Kongres Kultury 2016 i festiwal Zgromadzenia

Zbierzmy się!
Zwoływany w ważnych momentach współczesności Kongres Kultury ma przynieść m.in. odpowiedź na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy.
materiały prasowe

Zwoływany w ważnych momentach współczesności Kongres Kultury ma przynieść m.in. odpowiedź na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy. Spośród zgłoszonych 300 tematów wybrano w głosowaniu 42 pomysły, nad którymi będą pracować podczas kongresu grupy robocze – efektem ich pracy mają być rekomendacje dotyczące teraźniejszej i przyszłej kultury w Polsce. Wśród kongresowych stolików znalazły się te naszych redakcyjnych kolegów: Justyna Sobolewska zaprasza na dyskusję o finansowaniu kultury niezależnie od instytucji państwowych, Edwin Bendyk we współpracy z Jerzym Hausnerem sprowokuje do nowego myślenia o „rozwoju, w którym kultura staje się istotą procesu, a nie ornamentem”.

Szczegóły: www.kongreskultury2016.pl

Kongres Kultury 2016 i festiwal Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty, PKiN, plac Defilad, Teatr Dramatyczny, 7–9 października, Warszawa

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj