Kultura

Mea pulpa

Obiektywna ekipa z TVP już drugi raz odwołała emisję serialu o księdzu supermenie, dając w tym czasie propagandowe filmy prawdziwych patriotów.

• Rozdano Telekamery. Dowiedzieliśmy się, kogo lubią czytelnicy gazety „TeleTydzień”. Tradycyjnie tych, co zwykle. Swój wielki dzień miał Krzysztof Ziemiec, spec od grafologii. Okrzyki: „Kłamca, kłamca” najlepiej dowiodły, że kłamstwem jest stwierdzenie, iż nikt już nie ogląda „Wiadomości”.

• Smutna wiadomość dla fanów Jerzego Połomskiego. 83-letni wokalista definitywnie kończy karierę, którą rozpoczął w 1957 r., czyli blisko 60 lat temu. Dziękujemy za wszystko. Kto by dziś miał odwagę zaśpiewać „Daj, rankiem daj niebieskim, daj wieczorem”.

• Na antenie TVP Kultura zadebiutował nowy program o literaturze „Chuligan literacki”. Prowadzi go szef anteny, niejaki Mateusz Matyszkowicz. Pan Mateusz prowadził w TV Republika magazyn „Literatura na trzeźwo”. Już po tytułach widać spory rozwój.

Beata Tadla, jedna z najseksowniejszych prezenterek „Wiadomości”, podobno ma wrócić do „Faktów” telewizji TVN. Wyrzucona z TVP dziennikarka ma do końca kwietna zakaz konkurencji. Liczymy, że do kwietnia konkurencja wykończy się sama.

• Do grona postaci reklamujących sieć Play dołączyła gwiazda programu „Rozmowy w toku” Ewa Drzyzga. Dziennikarka informuje, że przeniosła swój telefon stacjonarny do Play. Dla fanów Ewy jest to prawdziwy szok. Że ktoś ma jeszcze telefon stacjonarny.

• W nietypowy sposób świętowała milion polubień na swoim facebookowym profilu modelka Joanna Krupa. Prowadząca „Top Model” wykaligrafowała na nagim ciele napis informujący o sukcesie. Do pełni zaczytania zabrakło tylko wersji pisanej brajlem.

• Wielki sukces na festiwalu w Berlinie. Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz filmu „Zjednoczone stany miłości”. Obraz opowiada o Polsce w 1989 r. Minister Gliński tradycyjnie nie widział, jest zatem szansa, że już ma swoje zdanie.

• Wielki dzień wielkiego człowieka mediów, czyli Tadeusza Rydzyka. Jego fundacja Lux Veritatis otrzyma sumę 26 mln odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej. Ile to człowiek potrzebuje kasy, aby żyć w ubóstwie.

• Blady strach padł na aktorów najstarszego polskiego serialu „Klan”. Podobno nowa ekipa na Woronicza szykuje się do zakończenia telenoweli, emitowanej bez przerwy od 19 lat. Jest zatem szansa, że czwarte pokolenie Lubiczów nie dowie się, że życie, życie jest nowelą.

• Jest nowy autorski program Tomasza Lisa. Można go oglądać na stronach Onetu w każdy poniedziałek o godz. 19.30. Czyli autor idzie na konfrontację z „Wiadomościami” TVP. Będzie się więc można przekonać, jak daleko jest od słowa PiS do słowa Lis.

• Zakończył się jeden z barwniejszych związków w polskim show-biznesie. Agnieszka Włodarczyk rozstała się z Mikołajem Krawczykiem. Ona znana jest z tego, że jeździła nago na rowerze w towarzystwie Lindy, a on z tego, że zastąpił w tym Lindę.

• Do grupy Onet.pl dołączyli Bartosz Węglarczyk, Łukasz Grass i Roman Młodkowski. Oprócz objęcia stanowisk kierowniczych panowie poprowadzą także własne cykle wideo. Merytoryczne wsparcie cieszy tym bardziej, że odwieczny rywal Onetu, czyli Wp.pl, zeszła na psy, ze szczególnym wskazaniem pudelka.

• Dobra zmiana w Antyradiu. Audycję poranną poprowadzą w stacji starzy wywrotowcy eteru, Mikołaj „Jaok” Janusz oraz Michał Migała. Wreszcie w zalewie śliskich, radiowych lizusów pojawi się ktoś, kto popsuje narodowi nastrój już od wczesnego rana.

• Problemy u ojca Mateusza. Obiektywna ekipa z TVP już drugi raz odwołała emisję serialu o księdzu supermenie, dając w tym czasie propagandowe filmy prawdziwych patriotów. Cieszy mnie ta gromadna miłość do ojczyzny. Pachnie wręcz zbiorowym gwałtem.

Omenaa Mensah, prezenterka telewizji TVN, wypuściła na rynek własną kolekcję ekskluzywnych mebli do sypialni. Za jedyne 19 tys. można przespać się na łóżku z serii zatytułowanej „#LOVE”. Meble są do składania. Jak wynika z ceny, można na nie składać dosyć długo.

Polityka 10.2016 (3049) z dnia 01.03.2016; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną