserowi aktorkę przeprosić i wyznać, że jej postać prawdziwa jest fałszywa.

• Posłanka PiS, Elżbieta „coś tam, coś tam” Kruk, wraca ze swoją ulubioną pasją. Media. Tym razem wybrana w Sejmie na przewodniczącą komisji kultury i środków przekazu zapowiada repolonizację mediów prywatnych oraz walkę z dominacją niemieckich wydawców. Też uważam, że Niemcy nam szkodzą. Szczególnie Jägermeister.

• Nasza onegdaj najlepsza florecistka Sylwia Gruchała rozstała się ze swym małżonkiem szpadzistą Markiem Bączkiem. Małżeństwo trwało blisko dwa lata. To i tak wystarczająco długo, żeby zobaczyć różnicę pomiędzy floretem a szpadą.

• To był news o temperaturze miliona stopni Celsjusza. Zastępca Antoniego Macierewicza Tomasz Szatkowski wpadł na pomysł, aby uzbroić Polskę w broń atomową pożyczoną od USA. Broń atomowa to nic innego jak reakcja rozszczepiania jąder. Profesor Gliński ocenzuruje to jeszcze przed premierą.

• Dobra wiadomość dla wszystkich myślących: spada sprzedaż „Super Expressu”. Brukowiec ponownie zanotował spadek sprzedaży o ponad 10 proc. Za każdym razem, kiedy piszemy o tej gazecie, jej naczelny grozi nam sądem. Teraz w swym procederze będzie o 10 proc. śmieszniejszy.

Maryla Rodowicz, nasza narodowa diwa, skończyła właśnie 70 lat. Gratulujemy! Przez ten czas nagrała blisko 500 piosenek i ponad 20 płyt. Miała romanse z Danielem Olbrychskim, Piotrem Jaroszewiczem, a może i Fidelem Castro. Te ostatnie informacje najlepiej pokazują, że najbliższe cztery lata to będzie dla niej trudny czas.

• Dobra wiadomość dla tych, którzy liczą na tak zwane polskie elity. Jest nas więcej. Agata Passent urodziła syna Antosia. Gratulujemy. To owoc jej skomplikowanej relacji z małżonkiem Wojciechem Kuczokiem. Zdjęcie posiłku Agaty z porodówki najlepiej pokazuje, że 500 zł na drugie dziecko jeszcze do nich nie dotarło.

• To była głośna sprawa. Starli się w niej tata Doroty Rabczewskiej oraz Agnieszka Szulim i jej program w TVN. Agnieszka miała w sposób inwazyjny informować publicznie o nieślubnych dzieciach pana R. Teraz Szulim i TVN muszą przeprosić. Zawsze uważałem, że wścibskie media to najlepszy środek antykoncepcyjny.

• Nie kończą się spekulacje, czy nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski, obecnie pracujący dla Niemców w Bayernie Monachium, przejdzie do Realu Madryt. Podobno on chce, Real chce, a Cristiano Ronaldo już się nie chce. Choć chyba jednak usłyszał plotki, bo w ostatnim meczu znowu mu się zachciało.

• Szokująca wiadomość dla wszystkich miłośników Karoliny Gilon, najbarwniejszej uczestniczki ostatniej edycji programu „Top Model”. Okazuje się, że Karolina znacznie zmniejszyła biust. Podobno z powodów zdrowotnych. To by się zgadzało. Po tej informacji wielu facetów poczuło się gorzej.

• Oto najszybsza kariera w kolejnej Rzeczpospolitej: Edmund Janniger, 20-letni chłopiec o twarzy lizusa, po paru tygodniach zrezygnował z funkcji doradcy Antoniego Macierewicza w MON. Jak mawiał mój nauczyciel przysposobienia obronnego: Jak coś jest głupie i działa, to to nie jest głupie.

• To nie lada gratka dla tych, którzy przebój „Orła cień” znają tylko z opowiadań. Zespół Varius Manx będzie obchodził 25-lecie działalności i na wspólną trasę zaprosił wszystkie swoje byłe wokalistki. Zaproszenie przyjęła niestety tylko Kasia Stankiewicz. Tym samym najsłynniejsza piosenka o ptaku powróci. A dla reszty już będzie po ptakach.

Polityka 51/52.2015 (3040) z dnia 15.12.2015; Kultura; s. 141
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną