„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Mariusz Max Kolonko ogłosił, że rozważa pomysł zostania nowym prezesem TVP. Czyli jednak grozi nam terror emigrantów.

• To był pucz na miarę kraju. Prawie jak w Turcji. Krajowa Rada Mediów Narodowych, w skrócie NIKT, odwołała prezesa Jacka Kurskiego. Ale tylko na chwilę. Mówi się, że Jacek wywalił wszystkie kabarety. Jak widać, nieliczni przetrwali.

• Pod bardzo swojskim tytułem kryje się nowy hit TTV. „Damy i wieśniaczki” to format, w którym zadbane damy pojadą na głęboką prowincję, a dziewczyny ze wsi zasmakują luksusu w mieście. Czyli trochę jak w parlamencie po ostatnich wyborach.

Filip Chajzer zadebiutuje w kanale TVN Turbo. W programie „Jak to się stało?” na własnej skórze sprawdzi katastrofy zarejestrowane przez widzów telefonami. Pierwszy materiał dostał od pana Jacka, którego wyrzucili z pracy, choć on wyrzucał, jak kazali.

• Może to jeszcze nie oświecenie, ale powolne wychodzenie z mroku. Tak zwane dwutygodniki people tracą czytelników. Najwięcej niejaki „Show”. To taki prasowy Robin Hood. Okradają bogatych i próbują wcisnąć kit biednym.

Tomasz Zimoch właśnie wydał książkę zatytułowaną „Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz”. Publikacja dotyczy 38 lat pracy w Polskim Radiu oraz szybkiego zwolnienia. Jak widać, nic tak nie przyśpiesza kariery jak dobre zwolnienie.

• Ciekawy wywiad w piśmie „Gala”. Monika Zamachowska, kiedyś Richardson, a jeszcze kiedyś zupełnie inaczej, twierdzi, że byłaby wspaniałą macochą, tyle że dzieci Zbyszka unikają jej jak ognia. To niesamowite. Chyba jestem dzieckiem Zbyszka, bo mam tak samo.

Dorota Wellman dokonała inwazji na stację TTV. Poprowadzi tam dwa nowe programy. Jeden z nich to „Dzień, w którym pojawiła się forsa”: potrzebujące rodziny znajdą pod swoimi drzwiami sporą sumę. Dorota pomoże im znaleźć sklep Lidla.

• Na antenie TVN Style zadebiutuje nowy program Hanny Lis zatytułowany „Bez planu”. Dziennikarka zwiedzi małe restauracje, bazary, winnice od Rumunii, przez Szwecję, po Portugalię. Zazdroszczę. Mój ojciec bił mnie globusem i boję się wyjeżdżać.

Katarzyna WarnkePiotr Stramowski wzięli ślub w tajemnicy. Pomimo wcześniejszych dość ekshibicjonistycznych eskapad w prasie. Niestety, chirurg Krzysztof Gojdź o wszystkim opowiedział. Tym samym zasłużył na nowy tytuł – intelektualnie wątpliwy.

• Nasz najmłodszy kadrowicz Bartosz Kapustka został sprzedany z Cracovii do mistrza Anglii Leicester City za kwotę 5,5 mln euro. Gratuluję. Od momentu Brexitu na Wyspach ewidentnie wzrosło zapotrzebowanie na ludzi potrafiących pracować głową.

• Wkrótce rusza nowy program Polsatu zatytułowany „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”. W rolę gotujących wcielą się m.in. Kasia SkrzyneckaOlga Bończyk. W przypadku wielu gwiazd jest szansa, że po raz pierwszy w karierze zmajstrują coś, co będzie do przełknięcia.

• Szykuje się mocny desant z USA. Mariusz Max Kolonko ogłosił, że rozważa pomysł zostania nowym prezesem TVP. Czyli jednak grozi nam terror emigrantów. Wierzyć, że to się zatrzyma, to tak jak wierzyć, że arabskich uchodźców zatrzyma rzeka Wieprz.

• Znana jest już oficjalna data premiery filmu „Smoleńsk”. To 9 września 2016 r. Mamy też nowy zwiastun dzieła. Różni się od poprzedniego efektownym wybuchem. Więcej nie napiszę, bo nie chcę zdradzać zakończenia.

• Już w sierpniu na antenie TLC zadebiutuje program zatytułowany „Undressed: randka w łóżku”. Dwoje nieznajomych rozbiera się do bielizny, kładzie do łóżka i ma 30 minut na decyzję. 30 minut! Ja już dawno byłbym w taksówce.

• „Pierwszy raz za granicą” to docu-reality, które pojawi się w TTV. Prowadzący Janek Pirowski będzie podpatrywał Polaków przebywających po raz pierwszy za granicami Polski. Czyli nasi znowu pokażą, że potrafią robić globalną wioskę.

• Ukazała się nowa płyta Andrzeja Smolika zatytułowana „Historie”. Razem z wokalistką Natalią Grosiak i Miuoshem oprowadzają nas muzycznie po prawdziwych historiach warszawskich powstańców. Tak inteligentnych, że się w łysym łbie nie mieści.

• Dobra zmiana na Woronicza. Zamiast programu „Świat się kręci” z Agatą Młynarską program „Co słychać, Polsko” z Anną Popek. To tak jakby Jacka Kurskiego zastąpił Jacek Kurski.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Przegrasz czy wygrasz, wracaj do domu. Czyli jak sobie radzić z porażką i sukcesem

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną