Kultura

Mea pulpa

Polska polityka jest jak biust Salmy Hayek. Żyje swoim własnym życiem, a reszta jej zwisa.

• Koniec Lisa w TVP. Jego program zatytułowany „Tomasz Lis na żywo” zakończył swój ośmioletni antenowy byt. Jak wykazują statystyki, najczęstszym gościem był Jacek Kurski, który wystąpił aż 36 razy. I teraz już go nie będzie... Wiedziałem, że są jakieś plusy tej decyzji.

• Dobra wiadomość dla fanów programu „Świat się kręci”. Program nie zniknie z anteny, a jego prowadząca Agata Młynarska, niestety, też nie. Kiedyś Janis Joplin powiedziała, że na scenie kocha się z tysiącami ludzi. Agata robi to samo, ale głównie sama ze sobą.

Kamil Durczok, najsłynniejszy przykład kariery à rebours, zainstalował się na Twitterze. Tego samego dnia zadebiutowała tam też Ewa Kopacz. Najlepszy to dowód, że Polska polityka jest jak biust Salmy Hayek. Żyje swoim własnym życiem, a reszta jej zwisa.

• Nowy szef publicystyki TVP Michał Rachoń szuka pracowników. „Nie trzeba mieć taty w tefałenie ani wujka w wojsku. Nie trzeba być za dziecka w 5-10-15 ani za młodu w Moskwie na placówce”. Jak widać, kolega Rachoń robi już na pół etatu w rozrywce.

• Ciekawa gra towarzyska Matthew Tyrmanda na Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Najpierw zrobił sobie pamiątkowe selfie z Olejnik, Kraśko, Giertychem i Schetyną, a potem ich zjadliwie opisał na Twitterze. Mnie on bawi. Reszta prawicy mnie śmieszy.

• Kolejny sukces Magdy Gessler. Tym razem kuchenna rewolucjonistka wypuściła na rynek ekologiczne parówki z lubczykiem. Besos to wędliny randkowe i walentynkowe. Rynek zareagował po polsku. Wszędzie jad. Nie tylko kiełbasiany.

Krystyna Janda vs Krystyna Pawłowicz. Pierwsza zdiagnozowała u drugiej „klimakterium w ostrym stadium”, na co druga stwierdziła, że „nie obchodzi jej jakaś emerytowana aktorka”. Jednym z objawów klimakterium są poty nocne. I rzeczywiście, coraz więcej z nas to ma.

• Córka prezydenta Andrzeja Dudy zerwała z chłopakiem. Podobno Kinga Duda chce się teraz zająć głównie nauką. Był też inny powód. Nie spodobało jej się także to, że narzeczony Karol S. na wigilijny prezent kupił przyszłemu teściowi tekst konstytucji.

• Ministerstwo Środowiska zrezygnowało ze spotów poświęconych segregacji odpadów. Jako powód nowy minister podał „miękkie lokowanie gender” w osobie otwarcie homoseksualnego Macieja Nowaka. PiS wie, co robi. W segregacji są bezdyskusyjnie najlepsi.

• Naczelny „Super Expressu” nie ustaje w walce, aby być traktowanym serio. Tym razem zaapelował do „Gazety Wyborczej”: Udajecie dziennikarzy, a jesteście politycznymi agitatorami. Sławku! Apeluję. Kierownik brukowca powinien ośmieszać się mądrzej.

Magdalena Ogórek, prawie prezydent, poprowadzi własny program w internecie. Kandydatka SLD na dowcip roku opowie o zaginionych dziełach sztuki. W każdym odcinku poruszy temat jednego skradzionego obrazu. Ciekawe, czy dojdzie do „Gęsiarki”.

Prezydent Duda został uhonorowany przez pismo „wSieci” tytułem Człowieka Wolności 2015. Gratulujemy. W tym samym czasie policja weszła do domu internauty z Nowego Sącza, który zamieścił prześmiewczy filmik z jego udziałem. Nowy Sącz, Miasto Wolności 2016.

Piotr Kraśko i Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarze wyrzuceni z TVP, zbierają materiały do książki poświęconej tak zwanemu fenomenowi PiS. Fenomen PiS jest łatwy do wytłumaczenia. Zawdzięczamy go brakowi fenomenu polskiego społeczeństwa.

• Odbył się kolejny, XXVII już, Charytatywny Bal Dziennikarzy. Jak przystało na Bal Dziennikarzy, imprezę uświetniły Kasia Cichopek, Natalia Siwiec czy Małgorzata Rozenek. Patrząc na kariery gości, zaczynam już rozumieć, dlaczego nazywany jest charytatywnym.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną