Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Michał Szpak został nietypowym bohaterem narodowym, zajmując 8. miejsce w konkursie piosenki Eurowizji. Gratulacje. Co prawda europejscy fachowcy się na Szpaku nie poznali, ale za to narody już bardziej. Eurowizja jest trochę jak Wigilia. Całe szczęście, że raz w roku.

Tomasz Zimoch pozwolił sobie na kilka gorzkich refleksji na temat rzeczywistości, dołączył wymowne zdjęcie i szybko popadł w tarapaty. Tomek zawsze głośno krzyczał, gdy Polacy wygrywali. Najwyraźniej nie ma prawa głośno krzyczeć, kiedy przegrywają.

Grzegorz Jankowski, powszechnie uznany za dziennikarza były redaktor naczelny „Faktu”, wydał książkę. Dzieło zatytułowane jest „Fakt, tak było naprawdę”. Jest tylko jeden mały problem. W ustach Jankowskiego słowo „prawda” brzmi jak „bądź zdrów” w ustach prostytutki.

• Potwierdziły się najgorsze plotki. Beata Kozidrak rozwodzi się ze swym mężem Andrzejem Pietrasem. Tym samym wspólny spacer „Piechotą do lata” dobiegł końca. Szkoda. Bajm to zespół fenomen. Dzięki nim najszczęśliwsze moje lata to te, zanim powstali.

• Kolejny dowód potęgi sieciowej popularności. Trio Abstrachuje, krezusi krajowego YouTube, wystąpili w kampanii ciastek Oreo. Kampania nosi tytuł „Wyliż się z tego”. Nie od dziś wiadomo, że pieniądze szczęścia nie dają. Szczególnie tym, co ich nie mają.

Michał Fajbusiewicz oraz psycholog śledcza Justyna Poznańska poprowadzą program „Skazani – wyznania zza krat”. Zobaczymy w nim najpopularniejszych krajowych przestępców. W innych tego typu programach siedzi jury. Tutaj uczestnicy.

• Trwa mentalna okupacja radiowej Trójki.

Polityka 22.2016 (3061) z dnia 23.05.2016; Kultura; s. 101
Reklama