Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Zapraszamy do Łodzi na spotkanie z Hanną Krall, wybitną polską reporterką

mat. pr.
Jest najczęściej przekładaną na obce języki polską autorką. Laureatką wielu prestiżowych nagród. Wychowała pokolenie wybitnych polskich reporterów.

25 września 2016 r. o godz. 12.00 Fundacja Trzeci Wymiar Kultury wspólnie z Teatrem Nowym w Łodzi spotkaniem z Hanną Krall na Dużej Scenie inauguruje cykl spotkań z udziałem publiczności dedykowany najważniejszym postaciom – świadkom, uczestnikom, projektantom i wizjonerom XX i XXI wieku.

Uczestnikami spotkań będą artyści, pisarze, naukowcy, ale też bohaterowie i świadkowie zdarzeń ważnych dla współczesnej historii, postaci z pierwszych stron gazet i pozostający w cieniu. Słowem ci, którzy niosą ze sobą pasjonującą opowieść o własnym losie, w której może przejrzeć się właściwie całe pokolenie.

Nade wszystko jednak humaniści. Ci, którzy być może nie uświadamiają sobie, że ich opowieść to również lekcja tego, co najważniejsze.

Bohaterką pierwszego spotkania będzie najwybitniejsza polska reporterka Hanna Krall, autorka dwudziestu książek, m.in. „Na wschód od Arbatu”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Sześć odcieni bieli”, „Sublokatorka”, „Hipnoza”, „Okna”, „Trudności ze wstawaniem”, „Taniec na cudzym weselu”, „Dowody na istnienie”, „Tam już nie ma żadnej rzeki”, „Wyjątkowo długa linia”, „Spokojne niedzielne popołudnie”, „Król kier znów na wylocie”, „Żal”, „Różowe strusie pióra”, „Biała Maria”. Bohaterka książek „Reporterka” Jacka Antczaka i „Krall” Wojciecha Tochmana i Mariusza Szczygła. Na podstawie jej tekstów realizowano filmy, spektakle telewizyjne i teatralne.

Miała wpływ na kino Krzysztofa Kieślowskiego i na teatr Krzysztofa Warlikowskiego. Pracowała w POLITYCE i „Gazecie Wyborczej”.

Jest najczęściej przekładaną na obce języki polską autorką. Laureatką wielu prestiżowych nagród przyznanych w Polsce i za granicą. Wychowała pokolenie wybitnych polskich reporterów, m.in. Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana.

Po raz pierwszy i jedyny Hanna Krall będzie czytała fragmenty swoich książek. Wszystkie tytuły będą dostępne w sprzedaży podczas spotkania.

Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela.

Wydarzenie do odszukania także na Facebooku.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną