Kultura

Mea pulpa

Wyciekły stenogramy z rozprawy rozwodowej Kazimierza i Isabel Marcinkiewicz.

Kasia Tusk wypuściła na rynek perfumy sygnowane własnym nazwiskiem. Cena flakonika o pojemności 30 ml wynosi 239 zł. Bukiet jest kwiatowo-cytrusowy na nucie gardenii. Do licznych afer PO – taśmowej, zegarkowej, hazardowej – doszła zapachowa.

• Pijany gwiazdor »Na Wspólnej« awanturował się na ulicy. Interweniowała policja. Trafił na izbę wytrzeźwień” – krzyczały tabloidy. Potem okazało się, że nietrzeźwym gościem jest Lech Mackiewicz, a te tytuły – jego największym medialnym sukcesem.

• Prawicowi specjaliści zmieniają TVP. Zapowiedziano powrót teleturnieju „Wielka gra”, zdjętego z anteny z powodu niskiej oglądalności. Dokonano tego w 2006 r. za prezesury Wildsteina. Jesteś widzu poszukiwaczem przygód? Wybieraj prawicę. Przygody przyjdą same.

• Raper, producent, animator Tomasz Kleyff został dyrektorem kanału Hip Hop TV, uruchomionego przez ZPR Media. Szkoda, że mniej więcej o 20 lat za późno. Ale Tomek ostatnio udzielał się w zespole Gibon Skład, a taka nazwa gwarantuje podróż w czasie.

• Wypłynął do mediów kabaretowy epizod Beaty Kempy. Gdy była wiceministrem sprawiedliwości, wtargnęła na scenę podczas dożynek we wsi Nowy Dwór, kiedy to kabaret Klika żartował ze Zbyszka Ziobry. Mnie to nie dziwi. Ona wie, że potrafi być śmieszna.

• W soboty widzowie TVP będą mogli oglądać program „Dzika muzyka” poświęcony fenomenowi odrodzenia muzyki ludowej w Polsce. Będzie też coś o produkcji ludowych instrumentów. Nie mogę się doczekać. Szczególnie odcinka o cymbałach.

• W Warszawie odbył się ostatkowy bal maskowy. Konwencja była czytelna, wszystkie gwiazdy miały ukryć się pod maskami. Co ciekawe, większość przybyłych krajowych gwiazd ma kłopoty z rozpoznawalnością nawet po zdjęciu maski.

Dr Tomasz Rożek będzie gospodarzem programu popularnonaukowego „Sonda 2”, nadawanego w czwartkowe wieczory w TVP. Pan Rożek jest fizykiem i pisuje do „Gościa Niedzielnego”. Pierwszy odcinek poświęcony będzie wyporności Arki Noego?

Samuel Pereira, nazywany rzecznikiem pokolenia Tu-154, został wydawcą w Programie 1 Polskiego Radia. Dziennikarz był wcześniej związany z „Gazetą Polską Codziennie”. To może być sukces. Z demografii Jedynki wynika, że słuchają jej głównie ci, co już nie słyszą.

• Wyciekły stenogramy z rozprawy rozwodowej Kazimierza i Isabel Marcinkiewicz. Okazało się, że po powrocie z Londynu małżonka zaprzestała pracy, wpadła w melancholię oraz wytykała Kazowi zakłamanie i nieudacznictwo. Za taką diagnozę 5 tys. zł alimentów to naprawdę tanio.

• Kolejny sukces Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka została nową prowadzącą programu zatytułowanego „Kocham cię, Polsko”. Co ciekawe, do kochania ojczyzny mają być też zatrudnieni krakowscy artyści. Czyli na trzeźwo raczej nie da się ani tego zrobić, ani oglądać.

• Jeden z serwisów plotkarskich dumnie poinformował swych czytelników, że przebywająca w Polsce Małgorzata Tusk jeździ lexusem po ziemniaki. Reakcje były do przewidzenia. Tak zwykle reagują ci, co z ziemniakami przychodzą popatrzeć na lexusa.

Robert Kozyra wypowiedział się o festiwalu Eurowizji i szansach Michała Szpaka. „Nie wiem, czy cokolwiek interesującego sobą reprezentuje. Wiemy, że ma długie włosy i maluje paznokcie”. Robert jest jak chińska wersja jurora. Niby działa, ale jednak podróbka.

• Szok dla fanów Edyty Górniak. Artystka podjęła dwie ważne życiowe decyzje. Przeprowadziła się do Krakowa oraz ogłosiła plan występu na festiwalu Eurowizji. Jest coś wspólnego pomiędzy Krakowem a Eurowizją. Wszystkim się wydaje, że są artystami.

Grzegorz Skawiński, lider i wokalista zespołu Kombi, przyznał się ostatnio, że ponad 20 lat zażywał narkotyki. Czego to człowiek nie wymyśli, żeby sobie ocieplić wizerunek.

Polityka 8.2016 (3047) z dnia 16.02.2016; Kultura; s. 95
Reklama

Czytaj także

Kraj

Kuchciński, Terlecki: od hipisów do PiS-u

Niewielu polskich hipisów w uczesanym dorosłym życiu wybrało politykę. Ci, którzy zaszli najdalej – dzisiejszy marszałek i wicemarszałek Sejmu – zostali zatwardziałymi konserwatystami.

Agnieszka Sowa
26.01.2016
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną