Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

W Niedzielę Wielkanocną TVP1 wyemitowała pilotażowy odcinek superprodukcji „Rolnik szuka żony 3”.

• Pojawiły się plotki, że ikona TVP, czyli Grażyna Torbicka, przejdzie do telewizji TVN. Po 33 latach pracy na Woronicza pod rządami niezliczonych prezesów dziennikarka powiedziała dość. Zmusiła ją do tego czwarta Rzeczpospolita. A właściwie to już wpół do piątej.

• Trener kadry narodowej Adam Nawałka będzie reklamował nowy produkt Fair Play dla firm w sieci Play. Fair Play brzmi OK. Bo do niedawna piłkarze nie bardzo różnili się od gangsterów. Zamiast „pieniądze, bo będę strzelał”, wykorzystywali zasadę „pieniądze, to będę strzelał”.

• Radio Zet ułatwia pracę konkurencji. Właśnie okazało się, że legenda eteru Beata Pawlikowska znika z anteny. Podróżniczka i pisarka nie chciała dostosować się do proponowanych zmian. Znając tę stację, sugerowali jej wypowiedzi w stylu karaoke.

• W Niedzielę Wielkanocną TVP1 wyemitowała pilotażowy odcinek superprodukcji „Rolnik szuka żony 3”. Zaskoczeniem dla wszystkich był udział dwóch kobiet, które też szukają żon. W czasach odwrotu od nowoczesności tradycji wielkanocnej stało się zadość. Cud.

• Najbardziej pożądana gwiazda mediów lady Małgorzata Rozenek nie wystąpi w tym sezonie na antenie TVN. Jej program „Projekt Lady” został przesunięty na wakacje. Podobno nie do końca można było odróżnić, kto jest wychowawcą, a kto wychowankiem.

• Nowi fachowcy z ulicy Woronicza idą jak burza. Okazało się, że wyniki nowego programu nowej władzy, a zatytułowanego „Pegaz”, są imponujące. „Pegaz” w TVP1 ogląda średnio 220 tys. osób. To bardzo dobry wynik jak na ekshumację.

Tomasz Lis wezwał do bojkotu opłaty audiowizualnej, którą – w kwocie 15 zł – rząd planuje dołączać do rachunku za energię elektryczną. Jest coś wspólnego w prądzie i propagandzie PiS. Oba elementy płyną od potencjału wyższego do potencjału niższego.

Jerzy Sosnowski, jedna z najciekawszych postaci Programu 3 Polskiego Radia, został zwolniony z pracy. Podobno za to, że kiedyś nie zgodził się na przyjęcie do pracy Michała Karnowskiego. To oczywiste. Trójki nie mnoży się przez zera.

Kasia Cichopek zagrała w nowym sezonie serialu TV4 „Policjantki i policjanci”. Wcieliła się w postać znanej aktorki, która jest prześladowana przez wścibskich fotoreporterów. Kasia ma w serialu na imię Beata, żeby było łatwiej poznać, kto jest znaną aktorką, a kto aktorką.

• Dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” Samuel Pereira dostał robotę w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Będzie czymś w rodzaju wice-Dawida Wildsteina. Są dwie rzeczy nieograniczone. Wszechświat i propaganda PiS. Choć co do tego pierwszego są jeszcze wątpliwości.

• Na ring wraca po raz ostatni, czyli kolejny, niedoszły eurodeputowany Tomasz Adamek. W ramach Gali Boxing Night zmierzy się z Amerykaninem Erickiem Moliną. Stawką pojedynku jest takie obicie głowy, że następnym razem na pewno go wybiorą.

• Na antenie TVN Fabuła zadebiutuje nowy talk-show „Szkoła filmowa”. Prowadząca go Kinga Burzyńska spotka się z gwiazdami polskiego kina. Publiczność stanowić będą studenci szkoły filmowej. Znając Polskę, prędzej skończą się studenci niż gwiazdy.

Piotr Adamczyk, aktor wybrany – nie tylko do wyjątkowych ról – skończył właśnie 44 lata. Czterdzieści i cztery. Przypadek? Nie sądzę. Piotr dobiera swoje role tak skrupulatnie jak kobiety. Niestety, w obu przypadkach zdarza mu się nie panować nad fabułą.

• Polski reprezentant Grzegorz Krychowiak, na co dzień grający w hiszpańskim klubie Sevilla, został twarzą kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Doskonały wybór. Grzegorz wie, co to znaczy. Z jego strojów śmieje się cała kadra.

Mariusz Max Kolonko dostał Nagrodę Kisiela w kategorii publicysta. Jak widać, nowa władza umysłów idzie jak burza. Zaczynam się obawiać wyników następnego konklawe.

Patrycja Kotecka, była dziennikarka „Super Expressu”, a na co dzień małżonka ministra sprawiedliwości Zbyszka Ziobry, została szefową marketingu w należącej do PZU firmie ubezpieczeniowej Link4. PiS obiecywał pracę dla młodych i – jak widać – obietnice spełnił.

Polityka 14.2016 (3053) z dnia 29.03.2016; Kultura; s. 99
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Za jakie grzechy? O co proboszcz procesuje się z parafianami

Ki diabeł?! – pomyślała pani sołtyska, gdy dostała wezwanie na komisariat. Wnet się jednak okazało, że żaden diabeł, tylko ksiądz postanowił ścigać parafian na drodze prawnej.

Zbigniew Borek
04.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną