Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

To był pucz na miarę kraju. Prawie jak w Turcji. Krajowa Rada Mediów Narodowych, w skrócie NIKT, odwołała prezesa Jacka Kurskiego. Ale tylko na chwilę. Mówi się, że Jacek wywalił wszystkie kabarety. Jak widać, nieliczni przetrwali.

• Pod bardzo swojskim tytułem kryje się nowy hit TTV. „Damy i wieśniaczki” to format, w którym zadbane damy pojadą na głęboką prowincję, a dziewczyny ze wsi zasmakują luksusu w mieście. Czyli trochę jak w parlamencie po ostatnich wyborach.

Filip Chajzer zadebiutuje w kanale TVN Turbo. W programie „Jak to się stało?” na własnej skórze sprawdzi katastrofy zarejestrowane przez widzów telefonami. Pierwszy materiał dostał od pana Jacka, którego wyrzucili z pracy, choć on wyrzucał, jak kazali.

• Może to jeszcze nie oświecenie, ale powolne wychodzenie z mroku. Tak zwane dwutygodniki people tracą czytelników. Najwięcej niejaki „Show”. To taki prasowy Robin Hood. Okradają bogatych i próbują wcisnąć kit biednym.

Tomasz Zimoch właśnie wydał książkę zatytułowaną „Mówi Tomasz Zimoch. Panie... kończ Pan ten mecz”. Publikacja dotyczy 38 lat pracy w Polskim Radiu oraz szybkiego zwolnienia. Jak widać, nic tak nie przyśpiesza kariery jak dobre zwolnienie.

• Ciekawy wywiad w piśmie „Gala”. Monika Zamachowska, kiedyś Richardson, a jeszcze kiedyś zupełnie inaczej, twierdzi, że byłaby wspaniałą macochą, tyle że dzieci Zbyszka unikają jej jak ognia. To niesamowite. Chyba jestem dzieckiem Zbyszka, bo mam tak samo.

Dorota Wellman dokonała inwazji na stację TTV. Poprowadzi tam dwa nowe programy. Jeden z nich to „Dzień, w którym pojawiła się forsa”: potrzebujące rodziny znajdą pod swoimi drzwiami sporą sumę.

Polityka 33.2016 (3072) z dnia 09.08.2016; Kultura; s. 87
Reklama