Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

To był news o temperaturze miliona stopni Celsjusza.

• Niezwykłym talentem oratorskim błysnęła wybranka narodu Beata Kempa. Szefowa kancelarii pani premier, osobiście przez nią „umocowana i upoważniona”, podziękowała rodzinie Radia Maryja za wielką posługę ojczyźnie. Z okazji 24. urodzin. Padł rekord. W 3,5 minuty pokazała coś, do czego Stanisław Bareja potrzebował całego filmu.

• Mamy nową Miss Polski 2015. Nie mylić z Miss Polonia. Została nią 22-letnia Magdalena Bieńkowska z Mikołajek. Tegoroczny finał miał być połączeniem sił konkursu Miss Polski i Miss Polonia, ale – jak to bywa z kobietami – pokłóciły się tuż przed finałem. Ewidentnie jedna strona postanowiła dać za wygraną.

• Dobiegła końca literacko-erotyczna odyseja Weroniki Rosati i Andrzeja Żuławskiego. Chodziło o duże podobieństwo głównej bohaterki powieści Żuławskiego zatytułowanej „Nocnik” do Weroniki Rosati. Sąd ostatecznie kazał reżyserowi aktorkę przeprosić i wyznać, że jej postać prawdziwa jest fałszywa.

• Posłanka PiS, Elżbieta „coś tam, coś tam” Kruk, wraca ze swoją ulubioną pasją. Media. Tym razem wybrana w Sejmie na przewodniczącą komisji kultury i środków przekazu zapowiada repolonizację mediów prywatnych oraz walkę z dominacją niemieckich wydawców. Też uważam, że Niemcy nam szkodzą. Szczególnie Jägermeister.

• Nasza onegdaj najlepsza florecistka Sylwia Gruchała rozstała się ze swym małżonkiem szpadzistą Markiem Bączkiem. Małżeństwo trwało blisko dwa lata. To i tak wystarczająco długo, żeby zobaczyć różnicę pomiędzy floretem a szpadą.

• To był news o temperaturze miliona stopni Celsjusza. Zastępca Antoniego Macierewicza Tomasz Szatkowski wpadł na pomysł, aby uzbroić Polskę w broń atomową pożyczoną od USA. Broń atomowa to nic innego jak reakcja rozszczepiania jąder. Profesor Gliński ocenzuruje to jeszcze przed premierą.

• Dobra wiadomość dla wszystkich myślących: spada sprzedaż „Super Expressu”. Brukowiec ponownie zanotował spadek sprzedaży o ponad 10 proc. Za każdym razem, kiedy piszemy o tej gazecie, jej naczelny grozi nam sądem. Teraz w swym procederze będzie o 10 proc. śmieszniejszy.

Maryla Rodowicz, nasza narodowa diwa, skończyła właśnie 70 lat. Gratulujemy! Przez ten czas nagrała blisko 500 piosenek i ponad 20 płyt. Miała romanse z Danielem Olbrychskim, Piotrem Jaroszewiczem, a może i Fidelem Castro. Te ostatnie informacje najlepiej pokazują, że najbliższe cztery lata to będzie dla niej trudny czas.

• Dobra wiadomość dla tych, którzy liczą na tak zwane polskie elity. Jest nas więcej. Agata Passent urodziła syna Antosia. Gratulujemy. To owoc jej skomplikowanej relacji z małżonkiem Wojciechem Kuczokiem. Zdjęcie posiłku Agaty z porodówki najlepiej pokazuje, że 500 zł na drugie dziecko jeszcze do nich nie dotarło.

• To była głośna sprawa. Starli się w niej tata Doroty Rabczewskiej oraz Agnieszka Szulim i jej program w TVN. Agnieszka miała w sposób inwazyjny informować publicznie o nieślubnych dzieciach pana R. Teraz Szulim i TVN muszą przeprosić. Zawsze uważałem, że wścibskie media to najlepszy środek antykoncepcyjny.

• Nie kończą się spekulacje, czy nasz najlepszy napastnik Robert Lewandowski, obecnie pracujący dla Niemców w Bayernie Monachium, przejdzie do Realu Madryt. Podobno on chce, Real chce, a Cristiano Ronaldo już się nie chce. Choć chyba jednak usłyszał plotki, bo w ostatnim meczu znowu mu się zachciało.

• Szokująca wiadomość dla wszystkich miłośników Karoliny Gilon, najbarwniejszej uczestniczki ostatniej edycji programu „Top Model”. Okazuje się, że Karolina znacznie zmniejszyła biust. Podobno z powodów zdrowotnych. To by się zgadzało. Po tej informacji wielu facetów poczuło się gorzej.

• Oto najszybsza kariera w kolejnej Rzeczpospolitej: Edmund Janniger, 20-letni chłopiec o twarzy lizusa, po paru tygodniach zrezygnował z funkcji doradcy Antoniego Macierewicza w MON. Jak mawiał mój nauczyciel przysposobienia obronnego: Jak coś jest głupie i działa, to to nie jest głupie.

• To nie lada gratka dla tych, którzy przebój „Orła cień” znają tylko z opowiadań. Zespół Varius Manx będzie obchodził 25-lecie działalności i na wspólną trasę zaprosił wszystkie swoje byłe wokalistki. Zaproszenie przyjęła niestety tylko Kasia Stankiewicz. Tym samym najsłynniejsza piosenka o ptaku powróci. A dla reszty już będzie po ptakach.

Polityka 51/52.2015 (3040) z dnia 15.12.2015; Kultura; s. 141
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną