Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Z anteny radiowej Trójki zniknęły nagle audycje Joanny Mielewczyk: „Matka Polka feministka” i „Seks nasz powszedni”. W PiS podobno popularna jest teoria naukowa, że 65 proc. kobiet i tak zawsze ma migrenę. A reszta to singielki.

• Totalizator Sportowy zakończył współpracę z naszym najlepszym duetem rallycrossowym, czyli Krzysztofem Hołowczycem i Martinem Kaczmarskim. Szkoda. Martin to prawdziwy wyścigowy talent. Jak prowadzi, to wymiotują wszyscy. Nawet pani czytająca nawigację.

• Legendarny zespół Ich Troje będzie świętował w Polsacie swoje 20-lecie. Michał Wiśniewski pojawi się w towarzystwie licznych żon i nielicznych przebojów. Albo odwrotnie. Charlie Chaplin stał się bogaty, grając biednych. Michał stał się biedny, grając bogatego.

Grzegorz Krychowiak został ambasadorem marketingowym samochodów Toyota RAV4 Hybrid. Po tym, jak ubiera się Grzegorz, czym jeździ w Sevilli i jak wygląda jego narzeczona, od razu widać, że pasuje on do Toyoty jak Norbi do Konkursu Chopinowskiego.

Rafał Olbiński udzielił Wirtualnej Polsce wywiadu o współczesności. „Nagle wyszła z nas potworna morda chama, prymitywa, ksenofoba, homofoba i rasisty. I to jest autentyczne”. Pod wywiadem 4 tys. komentarzy potwierdzających, że ma rację.

• Koniec kontrowersyjnego programu TVP1 „Świat się kręci”. Nowi specjaliści chcą, aby teraz świat kręcił się na ich własnych zasadach. PiS ma w sobie coś z Układu Słonecznego. Jedna wielka gwiazda i tłumy orbitujących karierowiczów.

Szymon Majewski skomentował wielką radość Jacka Kurskiego z wyników oglądalności meczów polskiej kadry na Euro 2016: prezes Jacek podobno chce, żeby teraz mecze były codziennie.

Polityka 26.2016 (3065) z dnia 21.06.2016; Kultura; s. 87
Reklama