Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Wokalista U2, Bono, wypowiedział się na temat hipernacjonalizmu Polski. Odpowiedzieli mu szybko Liroy i Krystyna Pawłowicz. Wybory są jak fatamorgana na pustyni. Widzisz złoty piasek, pałace i wielbłądy. A na koniec zostajesz tylko z wielbłądami.

• Dobre efekty dobrej zmiany. Tygodnik wspierający każdą władzę, czyli „Wprost”, zanotował doskonały spadek sprzedaży: 61 proc. w dół. Jak Kamil Durczok czegoś nie zrobi, pójdą na dno.

Magda Gessler wystąpi w filmie dokumentalnym TVN Style. Restauratorka poleci do Peru, by zaprezentować widzom specjały tamtejszej kuchni. Podobno mają tam 80 rodzajów kartofla. Nic wielkiego. O naszym kartoflu to wie nawet Bono.

• Kolejne hity z Woronicza. „Gociek wieczorową porą”, nowy talk-show TVP1, został przesunięty na jesień. Poprowadzić go ma Piotr Gociek z TV Republika. Talk-show to prosta formuła: gospodarz, jego osobowość i gość. Widocznie szukają osobowości.

• Aktorka Dominika Figurska zostanie nową prowadzącą w porannym paśmie TV Republika. Weekendowe odsłony mają być mniej polityczne, a bardziej lifestylowe. Dominika ma ostatnio szczęście. Zagrała w filmie „Smoleńsk”. Może kolejny projekt też nie wyjdzie.

• Chirurg gwiazd, czyli Krzysztof Gojdź, rozkręca się coraz mocniej. Ostatnio odniósł się do wyglądu Agaty Dudy: „Widać już kurze łapki, skóra traci elastyczność, pojawiają się chomiczki”. Ja bym miał poradę dla chirurga: żeby czasem wzorem pierwszej damy też milczał.

Piotr Kraśko, były szef „Wiadomości” TVP, rozpoczął pracę w „Dzień dobry TVN”. Dziennikarz poprowadzi też „Fakty z zagranicy” w kanale TVN24 BiS.

Polityka 18.2016 (3057) z dnia 26.04.2016; Kultura; s. 91
Reklama