Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Maciej Maleńczuk promuje swoją książkę „Chamstwo w państwie”: „To, że Kukiz i Liroy stali się politykami, to akurat dobra zmiana. Obaj byli kiepskimi muzykami”. Trudno się nie zgodzić. Ostatnie wielkie nagranie Kukiza to to o Zawiszy i białej gorączce.

Modest Amaro, znany także jako Wojciech Basiura, odchodzi z programu „Hell’s Kitchen – Piekielna Kuchnia” w Polsacie. Szkoda. Modest grał w programie złego, robił miny rodem z Państwa Islamskiego, a efekt był podobny do pani czytającej nawigację.

• Smutny koniec smutnej sprawy. Dariusz K., były małżonek Edyty G., usłyszał wyrok. 7 lat więzienia za śmiertelne potrącenie kobiety. Branżowi spece szybko orzekli, że biorą wszyscy. To chyba prawda. Nie da się pisać takich fantazji na trzeźwo.

• Aktor Marcin Mroczek poinformował świat, że „ochrzcił syna i nawet nie płakał”. To optymistyczna wiadomość, że za chrzciny pierworodnego parafia policzyła mu tak tanio.

• Minęła okrągła 35. rocznica premiery filmu przepowiedni pod wszystko mówiącym tytułem „Miś”. Dokładnie w pierwszej połowie maja. Dokładniej 4 maja. Film przewidział, że to, jak my żyjemy dziś, wygląda dokładnie tak, jak inni się bawią, gdy kończy się alkohol.

• Znany nie tylko w kraju albo raczej znany nawet tutaj dramaturg Paweł Demirski został pobity przez kibiców po meczu Lecha i Legii w Warszawie. Za to, że stanął w obronie zaatakowanego Palestyńczyka. I znowu życie przerosło teatr. Nawet ten Karolaka.

• Żeby nie było, że czepiam się młodych, patriotycznie nastawionych speców od narodowej historii, czyli w skrócie kibiców. Ich patriotyzm został potwierdzony na tym samym meczu, kiedy wspólnie wygwizdali pana prezydenta. Prezydent wyjątkowo się pod tym nie podpisał.

• Pisanie o „Wiadomościach” TVP1 to prawdziwa rozkosz. Bo padł kolejny rekord. W porównaniu z wynikiem sprzed roku program stracił już ponad 750 tys. widzów. No cóż, tak to bywa, że wielkim triumfem staje się czasem efektowne samobójstwo.

• Gwiazda serialu „Ojciec Mateusz” zatrzymana za kradzież biżuterii – tak obwieszczały sprawę tabloidy. Potem okazało się, że Olga O., owszem, zagrała w serialu, ale tylko w jednym odcinku. Jakie to polskie. Jak zrobisz coś głupiego, jesteś gwiazdą, jak coś ważnego, jesteś nikim.

• Burzliwe i smutne zmiany w rockowym Antyradiu. Na początku wyrzucono z pracy Mikołaja Jaoka Janusza. Za to, że nie wiedział w poniedziałek, co będzie mówił we wtorek. Razem z nim odszedł Michał Migała. Zostali znowu tylko ci, co zawsze mówią to samo.

Maciej Chmiel to obok Jacka Kurskiego drugi twórca sukcesu TVP. Właśnie zapowiada seriale „Legion” i „Twierdza”. O Narodowych Siłach Zbrojnych i Solidarności Walczącej. Aż strach pomyśleć, co zekranizują, jak im się wojny skończą.

• Kolejny dziennikarz wyklęty. Janusz Weiss właśnie został zwolniony z Polskiego Radia. Legendę radiofonii obsadzono w programie o gospodarce, gdzie nie ma nic zabawnego. Ale, jak to mówią, lepiej płakać u psychologa, niż śmiać się u psychiatry.

• Oto symboliczne zwycięstwo wolnego ducha. W 9. Polskim Topie Wszech Czasów Trójki, czyli głosowaniu słuchaczy na najważniejsze krajowe utwory muzyczne, zwyciężył utwór „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. Za rok pewnie będzie to „Czarny chleb i czarna kawa”.

• TVN szykuje na wakacje program „Dom marzeń”. Dziesięć par będzie konkurować o dom, który wcześniej same wybudują. Wartość nagrody wynosić będzie 2,5 mln zł. To nie będzie hit. Niewielu z nas potrafi znieść dobrobyt. Innych.

Roman Rogowiecki został nowym szefem muzycznym w Radiu dla Ciebie. Ciężko mu jako miłośnikowi ostrego grania będzie znaleźć tyle narodowego metalu. Ale to nie mój problem. To tak, jakbym się martwił, czy Afryka nadąży za instynktem macierzyńskim Angeliny Jolie.

Grzegorz Krychowiak, zawodnik klubu Sevilla i nasz narodowy reprezentant, został twarzą serwisu sport.pl. Pod hasłem „To jest twój live” Grzegorz reklamuje lidera sportu w internecie. Życzymy sobie, aby lider sportu w internecie mógł reklamować Grzegorza.

Polityka 20.2016 (3059) z dnia 10.05.2016; Kultura; s. 95
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Za dużo leków, diagnoz depresji, autyzmu i ADHD? Wielki spór w psychiatrii

Narasta sprzeciw wobec tradycyjnej psychiatrii. Zamiast u lekarzy pomocy szukamy w aplikacjach i poradnikach. Dwie książki próbują uporządkować ten chaos. Z różnym skutkiem.

Paweł Walewski
12.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną