Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów TVP2. Ze stanowiska dyrektora odwołano Macieja Chmiela, którego największą zasługą było pozbycie się widzów. Teraz pan Chmiel będzie odpowiadał w TVP za handel. Pilnujcie portfeli.

• Serwis Pudelek od tygodni kaja się za bezprzykładną napaść na byłą żonę Macieja Stuhra, Samantę. Wraz z przeprosinami wybulili 300 tys. zł odszkodowania. Wszystkich poszkodowanych namawiam. Jak pisał Lec: „jak pies służył, jak psa ubili”.

• Ciekawe wyznanie Alana Andersza. „Waliłem wódy kosmiczne ilości, lubiłem smak wódki. Sam jeździłem do restauracji, żeby nie siedzieć w domu. Nie mam przyjaciół, nie ufam ludziom”. Przypomniały mi się słowa, które najczęściej słyszałem w szkole: Bardzo dobrze, siadaj, pała.

• Wiadomość spadła na nas niespodziewanie jak pijany kominiarz z dachu. DJ Adamus kończy karierę. Prawdziwy szok. Jak jednak można skończyć coś, czego nie było? To raczej kariera skończyła DJ Adamusa.

• Na Euro byliśmy tradycyjnie najlepsi, tylko sędziowie się na nas nie poznali. Wróciły hasła o moralnym sukcesie. Niemoralnymi zwycięzcami okazali się Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak. Jeden za 11, a drugi za 30 mln euro. Jak przegrywać, to z najdroższymi.

Jerzy Zelnik, aktor katolicki, wyznaje w swej biografii „Szczerze nie tylko o osobie”, iż w roku 1968 namówił małżonkę do dokonania aborcji. Wszystko wskazuje na to, że Jerzy postanowił wszelkimi sposobami zapobiec, żeby dziś młodzi ludzie nie poszli w jego ślady.

• To największy sukces TVP od miesięcy. W „Pytaniu na śniadanie” podczas sztuczki magicznej niejakiego Pana Ząbka Marzena Rogalska została skaleczona w dłoń gwoździem.

Polityka 29.2016 (3068) z dnia 12.07.2016; Kultura; s. 85
Reklama