Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Wystarczyło, że Anna Popek w pierwszym dniu prezesury Jacka Kurskiego stanęła we właściwym miejscu, i już TVP2 szykuje dla niej dwa nowe programy.

• Kolejny sukces Roberta Lewandowskiego. Nasz zawodnik został ambasadorem reklamowym firmy odzieżowej Vistula. Robert będzie prezentował głównie garnitury i marynarki. Życzymy mu, aby każdy garnitur był jak jego boiskowy rywal. Dobrze leżał.

• Kolejna zmiana w TVP. Tym razem nowe władze stawiają na legendarny „Teleranek”. Po siedmiu latach powróci na antenę Jedynki program dla najmłodszych. Dobry pomysł. Jeśli któregoś dnia znowu go zabraknie, to będziemy wiedzieli, że już po wszystkim.

• Nowości telewizji Polsat. Serial „Powiedz tak”, paradokument pod wszystko mówiącym tytułem „Małolaty” oraz show „Surprise, surprise”. Najbardziej jednak cieszy powrót „Pamiętników z wakacji”. Ten cykl to najlepszy dowód, że pochodzimy od małpy. I to takiej, co rzadko wyjeżdżała.

Grzegorz Jankowski, były naczelny „Faktu”, twórca Polskiej Szkoły Nienawiści, poprowadzi program w Superstacji. Wraca człowiek, który wmówił Polakom, że najprzyjemniejszy dźwięk to upadek bliźniego. Da radę. Sam sobie bardzo obniżył poprzeczkę.

• Z badań firmy MEC wynika, że widzowie chcieliby widzieć w TVP Tomasza Lisa, Monikę Olejnik, Justynę Pochanke i, co ciekawe, Kamila Durczoka. W ankiecie wzięło udział tysiąc respondentów. Znając realia, Mariusz Kamiński też będzie miał do nich kilka pytań.

• Polacy wypowiedzieli się na temat najsympatyczniejszych gwiazd telewizji. Na trzecim miejscu uplasował się Karol Strasburger. Na drugim Małgorzata Kożuchowska, a na pierwszym Tadeusz Sznuk. Jedyny prowadzący, któremu wybaczamy, gdy czegoś nie wiemy.

• Legendarny polski dokumentalista Andrzej Fidyk przestał być kierownikiem redakcji form dokumentalnych w TVP1. Fidyk zrealizował kiedyś dokument o Korei Północnej. Ze swoją wiedzą, że głupota i siła to niebezpieczny miks, mógł stać się niewygodny.

• Do akcji Kampanii Przeciw Homofobii zatytułowanej „Ramię w ramię po równość” dołączyła najpopularniejsza polska blogerka modowa Julia Kuczyńska, znana jako Maffashion. Gratuluję. Też uważam, że każdy ma prawo być dobrze ubrany.

• Witamy serdecznie na balu karnawałowym Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem Przebudzenie Mocy – tymi słowami rozpoczynał się skecz kabaretu Ani Mru-Mru. W TVP słowa Prawo i Sprawiedliwość zniknęły. W miejsce nowej nadziei wróciły stare nawyki.

• Ciekawa nowa rola w artystycznej biografii Jerzego Stuhra. Aktor został lektorem infolinii w firmie ubezpieczeniowej Ergo Hestia. Podobno jego postać ma dać „poczucie dialogu podczas kontaktu”. Chyba ważniejsze jest poczucie kontaktu podczas dialogu.

• Od kwietnia na antenie TVP pojawi się program typu „Late night show” poświęcony kulturze i popkulturze. Z aktorami, ludźmi kultury i celebrytami porozmawia Piotr Gociek. Kolega Gociek budził widzów w TV Republika. Teraz prawdopodobnie będzie robił to samo.

Bożena Dykiel i Mieczysław Hryniewicz wystąpili w kampanii reklamowej płynu do naczyń Pur. W spocie, jak w serialu „Na Wspólnej”, para aktorów wciela się w małżeństwo. Pamiętam panią Bożenę z „Wesela” Wajdy. Tam też mocno obcowała z płynami.

• Jako że większość dziennikarzy prawicowej TV Republika robi teraz w TVP, pojawiły się wolne etaty. Jeden z nich zgarnął kontrowersyjny spec od piłki nożnej Paweł Zarzeczny. Wraz z zaproszonymi gośćmi będą oceniać bramki, ale strzelone wyłącznie prawą nogą.

Wojciech Smarzowski, reżyser filmu „Wołyń”, poinformował społeczeństwo, że brakuje mu kwoty 2,5 mln zł na dokończenie filmu o ludobójstwie na Kresach. Z badań wynika, że Polacy nie mają pojęcia, co tam się wydarzyło. Jest nadzieja na patronat ministra Glińskiego. On jest specem od rzeczy, których nie widział.

Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, poprowadzi w TVP Info program zatytułowany „24 minuty”. Oto najlepszy dowód na pluralizm światopoglądowy w TVP. Ze wszystkich prawicowych programów ten będzie najkrótszy.

• Wystarczyło, że Anna Popek w pierwszym dniu prezesury Jacka Kurskiego stanęła we właściwym miejscu, i już TVP2 szykuje dla niej dwa nowe programy. Jeden o gotowaniu, a drugi o podróżach. Taki paradoks. Czasem trzeba dobrze stanąć, żeby coś wychodzić.

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Tadeusz Gołębiewski. Król odszedł, niestety hotele zostały

Odszedł król polskich hoteli – mówią miłośnicy Tadeusza Gołębiewskiego. – Niestety jego hotele zostały – dodają oponenci.

Juliusz Ćwieluch
28.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną