Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Maryla Rodowicz szczerze szokuje. Mamy z mężem kryzys – wyznała wokalistka.

Edyta Górniak została jurorką nowego programu TVP1 „Hit, Hit, Hurra”. Dzieci w wieku 6–17 lat nie będą w nim negatywnie oceniane i nie będą odpadać. Te najgrzeczniejsze dostaną po medalu za zasługi dla obronności kraju.

• W TVP hit goni hit. Program jakoby satyryczny zatytułowany „W tyle wizji” będzie emitowany także w TVP2. Dotychczas humor panów Warzechy, Ziemkiewicza i Wolskiego znali tylko widzowie TVP Info. Ale, jak widać, nowa władza nie oszczędzi nikogo.

Max Kolonko szybko zorientował się, że na reformę czeka nie tylko telewizja. Udzielił wywiadu tygodnikowi „Wprost”, a potem obejrzał i przeczytał coś innego. Podobno 15 mln Amerykanów chce być pochowanych z telefonem komórkowym. Teraz przynajmniej wiemy, od kogo Mariusz nie odbierze.

• To był news tygodnia. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan kupili obrączki. Media jednogłośnie orzekły, że cena zwala z nóg. Radosław, szczerze gratuluję. Na taki transfer niektórzy zawodnicy czekają latami.

Magda Gessler szykuje kolejną rewolucję. Tym razem będzie ubierać Polki. Jej kolekcja ma być sprzedawana zarówno w kraju, jak i w Paryżu. Dobry ruch. Gdyby sprzedawców odzieży w Polsce obowiązywała klauzula sumienia, ulice byłyby weselsze.

• Po raz kolejny Maja Sablewska rozstała się ze swym długoletnim, choć z licznymi przerwami, narzeczonym Wojtkiem Mazolewskim. Powodem rozstania była coraz mniejsza ilość informacji o tym, że są razem.

• Kolejny ruch biznesowy Grzegorza Krychowiaka. Tym razem zawodnik Paris Saint-Germain został ambasadorem szwajcarskich zegarków Albert Riele. Nie od dziś wiadomo, że sportowców i czasomierze powinno coś łączyć. Dobre nastawienie.

Hanna Lis zlikwidowała swoje konto na Twitterze. Powodem decyzji miała być fala nienawiści, jaka spadła na nią po udzieleniu wywiadu pismu „Viva!”. Hania wyznała tam, że kupiła tanie i brzydkie buty. Jak widać, niektóre dobra zarezerwowane są dla większości.

• To decyzja ciekawa i niejednoznaczna. Publicysta pisma „wSieci” Robert Mazurek poprowadzi poranne rozmowy na antenie RMF. Jak widać, stacja coraz bliżej mediów narodowych. Tylko teraz właściciele muszą dobrze wybrać naród.

• Moda łączy pokolenia. Aneta Kręglicka, lat 51, wystąpiła w kampanii firmy Badura z 20 lat młodszą koleżanką Natalią Siódmiak. Gratuluję. Jesteśmy z Anetą w podobnym wieku, a ja ciągle się zastanawiam, kim będę, jak dorosnę.

• Już wkrótce w TVN rusza program „Azja Express”, w którym grupa znanych postaci musi przeżyć w Azji za dolara dziennie. Brukowi spece szybko ukuli teorię, że bogate gwiazdy będą bawić się w biednych. A piszą to przeważnie biedni wynajęci przez bogatych.

• Wbrew hucznym obietnicom TVP1 nowy lifestylowy show, zatytułowany refleksyjnie „Co słychać, Polsko”, zostanie przesunięty na późniejszy termin. Nowości telewizji publicznej są trochę jak prezes Jacek Kurski. Non stop przesuwane.

• Wybitny scenarzysta Maciej Pawlicki dołączył do prowadzących audycję „Klub Trójki”. Ostatnio zasłynął tym, że gość w jego programie powiedział: „kobieta po aborcji nie przestanie być zgwałcona”. To tak jakby stwierdzić: Pawlicki po dekapitacji nie przestanie być mądry.

• Ukazał się pierwszy numer bezpłatnego dwutygodnika satyrycznego „Bicz”. Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym jest były reporter „Panoramy” Radek Masłowski. Pismo ma przypominać absurdy PRL. Czyli, jak widać, będzie aktualne.

Maryla Rodowicz szczerze szokuje. Mamy z mężem kryzys – wyznała wokalistka. Od czasu rozwodu Beaty Kozidrak nic nie jest już pewne. Takie informacje utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest potrawa, której nigdy nie wezmę do ust. To tort weselny.

• Trwają spekulacje na temat składu jury „Idola”. Swoją obecność miały potwierdzić już Elżbieta Zapendowska i Ewa Farna. Uwielbiam Zapendowską. To ten typ kobiety, że jak usiądziesz obok, to wyjdziesz dopiero, jak zarządzą ewakuację budynku.

Weronika Rosati złożyła wniosek o ściganie byłego chłopaka Piotra Adamczyka. Zarzut dotyczy powikłań zdrowotnych spowodowanych wypadkiem drogowym trzy lata temu. Aby uniknąć podobnych sytuacji, aktualnie aktorka spotyka się z ortopedą.

Polityka 35.2016 (3074) z dnia 23.08.2016; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

O Polityce

Zapraszamy do Krakowa, Poznania i Lublina

Zapraszamy na spotkania z Je­rzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym „Polityki”, autorem książki „Przy­PiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”, oraz z redaktorami Mariuszem Janickim i Wiesławem Władyką, autorami książki „Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy”.  

Redakcja
19.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną