Kultura

Zbierzmy się!

Kongres Kultury 2016 i festiwal Zgromadzenia

materiały prasowe
Zwoływany w ważnych momentach współczesności Kongres Kultury ma przynieść m.in. odpowiedź na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy.

Zwoływany w ważnych momentach współczesności Kongres Kultury ma przynieść m.in. odpowiedź na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy. Spośród zgłoszonych 300 tematów wybrano w głosowaniu 42 pomysły, nad którymi będą pracować podczas kongresu grupy robocze – efektem ich pracy mają być rekomendacje dotyczące teraźniejszej i przyszłej kultury w Polsce. Wśród kongresowych stolików znalazły się te naszych redakcyjnych kolegów: Justyna Sobolewska zaprasza na dyskusję o finansowaniu kultury niezależnie od instytucji państwowych, Edwin Bendyk we współpracy z Jerzym Hausnerem sprowokuje do nowego myślenia o „rozwoju, w którym kultura staje się istotą procesu, a nie ornamentem”.

Szczegóły: www.kongreskultury2016.pl

Kongres Kultury 2016 i festiwal Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty, PKiN, plac Defilad, Teatr Dramatyczny, 7–9 października, Warszawa

Polityka 41.2016 (3080) z dnia 04.10.2016; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbierzmy się!"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021