Oto jak powstał „Wiedźmin”, gra Kreatora Kultury POLITYKI studia CD Projekt RED
To dzieło, za którym stoi praca ponad półtora tysiąca osób.
mat. pr.

Kreatora Kultury, specjalną nagrodę POLITYKI, otrzymał w tym roku zespół studia CD Projekt RED. Za twórcze wykorzystanie bohatera prozy Andrzeja Sapkowskiego i stworzenie z „Wiedźmina” wielkiej marki w świecie gier wideo. Za pokazanie, że polskie studio może być potęgą w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie. A wreszcie za potężny wpływ na rozwój całej nowej branży kulturalnej w Polsce.

Kreator Kultury jest nagrodą POLITYKI i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, przyznawaną ludziom i instytucjom, które szczególnie przysłużyły się polskiej kulturze, propagując ją w dodatku na świecie.

Adam Badowski, szefa studia, odbierając wyróżnienie, mówił: „Dostaliśmy przepustkę do kultury. My robimy gry, które kiedyś nazywano komputerowymi i straszono nimi dorosłych”. I dodał: „Dla mnie Paszporty POLITYKI są takim miernikiem, który od kilkunastu lat definiuje i wspiera kulturę. Więc jeśli mówicie, że gry o Wiedźminie to kultura, to pewnie to jest kultura”.

My mamy pewność, że gry to w Polsce zjawisko kulturalne. W dodatku prężnie się rozwijające. O rozmachu „Wiedźmina” niech zaświadczy ogrom pracy, jaką należało wykonać, żeby gra mogła powstać i cieszyć fanów na całym świecie. Oddajemy głos jej twórcom:

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną