Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Za nami premiera kolejnej książki Małgorzaty Rozenek. Tym razem perfekcyjna Małgorzata opowie nam, jak zachowywać się kulturalnie, jak ułożyć sobie dobre relacje z ludźmi oraz jak stworzyć spójny wizerunek. Czyli o wszystkim, co jej nie wyszło w programie „Azja Express”. Nie mogę doczekać się książki Steviego Wondera „Jak nie przejeżdżać na czerwonym”.

• Na ekrany kin trafił film z Czesławem Mozilem „Sztuka uwodzenia Czesława M.”. Recenzje są dosyć zgodne. „Kolejne kuriozum stworzone na kolanie”, „ten film zapewnia raka”, „jeden z najgorszych filmów roku”, „wizualny potworek”. Jak widać, mówiąc najdelikatniej, Czesław wrócił do alternatywy.

• Kolejny zwolniony zatopiony, który wraca. Po wyrzuceniu w czerwcu z TVP na rynek pracy powrócił Jarosław Kret, pan od pogody. Jarek został redaktorem naczelnym magazynu „Eden”. Pismo zajmuje się promocją zdrowego trybu życia oraz obiektów spa. Trzymam kciuki. Myślę, że w duszy Jarka po nagłym wzroście ciśnienia zrobiło się częściowo słonecznie.

• Wraca stare. I bardzo dobrze. Tomasz Sekielski poprowadzi swój autorski program w nowej telewizji, zatytułowanej zmyłkowo Nowa TV. Ma to być formuła publicystyczno-reportażowa, w której Tomek jest najlepszy. Gratuluję. Jak wynika ze zdjęć autora, odchudzanie telewizji publicznej z talentów to jedyne, które mu wyszło.

• To jest zagrywka szachowa i konfrontacyjna. Stacja Nowa TV postanowiła pójść na wojnę z głównym wydaniem „Wiadomości” TVP1 i codziennie od poniedziałku do piątku będzie prezentowała nowe odcinki superserialu „Moda na sukces”. Ciekawa zamiana.

Polityka 45.2016 (3084) z dnia 01.11.2016; Kultura; s. 94
Reklama