Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Wreszcie odbyła się premiera długo oczekiwanego filmu „Smoleńsk”. Data była sprzyjająca, bo produkcję pokazano dzień po meczu Polski z Kazachstanem. A wtedy wszystko musiało się już podobać.

• Agata Młynarska triumfuje. Po zwolnieniu z TVP1 właśnie została dyrektorem rozwoju kanału TLC. Ma odpowiadać za zintegrowaną strategię stacji na polskim rynku. Bo jak dobrze widać po tej decyzji, taka strategia nie istnieje.

• Magdalena Ogórek została dziennikarką magazynu „Do Rzeczy”. Będzie tam publikować materiały o zaginionych polskich zabytkach i dziełach sztuki. Za zaginiony zabytek, którego już nikt nie poszukuje, możemy śmiało uznać Leszka Millera.

• Anna Popek idzie jak burza. Ulubienica i muza prezesa Jacka Kurskiego dostała kolejny program. Tym razem jest to „Halo Polonia” w TVP Polonia. Popek na antenie TVP Polonia to dobry i jasny sygnał dla emigracji. Żeby jeszcze nie wracać.

• Skandal czy zabieg marketingowy? TVN przełożył start programu zatytułowanego „Ślub od pierwszego wejrzenia”, w którym ludzie całkowicie się nieznający zawierają związki małżeńskie. Podobno powodem był fakt, że wszyscy uczestnicy są szczęśliwi.

• Edyta Górniak została sfotografowana na spotkaniu z producentem Davidem Fosterem. Foster współpracował z takimi gwiazdami, jak Whitney Houston, Mariah Carey czy Céline Dion. Jest zatem szansa, że albo kariera Edyty ruszy, albo Davida stanie.

• Rewelacja. Daniel Olbrychski, z zawodu żywa legenda, został twarzą firmy odzieżowej Bytom SA. Mało tego, w sesji reklamowej występuje z wnukiem Antonim. Jakość komentarzy w sieci ewidentnie pokazuje, że z nienawiści trzeźwieje się dłużej.

• Wreszcie odbyła się premiera długo oczekiwanego filmu „Smoleńsk”. Data była sprzyjająca, bo produkcję pokazano dzień po meczu Polski z Kazachstanem. A wtedy wszystko musiało się już podobać.

• Michał Szpak po raz kolejny zaskoczył fanów i ucieszył nienawistników. Wokalista wystąpił w reklamie lakierów do paznokci. Już od czasu „X Factora” wróżono mu przyszłość. A przyszłość jest rodzaju żeńskiego. Dlatego jest nieobliczalna.

• Paulina Młynarska tradycyjnie w formie. Tym razem zabrała głos na temat domniemanych skłonności Matki Teresy. Siostry Młynarskie to prawdziwy fenomen. Jedna nie robi kariery, bo wie za dużo, a druga całkiem odwrotnie.

• Premiera filmu „Smoleńsk” przyniosła informacje o życiu towarzyskim i uczuciowym nowych elit. Na przykład Agata Duda wraz z córką Kingą wybrały się w tym samym czasie na film Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska”. Dziwne. Ma przecież komedię na co dzień.

• Radzimir Dębski, jeden z dwóch najpiękniejszych mężczyzn w Polsce, został ambasadorem firmy Porsche. Zwykło się mówić, że ambasador to człowiek wysłany za granicę, by kłamać dla dobra swego kraju. Radzimir, jak widać, wszystko ogarnie na miejscu.

• Robert Rozmus poprowadził teleturniej w TVP1 „Ja to znam!”. W programie uczestnicy odpowiadali na pytania z historii i obyczajowości w Polsce. Po wynikach oglądalności widać, że obyczajowość u nas taka, że takie programy szybko przechodzą do historii.

• Zaproszenie na premierę „Smoleńska” dostała piosenkarka Doda. Artystka pochwaliła się tym faktem na Instagramie, rozpętując burzę. Na koniec wyjechała z kraju. Czyli wszystko się zgadza, bo podobno film też przekracza granice.

• Najbardziej bojowy dziennikarz nowego ładu, czyli Cezary Gmyz, został korespondentem TVP w Niemczech. Z taką znajomością tematyki wybuchowej bardziej nadawałby się na korespondenta wojennego w Syrii. Tylko tam fanatycy nie lubią konkurencji.

• Wyprzedawane miasto po mieście Rock Radio, zamieniane w potworka o nazwie Radio Pogoda, wreszcie doceniło Piotra Kędzierskiego. Wystartował jego „Piotr Kędzierski Show”, od 6 do 9 rano. Jak kiedyś wrócę wcześniej do domu, to chętnie posłucham.

• Jest nowy ranking sympatii do piłkarzy. Najbardziej lubiany jest Grzegorz Krychowiak, następnie Kuba Błaszczykowski i Łukasz Fabiański. Zaskakuje dalsze miejsce Roberta Lewandowskiego. Jak widać sukces to u nas tradycyjnie sympatyczny wstęp do porażki.

Polityka 38.2016 (3077) z dnia 13.09.2016; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Współczuć, jak to łatwo powiedzieć. Mężczyźni robią to inaczej

Politycy – choć pewnie nie tylko oni – powinni się dziś poddać treningowi współczucia. Szczególnie ci, którzy są mężczyznami.

Marcin Grudzień
02.10.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną