Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Edyta Górniak została jurorką nowego programu TVP1 „Hit, Hit, Hurra”. Dzieci w wieku 6–17 lat nie będą w nim negatywnie oceniane i nie będą odpadać. Te najgrzeczniejsze dostaną po medalu za zasługi dla obronności kraju.

• W TVP hit goni hit. Program jakoby satyryczny zatytułowany „W tyle wizji” będzie emitowany także w TVP2. Dotychczas humor panów Warzechy, Ziemkiewicza i Wolskiego znali tylko widzowie TVP Info. Ale, jak widać, nowa władza nie oszczędzi nikogo.

Max Kolonko szybko zorientował się, że na reformę czeka nie tylko telewizja. Udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost”, a potem obejrzał i przeczytał coś innego. Podobno 15 mln Amerykanów chce być pochowanych z telefonem komórkowym. Teraz przynajmniej wiemy, od kogo Mariusz nie odbierze.

• To był news tygodnia. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan kupili obrączki. Media jednogłośnie orzekły, że cena zwala z nóg. Radosław, szczerze gratuluję. Na taki transfer niektórzy zawodnicy czekają latami.

Magda Gessler szykuje kolejną rewolucję. Tym razem będzie ubierać Polki. Jej kolekcja ma być sprzedawana zarówno w kraju, jak i w Paryżu. Dobry ruch. Gdyby sprzedawców odzieży w Polsce obowiązywała klauzula sumienia, ulice byłyby weselsze.

• Po raz kolejny Maja Sablewska rozstała się ze swym długoletnim, choć z licznymi przerwami, narzeczonym Wojtkiem Mazolewskim. Powodem rozstania była coraz mniejsza ilość informacji o tym, że są razem.

• Kolejny ruch biznesowy Grzegorza Krychowiaka. Tym razem zawodnik Paris Saint-Germain został ambasadorem szwajcarskich zegarków Albert Riele.

Polityka 35.2016 (3074) z dnia 23.08.2016; Kultura; s. 93
Reklama