Kultura

Zbierzmy się!

Kongres Kultury 2016 i festiwal Zgromadzenia

materiały prasowe
Zwoływany w ważnych momentach współczesności Kongres Kultury ma przynieść m.in. odpowiedź na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy.

Zwoływany w ważnych momentach współczesności Kongres Kultury ma przynieść m.in. odpowiedź na pytanie, jakiej kultury dziś potrzebujemy. Spośród zgłoszonych 300 tematów wybrano w głosowaniu 42 pomysły, nad którymi będą pracować podczas kongresu grupy robocze – efektem ich pracy mają być rekomendacje dotyczące teraźniejszej i przyszłej kultury w Polsce. Wśród kongresowych stolików znalazły się te naszych redakcyjnych kolegów: Justyna Sobolewska zaprasza na dyskusję o finansowaniu kultury niezależnie od instytucji państwowych, Edwin Bendyk we współpracy z Jerzym Hausnerem sprowokuje do nowego myślenia o „rozwoju, w którym kultura staje się istotą procesu, a nie ornamentem”.

Szczegóły: www.kongreskultury2016.pl

Kongres Kultury 2016 i festiwal Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty, PKiN, plac Defilad, Teatr Dramatyczny, 7–9 października, Warszawa

Polityka 41.2016 (3080) z dnia 04.10.2016; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Zbierzmy się!"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998