Kultura

Stolica przeniesiona do Wrocławia

ESK 2016: kulturalne centrum Polski

Na otwarcie ESK przygotowano m.in. projekt poświęcony kompozytorowi Iannisowi Xenakisowi Na otwarcie ESK przygotowano m.in. projekt poświęcony kompozytorowi Iannisowi Xenakisowi M. Daniel
W 2016 r. po raz kolejny mamy Europejską Stolicę Kultury. Duża część biletów na najważniejsze wydarzenia jest już sprzedana.
Aktorka Melina Mercouri: jej też zostanie poświęcony specjalny projekt w ramach ESKmateriały prasowe Aktorka Melina Mercouri: jej też zostanie poświęcony specjalny projekt w ramach ESK

Alfred Hitchcock uważał, że „film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć”. Twórcy programu Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu uznali, że tę radę mogą zastosować także u siebie. Trzęsienie nastąpi więc już wkrótce, 15–17 stycznia, w ramach tzw. weekendu otwarcia. Lista wydarzeń na te trzy dni liczy około stu pozycji, ale kilka zasługuje na szczególną uwagę. Fani sztuki obowiązkowo muszą się wybrać na wystawę wielkiego hiszpańskiego (a właściwie baskijskiego) rzeźbiarza Eduarda Chillidy.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Kultura; s. 126
Oryginalny tytuł tekstu: "Stolica przeniesiona do Wrocławia"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020