Kultura

Oto jak powstał „Wiedźmin”, gra Kreatora Kultury POLITYKI studia CD Projekt RED

mat. pr.
To dzieło, za którym stoi praca ponad półtora tysiąca osób.

Kreatora Kultury, specjalną nagrodę POLITYKI, otrzymał w tym roku zespół studia CD Projekt RED. Za twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z „Wiedźmina” wielkiej marki w świecie gier wideo. Za pokazanie, że polskie studio może być potęgą w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. A wreszcie za potężny wpływ na rozwój całej nowej branży kulturalnej w Polsce.

Kreator Kultury jest nagrodą POLITYKI i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, przyznawaną ludziom i instytucjom, które szczególnie przysłużyły się polskiej kulturze, propagując ją w dodatku na świecie.

Adam Badowski, szefa studia, odbierając wyróżnienie, mówił: „Dostaliśmy przepustkę do kultury. My robimy gry, które kiedyś nazywano komputerowymi i straszono nimi dorosłych”. I dodał: „Dla mnie Paszporty POLITYKI są takim miernikiem, który od kilkunastu lat definiuje i wspiera kulturę. Więc jeśli mówicie, że gry o Wiedźminie to kultura, to pewnie to jest kultura”.

My mamy pewność, że gry to w Polsce zjawisko kulturalne. W dodatku prężnie się rozwijające. O rozmachu „Wiedźmina” niech zaświadczy ogrom pracy, jaką należało wykonać, żeby gra mogła powstać i cieszyć fanów na całym świecie. Oddajemy głos jej twórcom:

Reklama

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną