Kultura

Mea pulpa

Nigdy nie rozumiałem estetyki Radia Zet. Ale rozumiem pomysł, aby na antenę wprowadzić kolesia, którego nikt nie rozumie.

• Są już kandydaci z Polski na konkurs Eurowizja 2016. Maja Hyży, Marta Zalewska, Monika Urlik, Asteya Dec czy Michał Szpak. Fajnie by było, jakby na początku odnieśli sukces w ojczyźnie. Niestety, TVP nie wykluczono z konkursu. Ostatnią nadzieją jest to, że nas Niemcy napadną.

• „Warto rozmawiać”, brawurowy talk-show Janka Pospieszalskiego, wraca na antenę TVP. Zdjęty w 2011 r. program ma mieć obecnie formułę znaną z brytyjskiej Izby Gmin. Dyskutować będą dwie strony. Jedną stroną będzie Janek, a drugą ci, którzy się z nim zgadzają.

• Mamy wymierne dane szacujące dobrą zmianę na Woronicza. Telewizyjnym „Wiadomościom” ubyło 410 tys. widzów. Czyli około 10 proc. wszystkich oglądających. 400 tys. to mniej więcej tyle co dwa razy Sosnowiec. A to od razu brzmi gorzej.

Jarosław Kaczyński – prezydent, premier, marszałek, prymas i Gandalf Szary w jednym – został Człowiekiem Roku „Wprost”. Gratuluję! Jest jeszcze kilka pism, które mogłyby się dołączyć. Na przykład „Kwartalnik ortopedyczny”. Oni też coś wiedzą o łamaniu kręgosłupów.

• Do nowej, jeszcze lepszej telewizji publicznej powróci znany onegdaj program zatytułowany „Kocham Cię, Polsko!”. Ma być on jednak bardziej literacki, a mniej ludyczny. Rozważany był także powrót innego szlagieru, „Europa da się lubić”. Ale tytuł już nieaktualny.

• Do ciekawego eksperymentu doszło ostatnio w Trójmieście. W Galerii Bałtyckiej odbyło się spotkanie z tak zwanym Ekskluzywnym Menelem, specem od mody. Fani przybyli licznie w liczbie 16 osób. Jak przystało na Menela, było dosyć ekskluzywnie.

• Sukces Czesława Mozila. Jego radiowy talk-show, zatytułowany „Bumerang Czesława”, będzie teraz prezentowany cztery razy w tygodniu. Nigdy nie rozumiałem estetyki Radia Zet. Ale rozumiem pomysł, aby na antenę wprowadzić kolesia, którego nikt nie rozumie.

• Głośno ostatnio o rodzinie Michaliny Manios, uczestniczki programu „Top Model”, która do 18. roku życia była Michałem. Jej familia oskarżona jest o oszustwo na kwotę 6,5 mln zł. Jak to bywa w tej kompanii, może się wkrótce okazać, że to ktoś inny.

• Poseł Kukiz’15 Piotr Marzec złożył w Sejmie projekt ustawy dopuszczającej korzystanie z leczniczej marihuany. Według posła Liroya wszystkie partie temat znają i jest on dla nich istotny. Nareszcie. Nawet ministrowi Macierewiczowi należy się w końcu chwila uśmiechu.

• Oto news nieznanego kalibru. Dorota „Doda” Rabczewska nie przestaje nas zaskakiwać. Okazuje się, że artystka, po stosownym treningu na strzelnicy, uzyskała pozwolenie na broń palną. Teraz jej seksapil będzie jeszcze bardziej zabójczy.

• Smutny dzień w karierze Beaty Szydło. Podczas wręczania medali na zakończenie ME w piłce ręcznej publiczność wygwizdała panią premier. Czujne ucho Jacka Karnowskiego wychwyciło w gwizdach niemiecki akcent. Ja w zachowaniu Karnowskiego – akcent białoruski.

• Polacy wypowiedzieli się w badaniu „Z którym politykiem wybrałbyś się na piwo”. Wygrał Kukiz, dalej Duda i Kwaśniewski. Dziwi drugie miejsce pana Andrzeja. Bogart powiedział kiedyś „Świat jest o trzy drinki do tyłu”. Już teraz wiemy, o kim mówił.

• Na aukcji WOŚP pojawiła się możliwość wylicytowania wejścia za kulisy programu „Dzień Dobry TVN” z Jarosławem Kuźniarem. Najwyższą stawkę 5650 zł zaproponował Zbigniew Stonoga, znany jako polityczne zombie. Bo nazywanie Stonogi politykiem to jak nazywanie kałuży aquaparkiem.

• Sukces Krzysztofa Ziemca. Debiut jego programu „Debata” przyciągnął największą liczbę widzów, jaka jest możliwa. Talk-show, który zastąpił program Tomasza Lisa, przegrywa tylko z Jedynką, Dwójką i Polsatem. Widzowie wolą patrzeć, jak Pyrkosz nie mówi w „M jak miłość”, niż jak Ziemiec mówi u siebie.

Szymon Majewski, dziennikarz komiczny, był gościem TV Republika. Mówił o Dmowskim, Piłsudskim, Kurskim, Smoleńsku, wojnie, dziadku oraz o okopach, w których się wszyscy wspólnie spotkamy. Powoli odnoszę wrażenie, że ja okopię się jednak gdzie indziej.

Polityka 7.2016 (3046) z dnia 09.02.2016; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną