Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kamil Durczok wrócił do telewizji i od razu sukces

• Za nami premiera kolejnej książki Małgorzaty Rozenek. Tym razem perfekcyjna Małgorzata opowie nam, jak zachowywać się kulturalnie, jak ułożyć sobie dobre relacje z ludźmi oraz jak stworzyć spójny wizerunek. Czyli o wszystkim, co jej nie wyszło w programie „Azja Express”. Nie mogę doczekać się książki Steviego Wondera „Jak nie przejeżdżać na czerwonym”.

• Na ekrany kin trafił film z Czesławem Mozilem „Sztuka uwodzenia Czesława M.”. Recenzje są dosyć zgodne. „Kolejne kuriozum stworzone na kolanie”, „ten film zapewnia raka”, „jeden z najgorszych filmów roku”, „wizualny potworek”. Jak widać, mówiąc najdelikatniej, Czesław wrócił do alternatywy.

• Kolejny zwolniony zatopiony, który wraca. Po wyrzuceniu w czerwcu z TVP na rynek pracy powrócił Jarosław Kret, pan od pogody. Jarek został redaktorem naczelnym magazynu „Eden”. Pismo zajmuje się promocją zdrowego trybu życia oraz obiektów spa. Trzymam kciuki. Myślę, że w duszy Jarka po nagłym wzroście ciśnienia zrobiło się częściowo słonecznie.

• Wraca stare. I bardzo dobrze. Tomasz Sekielski poprowadzi swój autorski program w nowej telewizji, zatytułowanej zmyłkowo Nowa TV. Ma to być formuła publicystyczno-reportażowa, w której Tomek jest najlepszy. Gratuluję. Jak wynika ze zdjęć autora, odchudzanie telewizji publicznej z talentów to jedyne, które mu wyszło.

• To jest zagrywka szachowa i konfrontacyjna. Stacja Nowa TV postanowiła pójść na wojnę z głównym wydaniem „Wiadomości” TVP1 i codziennie od poniedziałku do piątku będzie prezentowała nowe odcinki superserialu „Moda na sukces”. Ciekawa zamiana. Zamiast Krzysztofa Ziemca będzie można oglądać innych, co też piep…ą na lewo i prawo.

• Wokalistka, artystka, matka Natalia Przybysz pozwoliła sobie na wyznanie w wywiadzie, że poddała się aborcji na Słowacji. Rozpętało się pandemonium i moralizatorskie tsunami. Jedni piszą, że dobrze zrobiła, inni straszą drzwiami Hadesu. Co najbardziej oddaje klimat polski współczesnej, dyskusje na ten temat znalazłem w serwisie Dziennik.pl w dziale Rozrywka.

Dorota Wróblewska wypowiedziała się krytycznie o stylu Dody. „Jej stylizacje są chaotyczne, wulgarne, kiczowate i tandetne”. Ciekawe. Kobieta, którą znają wszyscy, jest oceniana przez kobietę, której nie zna nikt. Krytycy. Jednonodzy teoretycy triathlonu.

• Kolejne etapy kadrowego trzęsienia ziemi w radiowej Trójce. Tym razem pracę stracił lubiany, oczytany i charakterystyczny Michał Nogaś. Jego audycja „Z najwyższej półki” była przewodnikiem dla wszystkich czytających. Miejsce Nogasia zajmie Mateusz Matyszkowicz z „Frondy” i TV Republika. Oni chyba tam już nie czytają. Oni już wiedzą.

Kamil Durczok wrócił do telewizji i od razu sukces. Już pierwszym odcinkiem programu „Brutalna prawda” dziennikarz poprawił wyniki kanału Polsat News. Oglądało go średnio 348 tys. 800 widzów. Zwrot akcji jak w „Szczękach”. Rekin wrócił i został ratownikiem na plaży.

• Jej postać była ikoną lat 80. Iza Trojanowska swoim fonograficznym debiutem podniosła temperaturę w kraju o kilkanaście stopni. Jej rola w „Karierze Nikodema Dyzmy” spowodowała, że każdy chciał być Dyzmą. Teraz wraca z nowym albumem nawiązującym do swego pierwszego krążka. Iza wróci jako choroba wieńcowa. Zaatakuje serca mężczyzn po pięćdziesiątce.

Beata Pawlikowska znowu w literackiej formie. Po napisaniu setki samouczków, jak nauczyć się języka, którego Beata nie zna, jak nakarmić najedzonego kota oraz jak żyć w dżungli bez wychodzenia z domu, autorka wzięła się za depresję. Właśnie napisała poradnik, jak sobie z nią poradzić. Lekarze szybko orzekli, że to książka niebezpieczna. Czyli jednak ktoś to czyta.

• Wystartował program Hanny Lis „Bez planu”. W TVN Style podróż dziennikarki po różnych zakątkach świata, gdzie smakuje regionalnych kuchni, ogląda 44 tys. widzów. To wystarcza, aby pokonać konkurencję z Polsat Cafe czy TLC. Cóż. Różne bywają metody organizowania sobie sukcesu. Za mną kobiety ganiały tylko wtedy, gdy wyrywałem im torebki.

• Seksowna Beata Tadla wraca do pracy. I znowu osobę relegowaną z Telewizji Publicznej przejmie prywatna Nowa TV. Beata poprowadzi tam codzienny program informacyjny. Co ciekawe, stacja ma prezentować głównie seriale i filmy familijne. Ciekawy pomysł: wiadomości jak film familijny. O braciszku, co nie wsiadł, a i tak odleciał.

Polityka 45.2016 (3084) z dnia 01.11.2016; Kultura; s. 94
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Za jakie grzechy? O co proboszcz procesuje się z parafianami

Ki diabeł?! – pomyślała pani sołtyska, gdy dostała wezwanie na komisariat. Wnet się jednak okazało, że żaden diabeł, tylko ksiądz postanowił ścigać parafian na drodze prawnej.

Zbigniew Borek
04.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną