Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Zapraszamy do Łodzi na spotkanie z Hanną Krall, wybitną polską reporterką

mat. pr.
Jest najczęściej przekładaną na obce języki polską autorką. Laureatką wielu prestiżowych nagród. Wychowała pokolenie wybitnych polskich reporterów.

25 września 2016 r. o godz. 12.00 Fundacja Trzeci Wymiar Kultury wspólnie z Teatrem Nowym w Łodzi spotkaniem z Hanną Krall na Dużej Scenie inauguruje cykl spotkań z udziałem publiczności dedykowany najważniejszym postaciom – świadkom, uczestnikom, projektantom i wizjonerom XX i XXI wieku.

Uczestnikami spotkań będą artyści, pisarze, naukowcy, ale też bohaterowie i świadkowie zdarzeń ważnych dla współczesnej historii, postaci z pierwszych stron gazet i pozostający w cieniu. Słowem ci, którzy niosą ze sobą pasjonującą opowieść o własnym losie, w której może przejrzeć się właściwie całe pokolenie.

Nade wszystko jednak humaniści. Ci, którzy być może nie uświadamiają sobie, że ich opowieść to również lekcja tego, co najważniejsze.

Bohaterką pierwszego spotkania będzie najwybitniejsza polska reporterka Hanna Krall, autorka dwudziestu książek, m.in. „Na wschód od Arbatu”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Sześć odcieni bieli”, „Sublokatorka”, „Hipnoza”, „Okna”, „Trudności ze wstawaniem”, „Taniec na cudzym weselu”, „Dowody na istnienie”, „Tam już nie ma żadnej rzeki”, „Wyjątkowo długa linia”, „Spokojne niedzielne popołudnie”, „Król kier znów na wylocie”, „Żal”, „Różowe strusie pióra”, „Biała Maria”. Bohaterka książek „Reporterka” Jacka Antczaka i „Krall” Wojciecha Tochmana i Mariusza Szczygła. Na podstawie jej tekstów realizowano filmy, spektakle telewizyjne i teatralne.

Miała wpływ na kino Krzysztofa Kieślowskiego i na teatr Krzysztofa Warlikowskiego. Pracowała w POLITYCE i „Gazecie Wyborczej”.

Jest najczęściej przekładaną na obce języki polską autorką. Laureatką wielu prestiżowych nagród przyznanych w Polsce i za granicą. Wychowała pokolenie wybitnych polskich reporterów, m.in. Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana.

Po raz pierwszy i jedyny Hanna Krall będzie czytała fragmenty swoich książek. Wszystkie tytuły będą dostępne w sprzedaży podczas spotkania.

Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela.

Wydarzenie do odszukania także na Facebooku.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Kancelaria adwokacka Bartosiaka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną