Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Nareszcie. W miejscowości Wenecja odbył się długo zapowiadany ślub roku. Agnieszka Szulim poślubiła Piotra Staraka. Goście do końca nie wiedzieli, dokąd lecą. I to chyba najlepsza definicja każdego małżeństwa.

• To ostatnia znacząca twarz TVP. Maciej Orłoś po 25 latach pracy w telewizji publicznej rezygnuje. Powodów nie podaje, ale wydają się oczywiste. To Klaudiusz Pobudzin, nowy szef „Teleexpressu”. Fachowiec, którego duża wiara zasłania wszystkie małe wady.

• Kolejne kłopoty Nergala i formacji Behemoth. Tym razem strażnicy poprawności dostrzegli w plakacie koncertowym zespołu satanistyczną profanację godła. Szczególnie w czerwonych oczach orła. Ja się nie dziwię. Ptaszysko nie śpi, bo mu wstyd.

• Kolejny sukces Jana A.P. Kaczmarka. Jak donosi prasa, która wie wszystko, „całkiem niedawno nowa partnerka urodziła artyście kolejne, piąte już dziecko”. Nieźle jak na drugi rok znajomości. Podobno po zdobyciu Oscara jest się bardziej płodnym.

• Małgorzata Ohme, znana jako była partnerka Bartosza Węglarczyka, została szefową programową serwisów lifestylowych w portalu Wirtualna Polska. Szokiem dla pani psycholog może być to, że w Polsce lifestyle to przeważnie hejt.

• Wiadomość i intrygująca, i smutna. Piosenkarka Monika Brodka poprowadzi w Trójce swoją autorską audycję. W piątkowe wieczory. Pomiędzy wspomnieniami Wildsteina a majakami Semki. Cóż, wartości są abstrakcyjne, a honoraria konkretne.

• Grażyna Torbicka raz w miesiącu poprowadzi w Radiu TOK FM audycję z Tomaszem Raczkiem zatytułowaną „Szczerotok”. Gdyby dostosować częstotliwość spotkań do częstotliwości wizyt przeciętnego Polaka w kinie, spotykaliby się raz do roku.

• Lider legendarnej grupy TSA Marek Piekarczyk poprowadzi swój autorski program „Buntownik z wyboru” w stacji RMF FM.

Polityka 37.2016 (3076) z dnia 06.09.2016; Kultura; s. 80
Reklama