Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Antybohaterem tygodnia został Rafał Betlejewski, performer. W swoim programie „Betlejewski. Prowokacje” pokazał ludzi, którzy gotowi są na wszystko w poszukiwaniu pracy. Udało się. Tradycyjnie, prawie jak zawsze za nic, po mordzie dostał Radom.

• Już w październiku czeka nas premiera filmu „Szkoła uwodzenia Czesława M.”. Będzie to komedia o popularnym muzyku, który porzuca życie celebryty i otwiera szkołę podrywu. W głównej roli Czesław Mozil. Scenariusz napisało życie z wieloma koleżankami.

Jacek Łągwa, kompozytor przebojów grupy Ich Troje, popadł w tarapaty finansowe. Jego łódzki 360-metrowy apartament poszedł pod młotek komornika. Wcześniej wyłączono mu wodę, prąd i centralne ogrzewanie. Czyli jednak ludzie wciąż pamiętają.

• Szok tygodnia. Z TV Republika odchodzą osoby odpowiedzialne za tzw. ramówkę stacji. A ta, jaka jest, każdy kiedyś widział. Są to Joanna Turek oraz jej zastępczyni Klaudia Kołowrocka. Strach pomyśleć. Nie, że odeszły. Tylko że gdzieś muszą pójść.

Beata Pawlikowska, podróżniczka i narodowa psychoterapeutka, w samo południe poprowadzi audycję w internetowym radiu Open FM. W kraju, gdzie znaczny procent uważa, że in vitro to nazwa pizzerii, gwiazda może świecić nawet w południe.

• Program Bronisława Wildsteina w TVP2, zatytułowany fantazyjnie „Południk Wildsteina”, osiągnął oglądalność na poziomie 160 tys. widzów. Potwierdza się stara prawda. Im człowiek starszy, tym do szczęścia potrzebuje mniej.

• Firma Huawei ruszyła z kampanią biznesowej linii produktów, której twarzą został dziennikarz i biznesmen Jarosław Kuźniar.

Polityka 41.2016 (3080) z dnia 04.10.2016; Kultura; s. 103
Reklama