Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To będzie hit. Bronisław Wildstein poprowadzi w TVP1 program publicystyczny. Cieszy mnie liczba Wildsteinów przypadających na jeden kanał telewizyjny. Ta rodzina to prawdziwy fenomen. Obaj z synem zawsze mają rację, i tylko nikt nie chce tego oglądać.

• Głośno zrobiło się ostatnio o odzyskanej radiowej Jedynce. Ktoś na facebookowym fanpage’u stacji zamieścił dowcipny mem z prezydentem Dudą. I od razu sukces. To radio i prezydenta coś łączy. Stale spadająca słuchalność.

• Na antenę Polsatu wraca show „Surprise, Surprise”. Widowisko zostało zdjęte po pierwszym odcinku, bo nikt nie wiedział, o co chodzi. Występują w nim ludzie, którzy pomogli innym. W drugim odcinku wystąpi człowiek, który podjął decyzję, żeby tego dalej nie emitować.

• Publicystka Karolina Korwin-Piotrowska zdemaskowała intencje władz. Ujawniła, że, cytuję: „Zmiany w TVP służą totalnemu upartyjnieniu”. Szok. Jak na to wpadła? Karolina zaczyna być dla publicystyki tym, czym Pan Ząbek dla magii.

• Zła wiadomość dla przemysłu spirytusowego. Borys Szyc wyznał w piśmie „Uroda Życia”: „Przestałem chlać”. Powodem tej strasznej decyzji ma być jego 11-letnia córka. Czyli potwierdza się stara prawda, że połowę życia niszczą ci rodzice, a drugą połowę dzieci.

• Próbowano ustalić pensję dla Pierwszej Damy, czyli Agaty Dudy. Bo to właśnie jest ona. Miała otrzymywać 13 212 zł miesięcznie, ale pomysł upadł. Pomyślałem sobie, ile bym chciał kasy za bycie małżonką Dudy? I na myśl przychodzi mi tylko jedna kwota: więcej.

• To będzie pierwsza dźwiękowa adaptacja Biblii zrealizowana z takim rozmachem. Ponad 300 polskich aktorów wystąpi w audiobooku Pisma Świętego.

Polityka 31.2016 (3070) z dnia 26.07.2016; Kultura; s. 87
Reklama